Anatomia i nie tylko

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: Anatomia- początek

Post autor: Betusia »

No oby Ale w sumie z gimnazjum do liceum tez bym przeskok, w gimnazjum np ukl.wydalniczy +rozrodzczy 2 tyg omawiania i 3/4 mniej materiału a teraz w liceum godzinka moze dwie na powtorkę tych ukladow roznica jest no ale to i tak nie 100 stron, ale skoro mówisz że można sie przyzwyczaić dla mnie to nie wyobrażalne ale skoro innych mózg chłonie to może i mój też nie będzie gorszy
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Anato

Post autor: Padre Morf »

z tymi stu stronami już nie przesadzaj ]
w każdym poście o tym piszesz
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: Anatomia- początek

Post autor: Betusia »

Więc powiedz mi ile w ciągu dnia mniej więcej przypada do nauki? bo gdzies tam czytałam ze np pierwsze zajecia z anatomii i wejsciowka i tam od str powiedzmy 170 do 268
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: Anatomia- początek

Post autor: Cappucinhu »

Też się tego boję, że sobie na tych studiach nie poradzę
a to jest najgorsza taka myśl, bo zdaje Ci się, że się nie nadajesz, nic nie robisz, nie uczysz się i w kółko to samo.

Ja pamiętam dobrze, jak nauczyciele w gimnazjum/znajomi itp. mówili mi że się skończę na biolchemie (autentycznie ) a jakby nie patrzeć tylko z tych przedmiotów mam przyzwoite oceny, mimo, że z nich się mało uczę.
ale medycyna to całkiem co innego. tylko szkoda tak od razu wychodzić z założenia, że się nie poradzi i się nawet nie próbuje iść. bo na pewno są takie osoby co dostają się na lek., ale jak się i tak dostaną, to rezygnują.(piszę to co sama nie myślę no ale).
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: Padre Morf »

Więc powiedz mi ile w ciągu dnia mniej więcej przypada do nauki?

to zależy od tego na którym jesteś roku, jaki masz plan zajęć i z czego się uczysz.
bo gdzies tam czytałam ze np pierwsze zajecia z anatomii i wejsciowka i tam od str powiedzmy 170 do 268

ale to jest Bochenek - tam jest pełno pierdółek, które są studentowi zupełnie zbędne i o które nikt nie pyta. Nie musisz wiedzieć ile kręgów przedkrzyżowych ma makak i co wynika z tego, że ma ich średnio 25,6 ]

Trzeba umieć się uczyć - wybrać rzeczy istotne i pierdoły olać ]
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: Anatomia- początek

Post autor: Betusia »

Cocoa2 już Ci pisałam co myślę nie poddawac sie i iść do przodu, i nie ma co się załamywać, a jeśli już to szybko sie podnosić Uważam ze trzeba samemu czegoś spróbować by ocenić czy da sie radę czy nie , więc walczymy:)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: Padre Morf »

zwłaszcza, że znaczna większość te studia kończy.

Na I roku na uczelni gdzie pracowałem najwięcej osób miało kłopoty z anatomią - zazwyczaj 15-20 osób nie dopuszczaliśmy do egzaminu.
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Anatomia- początek

Post autor: Gregory »

Morfeusz pisze: Na I roku na uczelni gdzie pracowałem najwięcej osób miało kłopoty z anatomią - zazwyczaj 15-20 osób nie dopuszczaliśmy do egzaminu.
Dziwnym zbiegiem okoliczności są to w większości studenci niestacjonarni.
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: Anatomia- początek

Post autor: Betusia »

Morfeusz a to prawda że jeśli na kilku pierwszych zajęciach wyrobi sie renomę samemu sobie (ładnie odpowiadając ) to potem troche przymykają oko na tą osobę ?
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Anatomia- początek

Post autor: Gregory »

Betusia pisze:Morfeusz a to prawda że jeśli na kilku pierwszych zajęciach wyrobi sie renomę samemu sobie (ładnie odpowiadając ) to potem troche przymykają oko na tą osobę ?

Hahahahahahah To nie liceum
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: Anatomia- początek

Post autor: Betusia »

"Hahahah tylko zapytałam, bo tak niektórzy mówią
To nie oznacza , że nie zamierzam się uczyć, bo nie po to idę na te studia
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Anatomia- początek

Post autor: Gregory »

Napisałem haha bo przypomniały mi się czasy gimnazjum i liceum, gdzie można było spokojnie lecieć na opinii. Na anatomii np żeby tak się nie działo jest rotacja asystentów - jeden cykl ćwiczeń i zmiana. A na opinii możesz lecieć na wfie
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: Anatomia- początek

Post autor: Betusia »

Rozumiem Ale musze Ci powiedziec że u mnie w liceum nie ma czegoś takiego, że ktoś się dobrze uczy to zawsze nawet jeśli nie jest dobrze przygotowany dostaje dobrą ocene zdarzają się nauczyciele niesprawiedliwi (jest takich może trzech) ale na większość nie narzekam i na dobrą ocenę trzeba sobie zapracować:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości