Anatomia i nie tylko

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
k_botka
Posty: 23
Rejestracja: 20 maja 2010, o 12:29

Re: Anatomia- początek

Post autor: k_botka »

a jak jest z chemią na UM ? chodzi mi o to czy jest jej dużo i czy trzeba byc na poziomie zaawansowanym zeby to pojąć? czy da sie przez to przebrnąć w miare gładko? marzą mi sie studia medyczne- wszystko inne ok ale chemia jest moją piętą Achillesową i nie wiem czy sobie z nią poradze bo na studiach medycznych to chyba nie przelewki?:roll: jak oceniacie poziom trudnosci chemii? no i czy ciągnie się ona przez te wszystkie lata, duzo jej? powiedzcie
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: darthbrother »

Na I semestrze jest przedmiot chemia medyczna gdzie powtarza się tak na dobrą sprawę 3 lata nauki chemii w liceum + parę dodatkowych rzeczy. II semestr jest wolny od chemii, a na drugim roku jest biochemia, o której jeszcze nic nie wiem

Z chemią nie będziesz miała problemu, jeżeli pamiętasz dużo z liceum, a jak nie.no to będziesz musiała to nadrobić

Aha, i jest to wątek o anatomii, a nie o chemii.
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: Anatomia- początek

Post autor: Cappucinhu »

czyli na początku najtrudniej na tych studiach jest z pamięciówą?
może jak do matury będę się uczyć biologii to polepszy mi się pamięć
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Anatomia

Post autor: David »

Nie wierz w to . Nauka w liceum i do matury to inna bajka niż studia.
lykorz
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Anatomia- początek

Post autor: Fasberg »

Zawsze nurtowało mnie to, czy ta wiedza zdobyta na anatomii zostaje długo w pamięci. Nie ukrywam, musiałem przeglądnąć chociaż tą słynną anatomię Bochenka i atlas anatomiczny i tego jest masa Jest na to jakiś sposób? Czy to tak dobrze wchodzi w pamięć a tylko źle wygląda? Jak to jest?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: Padre Morf »

Na anatomii np żeby tak się nie działo jest rotacja asystentów - jeden cykl ćwiczeń i zmiana. A na opinii możesz lecieć na wfie

Oj Gregory ]
Na histologii np. u dr B jak najbardziej da się jechać na opinii - jak się spodobasz i na początku nałapiesz parę czwórek to potem za pracę za którą inna osoba dostałaby 2 dostaniesz 3 albo 3-.
Kiedyś jeszcze kolokwia były ustne i tam niektórzy asystenci nie kryli się z tym co myślą o poszczególnych studentach patrząc się w ścianę podczas przepytywania ]

A to co dzieje się w zakładzie anatomii, zwłaszcza odnośnie dopuszczania studentów do egzaminu niech skryje zasłona milczenia, bo publicznie nie wypada tego pisać
a na drugim roku jest biochemia, o której jeszcze nic nie wiem

trzeba wkuć książkę profesora Bańkowskiego na egzamin i uciekać przed dr Galewską (lepiej dostać w głowe deską niż biochemie mieć z Galewską), a reszta wychodzi w praniu.

Aha, i jest to wątek o anatomii, a nie o chemii.

sie przeniesie ]
Zawsze nurtowało mnie to, czy ta wiedza zdobyta na anatomii zostaje długo w pamięci.

zostaje
ja do dziś pamietam co jest na ktorej stronie w Bochenku i Sinielu :lol:
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: darthbrother »

Morfeusz pisze: zostaje
ja do dziś pamietam co jest na ktorej stronie w Bochenku i Sinielu :lol:
Zazdroszczę pamięci.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: Padre Morf »

mój drogi jakbyś przez jakiś czas powtarzał w kółko proszę otworzyć atlas na stronie 33 i 34, bo tam macie miednice z pieriedzi i z zadzi to też byś pamiętał ]
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: darthbrother »

Ha, szkoda, że już tu nie pracujesz na uczelni (no chyba, że się ukrywasz ) chętnie bym przyszedł na Twoje ćwiczenia z anatomii
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: Padre Morf »

no chyba, że się ukrywasz

hahahaha

Colgate i Szkudi to ja :lol:
w zależności od tego czy nałożę mejkap czy nie ^^
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Anatomia- początek

Post autor: Gregory »

Skoro mowa o histologii to nie wiem czy wiesz Morfeuszu, że zakład w styczniu przeniósł się do Collegium pathologicum, sale są teraz klimatyzowane i skomputeryzowane . Mikroskopy odeszły już do lamusa !
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: Padre Morf »

Mikroskopy odeszły już do lamusa !

moim zdaniem to nic dobrego

Swoją drogą nie gubcie sie w Pathologicum ^^?
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Anatomia- początek

Post autor: Gregory »

Mamy zajęcia na parterze na prawo od auli więc jeszcze ciężko jest się zgubić. Gorzej będzie za kilkanaście miesięcy jak wejdzie patomorfo i patofizjo, wtedy to zgłoszę się po mapę do starszych i doświadczonych kolegów
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości