Anatomia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
sierrka
Posty: 63
Rejestracja: 17 paź 2011, o 21:11

Re: Anatomia

Post autor: sierrka »

A co sądzicie o takim zestawie?
Gray
Woźniak
Netter
1 i 3 tom Prometeusza

Nie będzie tego za dużo?

Książki lepiej kupować nowe czy używane są ok?
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Anatomia

Post autor: Ósemka8 »

Orientuje się ktoś może jaka jest różnica pomiędzy atlasami Nettera na okładkach których napisane jest :
1) tłumaczenie i redakcja wydania drugiego polskiego . Tom 1
2) tłumaczenie i redakcja wydania drugiego polskiego (bez napisu tom 1)

Nie wiem o co chodzi z tym numerem tomu, bo nigdzie się nie spotkałam z tomem 2, a też ilość stron w obu książkach jest chyba ta sama.
Awatar użytkownika
Burleska
Posty: 20
Rejestracja: 16 lip 2012, o 11:22

Re: Anatomia

Post autor: Burleska »

sierrka, jak dla mnie to za dużo, jak zamierzasz kupić nettera to prometełka sobie poogladasz w bibliotece albo na odwrot. gray rewelacja, wozniak potrzebny do powtorek. nie stresujcie sie tak, poczekajcie z kupowaniem do pazdziernika. przejdziecie sie do biblio i poogladacie rozne ksiazki w czytelni, to wybierzecie ktore wam najbardziej pasuja i ktore koniecznie chcecie miec w swojej bibliotece.
Awatar użytkownika
sylwucha21
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2013, o 16:15

Re: Anatomia

Post autor: sylwucha21 »

A to prawda, że od tego roku z biofizyki ma być tylko zaliczenie a nie egzamin?
Awatar użytkownika
sierrka
Posty: 63
Rejestracja: 17 paź 2011, o 21:11

Re: Anatomia

Post autor: sierrka »

Burleska pisze:sierrka, jak dla mnie to za dużo, jak zamierzasz kupić nettera to prometełka sobie poogladasz w bibliotece albo na odwrot. gray rewelacja, wozniak potrzebny do powtorek. nie stresujcie sie tak, poczekajcie z kupowaniem do pazdziernika. przejdziecie sie do biblio i poogladacie rozne ksiazki w czytelni, to wybierzecie ktore wam najbardziej pasuja i ktore koniecznie chcecie miec w swojej bibliotece.
Dziękuję za odpowiedź

Czym różni się atlas Nettera w czerwonej okładce od tego w czarnej? Czerwony jest Morysia, czarny Jędrzejewskiego i Woźniaka.

Który wybrać?
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Anatomia

Post autor: mickey_mouse »

A co z Narkiewiczem? Ściągnęłam sobie jakieś jego kawałki z chomika i podoba mi się, bardziej niż Woźniak, dobre to jest na UMP, czy za mało szczegółowe?
jacksonguitar
Posty: 17
Rejestracja: 1 lip 2012, o 23:23

Re: Anatomia

Post autor: jacksonguitar »

Odnośnie egzaminu z biofizyki.
Prawda i nie. Plan jest, ale jeszcze nie zostało przyklepane Także niebawem się dowiemy
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Anatomia

Post autor: Ósemka8 »

Jeszcze odnośnie tej biofizyki. jeśli nie byłoby egzaminu tylko samo zaliczenie to co to oznacza w praktyce dla studenta? Jak wyglądałoby to zaliczenie?
Na moich wcześniejszych studiach zaliczenia przybierały bardzo różne formy, więc nie wiem czego można się spodziewać
maszynkadomiesa
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 17:32

Re: Anatomia

Post autor: maszynkadomiesa »

Wydaje mi się, że niewiele to zmieni. Wykłady zapewne i tak będą się odbywać, a ich materiał będzie wówczas obowiązywał na zaliczeniu razem z materiałem z ćwiczeń, czyli tak jakby odbył się egzamin bez oceny.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2013, o 11:48 przez maszynkadomiesa, łącznie zmieniany 1 raz.
maszynkadomiesa
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 17:32

Re: Anatomia

Post autor: maszynkadomiesa »

mickey_mouse pisze:A co z Narkiewiczem? Ściągnęłam sobie jakieś jego kawałki z chomika i podoba mi się, bardziej niż Woźniak, dobre to jest na UMP, czy za mało szczegółowe?
Woźniak jest mało szczegółowy, ale jest on niezbędny z racji, że pytania są układane właśnie pod niego. Tak jak pisaliśmy wyżej, Woźniak jest dobry do szybkiej powtórki i wyłapania różnic pomiędzy podręcznikami, a tych trochę się zdarza.

Osobiście Narkiewicza miałem podręcznik do neuroanatomii i był bardzo dobry. Ucz się z tego, z czego Ci najwygodniej i kontroluj to z Woźniakiem. Styknie.
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: Anatomia

Post autor: aster »

A które książki znajdzie sie w bibliotece po pierwszym tygodniu? Tzn czy wszystkie atlasy są juz wypożyczone i podręczniki?

Awatar użytkownika
eufemizm194
Posty: 52
Rejestracja: 14 lip 2013, o 11:21

Re: Anatomia

Post autor: eufemizm194 »

jw mógłby ktoś napisać co warto wypożyczyć we wrześniu i czego raczej w biblio się nie dostanie, a warto mieć? W ogóle opyla się coś kupować
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: Anatomia

Post autor: aster »

A wypożyczac mozna juz we wrześniu?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości