Anglik na gape

Rozpoznawanie pajęczaków na podstawie zdjęć i opisów. Przypomina pająka ale chcesz znać szczegóły. Pamiętaj dodać zdjęcia w dużym przybliżeniu!
doscra
Posty: 3
Rejestracja: 3 cze 2013, o 15:48

Anglik na gape

Post autor: doscra »

Witam wróciłem z Anglii w teczce w ubraniach miałem małego gościa mówiąc małego 2cm pająk złapałem go do małej buteleczki 300ml gdyż wydał mi sie dość ciekawy nie spotkałem sie z takim jeszcze . Odnóża paskowane odwłok plamisty mam go już 2 tygodnie od tamtego czasu złożyła jaja i zabezpieczyła je sporą ilością pajęczyny widać na zdj pod nią ma potężny apetyt potrafi 2 muchy dziennie zjeść . Jej polowanie jest szybkie dosłownie biegnie za zdobyczą . Otwór na korek to jak w innych butelkach 2.5cm pająk ma 2 cm złożony z odnóżami wyprostowanymi 2.8cm. Proszę o pomoc w identyfikacji . Jest jadowity ? Oczywiście korek ma dziurki i z pająkiem nie dzieje sie nic złego .
Załączniki
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
tylebyłodni
Posty: 57
Rejestracja: 16 lip 2012, o 16:16

Re: Anglik na gape

Post autor: tylebyłodni »

a możesz napisać w jakim rejonie Anglii bylas?
doscra
Posty: 3
Rejestracja: 3 cze 2013, o 15:48

Re: Anglik na gape

Post autor: doscra »

Londyn
doscra
Posty: 3
Rejestracja: 3 cze 2013, o 15:48

Re: Anglik na gape

Post autor: doscra »

Naprawdę nic ? to chociaż gdzie na internecie mogę znaleźć pomoc ? a po jakim czasie z tych jajeczek wyklują sie małe ? i co z nimi zrobić wypościć gdzieś ? jak postemplować z matką ?
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: Anglik na gape

Post autor: Wodnik07 »

Więc jest to tzw. kątnik czyli fachowo Tegenaria spp.
Osobiście obstawiałbym Tegenaria domestica czyli kątnik domowy (mniejsza wersja kątnika domowego większego T.artica). Co do tego czy pająk jest jadowity - otóż jest. Pająki bowiem używają jadu do polowań. Jego jad jednak jest niegroźny dla człowieka i bez obaw bo nie jest to gatunek groźny czy niebezpieczny.

Co do kokonu to młode powinny wyjść z niego w ciągu miesiąca. Najlepiej jest je wtedy wypuścić do jakiejś piwnicy, szopki, garażu lub po prostu na dwór bowiem samemu ciężko jest wychowywać takie maluchy a one wzajemnie zaczną na siebie polować więc trzeba by je rozdzielić.

Co do samicy to ona może złożyć parę kokonów (nawet 7-9-11) więc co chwile może robić kolejny. Jeśli jednak nie miała kontaktu z samcem to zrobi jeden lub dwa i będą one niezapłodnione więc nic z tego nie wyjdzie.

Samice zaś najlepiej trzymać w trochę przestronniejszym pojemniku np pojemnik po sałatce lub jeszcze coś większego (pojemnik na żywność, lub specjalistyczne faunoboxy do hodowli bezkręgowców). Na dno daj zwykłą ziemię do tego dodaj jakieś patyczki, kawałki kory lub coś innego co posłuży pająkowi za stelaż do zbudowania sieci. Karmić możesz muszkami, larwami, szarańczakami i świerszczami. Co do wody to podłoże nie musi być mocno zwilżone ale dobrze jest raz na jakiś czas (tydzień-dwa) strzykawką zwilżyć kawałek sieci - psikinij dosłownie kropelkę jak pająk będzie chciał to będzie pił, chociaż generalnie pobiera wodę z pokarmu.

To w sumie tyle - od siebie dodam jeszcze, że kątniki to jedne z najciekawszych pajęczych obiektów hodowlanych w naszym kraju.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości