Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: chevelle »

Miałam nadzieję, że odejście mgr Sochy z zakładu to plotka Szkoda.
tam-kto
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 17:24

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: tam-kto »

Kontur pisze:Nie zawsze jest tak wesoło jak czytam wyżej, znam dwie osoby które miały warunek z języka angielskiego u Sochy(już nie pracuje)
ohoo hoo to jednak, nie dla każdego kolorowo ten angielski sie kończy

czyli wystarczy wkuwać słówka medyczne? ale coś tam trzeba się odezwać ? Jakieś czytanie lub wypowiedzi ustne na jaki temat?
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: SilentShout »

dajcie spokój, te dwie osoby podobno wybitnie zasłużyły na warunek niechodzeniem na zajęcia itp tak przynajmniej uparcie twierdziła wszystkowiedząca-doktor-K.
nie wiem jak na leku, ale na stomie oprócz wkuwania słówek było np. układanie dialogów, jakieś krótkie wypowiedzi ustne w stylu co myślisz na ten temat, czytanie i tłumaczenie tekstów to był standard, a na ostatnich zajęciach przygotowywało się ustną prezentację na wybrany temat
dużo pewnie zależy od asystenta, ogólnie jednak nie ma co się spinać
Awatar użytkownika
Kontur
Posty: 26
Rejestracja: 3 maja 2012, o 17:35

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: Kontur »

chevelle pisze:Miałam nadzieję, że odejście mgr Sochy z zakładu to plotka Szkoda.
tam-kto pisze:
Kontur pisze:Nie zawsze jest tak wesoło jak czytam wyżej, znam dwie osoby które miały warunek z języka angielskiego u Sochy(już nie pracuje)
ohoo hoo to jednak, nie dla każdego kolorowo ten angielski sie kończy

czyli wystarczy wkuwać słówka medyczne? ale coś tam trzeba się odezwać ? Jakieś czytanie lub wypowiedzi ustne na jaki temat?
Socha pracuje w zakładzie na 100% do końca września.

Socha w tym roku dla wszystkich swoich studentów postanowiła nie robić egzaminu i ocenę na koniec wystawiła ze średniej ocen, ale u Kiziukiewicz jak komuś nie wychodziło zwolnienie to pisał egzamin. :_)
Awatar użytkownika
ruudaa
Posty: 69
Rejestracja: 25 lip 2013, o 19:35

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: ruudaa »

na forum przewijają się tylko dwa nazwiska z kadry językowej angielskiego czyli tylko te dwie osoby uczą na lekarskim?
bo widziałam na stronie lektoratu całą listę wykładowców
a z łaciny tylko jedna Pani wykłada na tyle studentów z leka i lek-dent?
Awatar użytkownika
Kontur
Posty: 26
Rejestracja: 3 maja 2012, o 17:35

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: Kontur »

ruudaa pisze:na forum przewijają się tylko dwa nazwiska z kadry językowej angielskiego czyli tylko te dwie osoby uczą na lekarskim?
bo widziałam na stronie lektoratu całą listę wykładowców
a z łaciny tylko jedna Pani wykłada na tyle studentów z leka i lek-dent?
Jeszcze jest Toczyłowski
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: Włóczykijek »

A E. Supińska, nie prowadzi też przypadkiem dla leku zajęć?
Awatar użytkownika
Kontur
Posty: 26
Rejestracja: 3 maja 2012, o 17:35

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: Kontur »

W&#x142&#xF3czykijek pisze:A E. Supińska, nie prowadzi też przypadkiem dla leku zajęć?
Tylko jedną grupę u nas była to grupa A1
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: Włóczykijek »

Dobrze wiedzieć
ruth
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2013, o 11:19

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: ruth »

Mogę potwierdzić to, co napisała SilentShout odnośnie warunkowiczów. Sami sobie zasłużyli nie chodzeniem, unikaniem kolokwiów etc. Poza tym to był zdaje się pierwszy taki przypadek w SJO, więc nie ma co się denerwować.
Ja miałam zajęcia z mgr Sochą i co prawda widzę, że moja relacja będzie już pewnie mało przydatna (szkoda że odchodzi), ale ja akurat nie pisałam matury z angielskiego i żadnych problemów nie miałam. Jeśli ktoś odstawał poziomem od grupy, znaczy był lepszy to zazwyczaj szukano dla niego mocniejszej grupy, żeby wyrównywać poziom. Podsumowując, wystarczy uczyć się słówek i ogólnie konstrukcji medycznych i będzie ok -)
A co do tej wypowiedzi ustnej po uzyskaniu średniej 4,5, to grupa koleżanki u innej lektorki przygotowywała się do tej wypowiedzi na zajęciach, np. było mówienie próbne.
Naprawdę angielskim nikt nie powinien się przejmować
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: Agher »

Nie wiem jak teraz, ale zawsze było tak, że C,D,E to grupy z angielskim, a do F głównie osoby które zdawały inny język. U mnie na 1 i 2 roku było tak, że grupy A i B były na stomie, a lek miał C, D, E i F. Ale może i ze zmianą nazewnictwa grup jakieś dalsze zmiany zostały poczynione . U mnie w grupie C były zarówno osoby które miały podstawę na ~80% jak i rozszerzenie na 100, a niby to była obecna gr. A. Z tego co słyszałem to wiele się nie zmieniło w tej kwestii i do tej pory zdarzał się spory rozstrzał w umiejętnościach poszczególnych osób w obrębie jednej grupy. Ale nie ma się czym przejmować - jak było powiedziane wyżej - to jest angielski specjalistyczny, głównie scenki, słownictwo i tłumaczenia tekstów branżowych.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: chevelle »

A jak to jest z uzyskaniem 5 z angielskiego do indeksu? Ciężko jest ją zdobyć? Mam teraz średnią z kół 4.875 i zastanawiam się, na ile będę mogła sobie odpuścić któreś kolokwium przy takim nawale innych przedmiotów
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: Agher »

U mnie było tak, że liczyła się średnia, ocena z czegoś w stylu zaliczenia końcowego", a i tak jak ktoś chciał inną ocenę to mógł odpowiadać na wyższą. Poziom pytań oczywiście adekwatny do wysokości oceny którą się chciało uzyskać. No i nie było mowy o czymś takim, że komuś po 2 latach wychodziła 3 i chciał odpowiadać na 5 . Ale to chyba u każdego lektora jest inaczej, bo niektórzy robili nawet egzamin ustny
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości