Anatomia i nie tylko

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Anatomia i nie tylko

Post autor: Betusia »

Wiecie co?:) Ja już zgłupiałam w tej chwili, średnio się orientuję jak wyglądają zajęcia na studiach, ale nurtuje mnie właśnie pewna sprawa jest tyle zajęć na studiach-na każde ćwiczenia musisz być przygotowanym, a przeciez ma się kilka ćwiczeń w ciągu dnia,i tak codzien i jak tego wszystkiego da sie nauczyc? kiedy? wypadałoby przespać chociaż te 6 h żeby jakos funkcjonować Niech ktoś obeznany powie mi jak to jest, i jak to mozliwe ze mozg to wszystko chłonie. jak wyglądają ćwiczenia(sami się produkujemy czy oni tez coś tłumaczą etc.)?kolokwia? Będe wdzieczna za każdą odpowiedz
Naprawdę bardzo zależy mi na medycynie i z niej nie zrezygnuję po mimo wszystko ale po prostu zastanawia mnie to jak to wszystko potem wygląda na studiach, bo to że nauki jest sporo to wiem i chcę się psychicznie powoli nastawiać ale jak wy sobie radzicie ? jak rozkładacie materiał? macie czas na zycie towarzyskie?:) Czy może człowiek musi wybierac po między medycyną a swoim chłopakiem/dziewczyna?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: Padre Morf »

na każde ćwiczenia musisz być przygotowanym

nie na każde ]
a przeciez ma się kilka ćwiczeń w ciągu dnia

ue tam. Przejrzyj sobie plan zajęć i sama zobaczysz jak to wygląda czasowo.
jak wyglądają ćwiczenia(sami się produkujemy czy oni tez coś tłumaczą etc.)?kolokwia? Będe wdzieczna za każdą odpowiedz
ćwiczenia wyglądają różnie zależnie od przedmiotu. Często zaczyna się od kartkówki albo wejściówki, a potem jest część praktyczna (oglądanie preparatów, bawienie się w małego chemika, praca z pacjentami itd).
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Anatomia- początek

Post autor: Gregory »

Wielkie dzięki Morfeuszu, Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi
P.S najlepsze życzenia z okazji 2 urodzin bloga !
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: Anatomia- początek

Post autor: Betusia »

Morfeusz dzięki Ale i tak mam jeszcze kilka pytań, skad wiadomo co jak z czym ?":) są jakieś zajęcia wprowadzające, gdzie mówią nam jak będą wyglądać poszczególne zajęcia? I kiedy dostaje sie plan? ten plan jest na cały rok i są tam zaznaczone tematy na każde ćwiczenia i daty kolokwium? Jeśli chodzi o oceny to dostaje się je za kolokwia, i za te wejściówki też tak? Ja w prawdzie nie chce studiować w Białymstoku ale pewnie na każdych studiach wygląda to tak samo, a co zwolnym czasem?
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Anatomia- początek

Post autor: Gregory »

Zostało Ci ponad 4 i pół miesiąca wakacji. Nie przejmuj się bo w tym momencie są to nieistotne szczegóły techniczne, a że diabeł tkwi w szczegółach poczekaj aż dostaniesz się na swój wymarzony kierunek i dopytasz bezpośrednio ludzi z tej uczelni
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: Anatomia- początek

Post autor: Betusia »

Ale chce wiedziec w co sie pakuje juz teraz
I nie mam jeszcze wakacji jeszcze miesiąc solidnej nauki a wakacje i tak szybko miną niestety
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Anatomia- początek

Post autor: Gregory »

Czyli innymi słowy jesteś dopiero w drugiej klasie LO i już przejmujesz się szczegółami technicznymi studiowania w ? A myślałem, że to ja mam problemy Nie daj się zwariować w tak młodym wieku! Skoro jednak to Cię uszczęśliwi.

Informacje te odbiegają od standardów UMB więc najrozsądniej jest zapytać kolegów z CMUJ (bo chyba to jest właśnie Twoja uczelnia docelowa.) o wszystko.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2010, o 23:06 przez Gregory, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: Anatomia- początek

Post autor: Betusia »

Kończę 2 klasę, więc mam dokładnie roki do matury i ostatnie wakacje przed
Ale po tym co dzis się naczytałam to wszystkiego mi się w tej chwili odechciało medycyna już od dawna mnie interesowała, i moim najwiekszym marzeniem jest zostac lekarzem, ale mam wrazenie ze na studiach to ludzi traktują jak robotów-100stron na jedne ćwiczenia -dla mnie w tej chwili nie wyobrażalne, i nie wiem czy mozna czerpac jakaś przyjemność ze studiowania kiedy człowiek musi sie tak przemęczać. To mnie w tym wszystkim przeraża.
elisse
Posty: 61
Rejestracja: 11 cze 2009, o 19:22

Re: Anatomia- początek

Post autor: elisse »

Gdyby tak nie było to nikt by nie mówił, że studia to najlepszy okres w życiu:D:D
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: Padre Morf »

kiedy dostaje sie plan? ten plan jest na cały rok i są tam zaznaczone tematy na każde ćwiczenia i daty kolokwium?

zazwyczaj w każdym zakładzie jest gablota z ogłoszeniami i tam wisi regulamin danego przedmiotu (zasady dopuszczenia do egzaminu, zasady oceniania itd) oraz rozpiski na ćwiczenia - zagadnienia, które trzeba wkuć i spis podręczników.
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: Anatomia- początek

Post autor: Betusia »

Morfeusz dzieki bardzo
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: Anatomia- początek

Post autor: Betusia »

Ale powiedzcie mi jak to jest fizycznie możliwe że człowiek uczy się 100 ston w jeden dzien? a moze wiecej? przeciez ja bym teraz musiala sie tego chyba z tydzien uczyc
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: Padre Morf »

przyzwyczaisz sie ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości