Anatomia i nie tylko

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: darthbrother »

Na razie w CP się nie gubimy, a jak Grzesiek się zgubi, to go się szybko znajdzie, trudno, aby Cię Grzesiu przegapić

A jeśli chodzi o brak mikroskopów, owszem, jest to minus, bo ostatni raz mikroskop miałem w ręku na zaliczeniu praktycznym z biologii. A teraz na histo oglądanie preparatów wygląda jak w Google Earth - na początku widać wycinek, np. tchawicy (nawet chrząstki się poznaje), a potem się kółkiem myszki przybliża i widać nabłonek migawkowy. Istny bajer.

I znów odchodzimy od tematu, pomimo, że nie mam takiej władzy, zarządzam, coby się skupić w tym wątku na anatomii, Grzesiu, nie offtopicuj, bo zacząłeś temat histo
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Anatomia- początek

Post autor: Gregory »

Wszystko kręci się wokół anato Dowód:
anatomia prof. Dzięcioł patomorfologia Collegium Pathologicum histologia
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia i nie tylko

Post autor: Padre Morf »


I znów odchodzimy od tematu, pomimo, że nie mam takiej władzy, zarządzam, coby się skupić w tym wątku na anatomii, Grzesiu, nie offtopicuj, bo zacząłeś temat histo

jest już nowy wątek ]
nie strofuj tak Grzesia, bo popadnie w nerwice i nocne moczenie ]
k_botka
Posty: 23
Rejestracja: 20 maja 2010, o 12:29

Re: Anatomia i nie tylko

Post autor: k_botka »

aha dzięki za odpowiedź,
i sorry ze piszę tutaj-jeszcze wczoraj byl to wątek o anatomii ale widdze ze dzis jest juz anatomia i nie tylko (hee hee) korzystając zapytam jeszcze raz o chemię. piszecie ze tylko na I sem. jest chemia, potem biochemia , potem co? nie wierze ze na tym koniec morderczej nauki chemii?
jak to z nią jest ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia i nie tylko

Post autor: Padre Morf »

na tym się kończy chemia na medycynie ]
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Anatomia i nie tylko

Post autor: darthbrother »

k_botka pisze:aha dzięki za odpowiedź,
i sorry ze piszę tutaj-jeszcze wczoraj byl to wątek o anatomii ale widdze ze dzis jest juz anatomia i nie tylko (hee hee) korzystając zapytam jeszcze raz o chemię. piszecie ze tylko na I sem. jest chemia, potem biochemia , potem co? nie wierze ze na tym koniec morderczej nauki chemii?
jak to z nią jest ?
Biochemia zaczyna się na III semestrze, czyli I semestrze II roku.
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Anatomia i nie tylko

Post autor: Gregory »

Morfeusz pisze: nie strofuj tak Grzesia, bo popadnie w nerwice i nocne moczenie ]
Ja tu z kroplówkami i zastrzykami latam po szpitalu od samego rana a na forum mi dupsko obrabiają Nocnemu moczeniu zaś mówię stanowcze NIE
Pozdrwiam gorąco z moich wakacyjnych praktyk
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia i nie tylko

Post autor: Padre Morf »

nie daj sie
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: Anatomia i nie tylko

Post autor: Betusia »

To skoro jest już wątek i nie tylko to pozwole sobie zapytac jak to jest z fizyką na medycynie? wiem że jest biofizyka ale ile tej fizyki z liceum tam tak naprawde jest ?
Bo ja mam mały problem, mój nauczyciel ma krótko mówiąc na fizyce swój świat, i nie uczy niczego, mądry jest ale nie umie tego przekazać nie pyta, klasówka jest raz na 2 miesiące wiec nikt sie nie uczy a nawet gdybyśmy chcieli to i tak ciezko samemu wszystko zrozumieć, zwłaszcza zadania, na korki trzeba mieć czas, no a my mamy tez duzo nauki z innych przedmiotów i ciężko jest przykładac się do fizy zwłaszcza że nauczyciel tak nas zachęca do tego przedmiotuwięc musze się sama uczyc tej fizyki, czy wystarczy na studiach nadrobić, kiedy juz bedzie biofizyka?
Jeśli chodzi o biologię i chemie czy matme to jest ok:) tylko ta fizyka.
k_botka
Posty: 23
Rejestracja: 20 maja 2010, o 12:29

Re: Anatomia i nie tylko

Post autor: k_botka »

tak, ale biochemia jest na całym II roku czy tez tylko jeden semestr?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Anatomia i nie tylko

Post autor: Agher »

biochemia - cały II rok. na stomie także przez cały rok, tyle że na pierwszym roku.

biofizyka. cóż.

trwa na 2 semestrze I roku. ja skończylem edukację fizyczną w liceum na 2 klasie, na poziomie podstawowym i matury z fizyki NIGDY na oczy nie widziałem, a skończyłem na zerówce - także to jest do ogarnięcia nawet dla fizycznego laika bo wiele to szkolnej fizyki nie przypomina. Jeśli radzisz sobie z fizycznym, naukowym myśleniem, to nie ma problemu, wszystko da się bezproblemowo ogarnąć.

Problemem za to jest egzamin - który uwala MNÓSTWO osób - dlatego polecam podejście bezstresowe do tego i postaranie się o zerówkę. System wygląda tak, że na każdych ćw. masz wejściówkę - 2 pytania z zagadnień które wcześniej trzeba przygotować. Mamy 3 bloki, każdy zakończony kolokwium - optyka, promieniotwórczość i elektromedycyna. Więc ostatecznie otrzymujemy sześć ocen - 3 oceny są z kolokwiów, 3 oceny są z ćwiczeń - średnia arytmetyczna ocen z ćwiczeń z każdego bloku.

z takich ocen wyliczana jest średnia - przy średniej 4,3 i wyżej (czyli sumie ocen 26) mamy zerówkę.

ale to nie wszystko - są odpowiednie progi średniej ocen dla których możemy dostać dodatkowe punkty, od 4,5 i więcej możemy nawet dostać +5 pkt do egzaminu.

Egzamin to test, 30 pytań (15 z wykładów, 15 z ćwiczeń) jednokrotnego wyboru. czas 45 minut. Za błędną odpowiedź - 0,5 punktu. Wszyscy narzekali na brak czasu.

Zerówka za to, to 5 pytań opisowych - wybieramy z nich 3 i opisujemy. (2 pytania są z wykładów, i po jednym pytaniu z każdego działu) należy pamiętać, że odpowiedź na pytanie musi mieć znamiona opisu fizycznego
(teoria poparta wzorami) oraz wiedzy musi być trochę więcej niż podstawa z zajęć regularnych. czas trwania: 60 minut. Prowadzący zerówkę informuje o upływie kolejnych 20 minut, żeby wiedzieć kiedy zacząć pisać następne pytanie .
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: Anatomia i nie tylko

Post autor: Madlene »

Za błędną odpowiedź - 0,5 punktu.

w Zakładzie Biofizyki do niedawna jeszcze odejmowali po całym 1 pkt za błędną odpowiedź. To wiem od starszych kolegów i koleżanek. Obecnie tak, jak mówisz - 0,5pkt za błędną odpowiedź.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Anatomia i nie tylko

Post autor: Agher »

Madlene pisze:
Za błędną odpowiedź - 0,5 punktu.

w Zakładzie Biofizyki do niedawna jeszcze odejmowali po całym 1 pkt za błędną odpowiedź. To wiem od starszych kolegów i koleżanek. Obecnie tak, jak mówisz - 0,5pkt za błędną odpowiedź.

rocznik 2008 miał odejmowane 0,3 pkt
rocznik 2009 ma odejmowane 0,5 pkt

jak będzie dalej to nie wiadomo.

Dr K. wytłumaczył wzrost ujemnych punktów tym, że od naszego roku spraw z poprawami kolokwium jest bardziej liberalna i nawet uwalenie trzech kół jest jeszcze do poprawienia przed normalnym terminem egzaminu. przynajmniej w teorii. i podobno mozna je poprawiać po 2 razy P I 2008 miał tak na pewno, bo pamiętam że osoby z warunku się żaliły ze mają trudniej.

ale jak było przed 2008 to nie mam pojęcia, ale znając ten zakład to całkiem możliwe że tak jak piszesz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości