Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
tam-kto
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 17:24

Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: tam-kto »

Taki wątek zakładam, bo niepewność mnie ogarnia

Językowy człowiek to ja nie jestem i daru do tego nie mam.
Na jakich poziomach pisaliście angielski i na jakie procenty około? Tak by ogólne rozeznanie czy sie bać

Czy tylko angielski pisaliście? Bo może sami poligloci, a ja taka miernota bede

I jak wygląda ten przedmiot? na lekarskim UMB
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: Włóczykijek »

Ten przedmiot to będzie angielski specjalistyczny. czyli głównie pod kontem słownictwa medycznego, przyjmowanie pacjentów, części ciała etc. czyli głównie słownictwo.
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: neocortex »

Angielski jak angielski, bezstresowy generalnie.
Jest pula słówek do opanowania, natomiast gramatyka praktycznie nie istnieje (można mówić ja chcieć zbadać pacjent"). Minusem jest to, że grupy są alfabetyczne, nie na podstawie jakiegoś testu kwalifikującego/matury i jak jest jakieś zadanie do zrobienia to zawsze są osoby które potrzebują 20 min na nie i takie, które moga je zrobić z marszu, co nieco rozwala zajęcia.

Ogólnie raczej bym się tym nie przejmowała
Awatar użytkownika
PannaJoanna1
Posty: 34
Rejestracja: 27 cze 2013, o 17:37

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: PannaJoanna1 »

Oby nie kazali sie wyslawiac przy wszystkich bo to byloby gorsze od anatomii:D:P
milkiwayka
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2013, o 21:41

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: milkiwayka »

neocortex pisze:Angielski jak angielski, bezstresowy generalnie.
Jest pula słówek do opanowania, natomiast gramatyka praktycznie nie istnieje (można mówić ja chcieć zbadać pacjent"). Minusem jest to, że grupy są alfabetyczne, nie na podstawie jakiegoś testu kwalifikującego/matury i jak jest jakieś zadanie do zrobienia to zawsze są osoby które potrzebują 20 min na nie i takie, które moga je zrobić z marszu, co nieco rozwala zajęcia.

Ogólnie raczej bym się tym nie przejmowała
właśnie że nie bo osoby które zdawały angielski rozszerzony lub zdały podstawe na 100% lądowały jak dotychczas w grupach A .
ja miałam z mgr Sochą i nikt nie miał problemów z angielskim. można mieć chyba 2-3 nieobecności w semestrze i nadrabiać jeśli ma się więcej z innymi grupami. plan też układała tak żeby wszyscy mieli dobrze.
ja też nie jestem jakaś wybitna ale nie miałam problemów z angielskim. na koniec wyciągała średnią z ocen i tyle ile wychodziło to taką ocenę miało się za egzamin chyba że komuś coś nie odpowiadało
angielski to chyba najbardziej bezstresowy przedmiot , można było zawsze się pośmiać . no ale to zależy na kogo się trafi. Jeśli traficie na mgr Sochę to wspaniale
Awatar użytkownika
margo91
Posty: 411
Rejestracja: 6 maja 2010, o 20:20

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: margo91 »

Podbijam, nie ma się czego obawiać Akurat ja miałam z jedyną doktor w tym zakładzie i trzeba przygotować się do zajęć nerwowo , ale problemów z zaliczeniem przedmiotu nikt nikomu raczej nie robi. Kierowniczka zakładu jest bardzo spoko
Awatar użytkownika
Somatoliberyna
Posty: 72
Rejestracja: 17 cze 2013, o 22:11

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: Somatoliberyna »

margo91 pisze:Akurat ja miałam z jedyną doktor w tym zakładzie i trzeba przygotować się do zajęć nerwowo ,
co masz na myśli?
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: neocortex »

To, że jest bardziej zabawnie niż z innymi prowadzącymi

U mnie grupa była praktycznie grupą dziekańską, nikt na poziom nie patrzył - może teraz coś zmienili i faktycznie patrzą na matury.


Serio, angielski to najmniejsze zmartwienie na I roku
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: SilentShout »

margo91 pisze:Podbijam, nie ma się czego obawiać Akurat ja miałam z jedyną doktor w tym zakładzie i trzeba przygotować się do zajęć nerwowo
chyba miałam z tą samą kobietą
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: chevelle »

Generalnie grupy dziekańskie są układane na podstawie zdawanego języka, więc gr. A i B to sam angielski, C chyba jeszcze też, a D z tego co wiem, to osoby z niemieckim/francuskim itp.
Angielski na 1 roku był przyjemny, tzn. nie trzeba było się zbytnio przygotowywać na zajęcia. Na początku ćwiczeń jest self-test, czyli tłumaczenie ok. 20 słówek z poprzednich ćwiczeń z polskiego na angielski, ale z tego nie ma oceny, więc bez spiny Z tego co pamiętam, były przez ten rok 4 kolokwia oraz banalny teścik pisany pozalekcyjnie", z którego również była ocena. Można mieć 2 nieobecności nieusprawiedliwione w ciągu roku. Na początku jest zrzutka po ok. 2zł na kserówki, które później przynosi się na każde ćwiczenia i robi się z nich zadanka. Przedmiot trwa 2 lata i z tego co wiem, do tej pory ocenę z egzaminu zdobywało się na jeden z 2 sposobów: przy średniej z kolokwiów z 2 lat powyżej 4.5 przygotowywało się wypowiedź ustną o wybranej przez siebie chorobie. Średnia z oceny za wypowiedź oraz średniej z kolokwiów dawała ocenę na egzaminie. Druga opcja: test końcowy. Nie wiem, jak to będzie teraz wyglądać, ale zakładam, że dużo się nie zmieni.
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: Ganc Pomada »

No tak, ocen z self-testów nie ma, ale jest Szejm on ju!".

Potwierdzam powyższe opinie: Angielski to był najprzyjemniejszy przedmiot na pierwszym roku.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: chevelle »

Ganc Pomada, ja było mniej niż 12pkt to się łapki nie podnosiło i tyle Nie było szejmu
Awatar użytkownika
Kontur
Posty: 26
Rejestracja: 3 maja 2012, o 17:35

Re: Angielski na lekarskim UMB (2013/2014)

Post autor: Kontur »

Nie zawsze jest tak wesoło jak czytam wyżej, znam dwie osoby które miały warunek z języka angielskiego u Sochy(już nie pracuje)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości