Anatomia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
nowyanty
Posty: 16
Rejestracja: 6 lip 2013, o 19:53

Re: Anatomia

Post autor: nowyanty »

A jak ze stomą? Analogicznie, czy jednak są róznice?
Awatar użytkownika
szyszaczek
Posty: 20
Rejestracja: 20 maja 2013, o 09:41

Re: Anatomia

Post autor: szyszaczek »

A jakie atlasy polecacie . I co z książkami do biochemii i tak dalej. ?

maszynkadomiesa
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 17:32

Re: Anatomia

Post autor: maszynkadomiesa »

szyszaczek pisze:A jakie atlasy polecacie .

Na samym początku polecam pościągać sobie atlasy z anatomii z neta, żeby zobaczyć, z którym Wam się będzie najlepiej pracowało. W mojej grupie wiele osób żałowało, że pochopnie zakupiło atlas Sobotty, który mnie również nie zachwycił.

Jak dla mnie to tak:

Tom 1 Prometeusza (NIGDZIE nie ma tak dobrze zrobionych mięśni) + Tom 3 Prometeusza (Głowa + najlepsza nauka do Neuro) + Netter do narządówki. (2 tom Prometeusza bym odradzał).
maszynkadomiesa
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 17:32

Re: Anatomia

Post autor: maszynkadomiesa »

szyszaczek pisze: I co z książkami do biochemii i tak dalej. ?

Biochemia - Harper + prezentacje z seminariów + wykłady.

Biologia molekularna - prezentacje z seminariów + wykłady + Harper.

Chemia - 2 uczelniane skrypty Iskry.

Biofizyka - skrypt do ćwiczeń + wykłady + Jaroszyk (zależy od asystenta).

Cytofizjologia - seminaria Zabla + materiały na stronie katedry.

Histologia - Zabel + Cichocki + Sadler do Embrio (niby) + czysty zeszczyt do rysunków.

Zabel to podstawa, ale na pierwszy test Cichocki jest obowiązkowy. Poza tym, część asystentów wymaga wiedzy z Cichego na ćwiczenia. Na testach pojawiają się jednak pytania żywcem wyjęte z Zabla i Cichockiego, ale tego drugiego się zdecydowanie lepiej czyta. Sadler niby jest do pierwszego testu, ale nie ma sensu go raczej czytać,bo pytań z Embrio pojawiło się raptem 7-10/100. Streszczenie z embrio ze strony katedry wystarczy.

Fizjologia - obowiązkowo uczelniany skrypt dla nauk o zdrowiu, pod który układane są wejściówki. Jednakże z wiedzą z tego skryptu, to fizjologii umieć się nie będzie. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie ma dobrego podręcznika do fizjo. Uczelnia poleca Ganonga. W mojej grupie każdy uczy się z czegoś innego, część osób z Ganonga, część z Konturka, część z Traczyka, część wogóle się nie uczy. Podobnie jak zanatomią, samemu trzeba zobaczyć, co będzie dla Was najwygodniejsze.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2013, o 15:40 przez maszynkadomiesa, łącznie zmieniany 1 raz.
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: Anatomia

Post autor: aster »

A w Poznaniu obowiązuje nazewnictwo łacińskie czy angielskie?

jaderej
Posty: 60
Rejestracja: 18 lip 2011, o 15:49

Re: Anatomia

Post autor: jaderej »

Z tego co wiem, to teraz jest już tylko angielski na wszystkich uczelniach medycznych.
p_lenticularis
Posty: 12
Rejestracja: 17 lip 2013, o 10:11

Re: Anatomia

Post autor: p_lenticularis »

w minionym roku akademickim na anatomii obowiązywała nomenklatura łacińska (no i oczywiści polska)
Awatar użytkownika
Ammber
Posty: 109
Rejestracja: 18 lut 2012, o 20:18

Re: Anatomia

Post autor: Ammber »

A co z anatomią Narkiewicza i Morysia?
Bezużyteczna na UMP?
mtk
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2013, o 19:38

Re: Anatomia

Post autor: mtk »

Znajoma studiująca na UMP bardzo mi te podręczniki poleca i mówi że przy wielu tematach jej pomogły .

Ispana
Posty: 59
Rejestracja: 25 lut 2010, o 20:48

Re: Anatomia

Post autor: Ispana »

Wie ktoś może od jakich tematów zaczyna się przerabiać anatomię?
p_lenticularis
Posty: 12
Rejestracja: 17 lip 2013, o 10:11

Re: Anatomia

Post autor: p_lenticularis »

Atlasy to głównie Netter i Sobotta (choć Netter wg mnie lepszy, ale jest to tylko moje subiektywne odczucie). A co do biochemii to głównie Harper (ale mówią że w najnowszym wydaniu są błędy, dlatego polecam Harpa wyd.2006 -żółta okładka). Pod Harpera są zajęcia, pod Harpera są wykłady i egzamin//kolokwia też są robione pod Harpa.
JohnnyB
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2012, o 21:07

Re: Anatomia

Post autor: JohnnyB »

Ispana pisze:Wie ktoś może od jakich tematów zaczyna się przerabiać anatomię?
najbardziej sprawdzone informacje.
p_lenticularis
Posty: 12
Rejestracja: 17 lip 2013, o 10:11

Re: Anatomia

Post autor: p_lenticularis »

Kod: Zaznacz cały

kzap.ump.edu.pl
strona katedry i zakładu anatomii = tam jest dużo informacji (progi zaliczeń, terminy, program ćwiczeń)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości