angielski matura 2008

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

angielski matura 2008

Post autor: agatha_89 »

Jak wrażenia ?! ehh wiedziałam,że bedzie tn okropny list formlany,bo oczywiście ja mam pecha.
Czy ktoś z Was może mi jakoś mniej więcej szczególowo powiedzieć, jak jest ocenianadłuższa forma wypowiedzi (przyznanie punktów za forme, poprawnośc językową i bogactwo językowe) ? i czy dostane 0 punktów za forme jeśli na początku napisałamDear Mr./Mrs , a na koniec yours faithfully reszte treści napisałam w soposób normlany, oczywiście żadnych skrutów nie uzywałam,ale napisałam to w taki spsób normlany bez jakis tam zwrotów.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: angielski matura 2008

Post autor: Korczaszko »

poprawność zależy od ilości błędów. liczy się ilość słów, później ilość błędów. następnie ile te błędy stanowią %. jeśli mniej niż 15% to masz 2pkt, jeśli mniej niż 25% to 1. Bogactwo zależy od widzimisię egzaminatora. Często dają tyle samo pkt ile za bogactwo. z formą nie wiem jak jest.
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: angielski matura 2008

Post autor: zielenica »

agatha_89 pisze:że bedzie tn okropny list formlany
do tej pory nie było, to musieli kiedyś dać XD
agatha_89 pisze:i czy dostane 0 punktów za forme jeśli na początku napisałamDear Mr./Mrs , a na koniec yours faithfully
chyba chodzi jeszcze o zwroty, czy się pisze Ive czy I have.

a właśnie - widzieliście odpowiedzi? mi się wydaje, że notatkę wsadzili zbyt rozbudowaną. w treści było, że będzie oceniana zwięzłość wypowiedzi

i jaką rzecz zostawiliście w hotelu?
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: angielski matura 2008

Post autor: Astacus »

Ja zostawiłem złoty zegarek, należał do mojego dziadka dlatego był dla mnie tak cenny . Licze na 92% jeśli list i krótka forme mam na maxa.
Henryx
Posty: 6
Rejestracja: 16 sty 2007, o 20:33

Re: angielski matura 2008

Post autor: Henryx »

wedlug mojej bylej nauczycielki za forme otrzymywalo sie 2 pkty jesli bylo w formalnym dera sir madam na poczatku na koncu yours faithfuly i informacja ze oczekujemy odpowiedzi np i look forward to hearing from you lub cos takiego wtedy musza wam dac 2 pkty za forme a matura bardzo prosta naliczylem sobie ponad 80 %
ArQo
Posty: 96
Rejestracja: 2 mar 2008, o 16:24

Re: angielski matura 2008

Post autor: ArQo »

Generalnie nie poszlo zle, jestem zadowolony troche glupich bledow, ale licze tak na okolo 90 %, i kurcze musieli na zlosc dac formalny hehe
Mirabell
Posty: 54
Rejestracja: 5 maja 2008, o 12:37

Re: angielski matura 2008

Post autor: Mirabell »

Jak dla mnie rozumienie ze słuchu bylo tragiczne wręcz. Ghrrr. Jeszcze po sali niosło się echo. Szkoda gadać. Nie moge za zadne skarby otworzyc odpowiedzi, wiec mam pare pytanek.

1. Nie wiecie czy w krótkiej formie było podać godzinę od której jest otwarty czy do której jest otwarty?

2. Czy czasownik leave (zostawiać) może być użyty do rzeczy?

3. Czy Dear Sir/ Madam i na końcu yours faithfully jest poprawne czy trzeba bylo okreslić adresata?

Ja zostawiłam bardzo drogą, skórzaną torebkę
Beja
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2008, o 17:29

Re: angielski matura 2008

Post autor: Beja »

Ja z pytań zamkniętych mam wszystko dobrze (na dwóch próbnych miałam po jeden błąd w readingu), za krótką formę i list powinno być sporo - na próbnych miałam maxy.
W hotelu zostawiłam torebkę.
Zielenica - krótka forma może być krótsza niż w modelu, tylko ważne jest, żeby były wszystkie informacje z kropek. Nie ma w niej limitu.
Mirabell - z tym leave to ja też tak napisałam, chyba może tak być. A z godzinami otwarcia sklepu to ja miałamod i w odpowiedziach też tak jest. Dear sir itd. jest raczej dobrze, przecież tam nie było nazwiska.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: angielski matura 2008

Post autor: agatha_89 »

zielenica pisze:chyba chodzi jeszcze o zwroty, czy się pisze Ive czy I have.
no tak, ja pisałam I have. Nie używałam skróconych form.
zielenica pisze:i jaką rzecz zostawiliście w hotelu?
trobę z dokumentami
Mirabell pisze: Czy czasownik leave (zostawiać) może być użyty do rzeczy?
Kiedy nie przyznaje się punktu za poprawnośc językową w krótkiej formie wypowiedzi ?!

Też użyłam tego słowa
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: angielski matura 2008

Post autor: Batha »

ja zostawiłam stary, szeroki, srebrny pierścionek, z malymi różowymi kamieniami i napisem :fenyloalanina". Pierścionek dostała moja zmarła babcia, od Piotra Curie, wielkiego Chemika

słuchanie jak zwykle dziwne, ale im mniej rozumiem, tym więcej punktów zdobywam
tyle listów się napisałam, że nie ma dla mnie różnicy czy formalny czy nie
Ostatnio zmieniony 6 maja 2008, o 16:43 przez Batha, łącznie zmieniany 1 raz.
Beja
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2008, o 17:29

Re: angielski matura 2008

Post autor: Beja »

agatha_89 pisze:Mirabell napisał/a:
Czy czasownik leave (zostawiać) może być użyty do rzeczy?


Kiedy nie przyznaje się punktu za poprawnośc językową w krótkiej formie wypowiedzi ?!

Też użyłam tego słowa
Ale w liście też można było tego użyć: zostawić jakąś rzecz w hotelu.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: angielski matura 2008

Post autor: Korczaszko »

batha pisze:ja zostawiłam stary, szeroki, srebrny pierścionek, z malymi różowymi kamieniami i napisem :fenyloalanina". Pierścionek ostała moja zmarła babcia, od Piotra Curie, wielkiego Chemika
padłam chyba Ci się nudziło
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: angielski matura 2008

Post autor: Batha »

mój znajomy opisał plastikowego żółnierzyka od dziadka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości