Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: chevelle »

ruudaa pisze: czyli łatwo o pomyłkę i zawalenie koła
Błagam Cię, nie idź na te studia z takim podejściem, bo długo nie pociągniesz. Nie piszę tego złośliwie, po prostu to moim zdaniem świadczy o pewnej słabości psychicznej. Sama mam słabą psychikę (choć znam takich, u których jest z tym dużo gorzej), i przez to w ciągu tego pierwszego roku wielokrotnie myślałam o rezygnacji ze studiów. Gdyby nie vahtinek i Agher, to już bym dawno zrezygnowała. Trzeba wziąć się w garść i nie poddawać się zbyt szybko. Miałam w pewnym momencie taką przeprawę z biofizyką, że tylko siedziałam i płakałam, ale jakoś sobie poradziłam. Z każdego g**na da się wyjść A jeśli chodzi o koła z anatomii, to z nich się zbiera punkty, nie trzeba ich zaliczać - więc bez spiny. Akurat anatomia to przedmiot, który po reformie jest najbardziej zaniedbywany, bo jak Ci się nałoży koło z anatomii i biochemii/biofizyki/histologii, to jednak któreś z tych trzech jest ważniejsze, bo z nich masz oceny i musisz mieć te 60% punktów, żeby mieć spokój. Od tego roku wchodzą nowe zasady na biochemii, tj. za niezaliczone kolokwium będą ujemne punkty na egzaminie, tak samo jak za nieobecność na wykładzie, na którym będzie lista obecności.
A jeszcze co do angielskiego na anatomii - dużo zależy od tego, który asystent sprawdza kolokwium. Na kole z brzucha był rentgenogram, na którym należało podpisać pęcherzyk żółciowy po angielsku, więc wpisałam zgodnie z prawdą gallbladder i miałam niezaliczone, ponieważ mój asystent uznawał tylko fund of gallbladder". Koleżanka, której sprawdzał inny asystent, miała zaliczony sam gallbladder". W sumie to się średnio ma do angielskiego, bo jeśli chodzi o łacinę, to sytuacja mogłaby być podobna, no ale dobra
tam-kto
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 17:24

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: tam-kto »

chevelle, jak poznać czy się ma słabą psyche czy nie? bo ja nie czuje po czym to widać
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: Agher »

gadka o słabej psychice to bzdura, nie ma się czym przejmować. Kiedyś, ze znajomymi przed kołem z farmy podjęliśmy temat pt. gdybym wiedział jak będą wyglądały dotychczasowe semestry czy poszedłbym drugi raz na lekarski". Okazało się, że po 5 semestrach ponad połowa powiedziała, że nigdy w życiu, a dobra 1/3, że poszłaby na stomatologię . Po 8 semestrach wszyscy dalej wesoło studiują lek i są zadowoleni. Każdy ma gorszą chwilę i nie ma co tego jakoś wyolbrzymiać w kontekście lekarskiego. To studia jak każde inne, tylko trochę nauki więcej
Awatar użytkownika
ruudaa
Posty: 69
Rejestracja: 25 lip 2013, o 19:35

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: ruudaa »

po prawdzie jakąś twardzielką to ja nie jestem ale Agher, dajesz nadzieję - dziękuję


Agher, zastanowiło mnie czemu prawie 1/3 grupy powiedziała, że poszłaby na stomatologię
tak dla żartu/odczepnego czy rzeczywiście w wyborze stomy coś jest?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: Agher »

Lżejsza praca*, lepsza płaca, mniej biurokracji, spore umiejętności praktyczne zaraz po studiach i wynikająca z tego możliwość dobrego zarobku zaraz po dyplomie. Lekarzem po prostu trzeba chcieć być i liczyć się z pewnymi minusami tej ścieżki kariery .

* wiadomo, że nie w każdym aspekcie i nie w porównaniu z każdą specjalizacją, to takie generalizowanie.
Awatar użytkownika
village
Posty: 80
Rejestracja: 4 sie 2013, o 08:06

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: village »

Wszystko racja, ale zainteresowanie lekarskim , a czasami wręcz parcie na ten kierunek nie spada od lat czyżby wszyscy z powołania?
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: vahti »

Przed studiami nie wiedzą w jaką kupę się pakują.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: Agher »

vahtinek pisze:Przed studiami nie wiedzą w jaką kupę się pakują.


nic dodać, nic ująć . Wniosek jest prosty - trzeba po prostu wiedzieć w co się człowiek pakuje i to lubić, bo inaczej człowiek się tylko męczy. I to się tyczy na prawdę wszystkiego - od fizyki teoretycznej po szkołę dyplomatyczną w Warszawie P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości