Antyalergiczny kot niedługo do kupienia!!!

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Antyalergiczny kot niedługo do kupienia!!!

Post autor: biotechnolog »

Już w październiku 2004r Kalifornijska firma Allerca zaczęła zbierać zamówienia na antyalergicznego kota. Wystarczyło wpłacić na jej konto 250$ aby wpisać się na listę oczekujących. Firma liczyła na około 200 tysięcy zainteresowanych i zapowiadała zwierzęta w cenie 3,5 tyś dolarów. Zwierzę do sprzedaży miało być dostępne od 2007 roku. Byłoby to drugie komercyjnie dostępne zwierze domowe GMO po flurescencyjnej rybce akwariowej danio. Tymczasem od czerwca tego roku ta sama firma zaprezentowała całkowicie antyalergicznego kota powstałego na bazie krzyżówek naturalnie występujących ras.
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Antyalergiczny kot niedługo do kupienia!!!

Post autor: anik »

Hmm. słyszałam już kilka razy o badaniach nadwyprodukowaniem antyalergicznego kota, ale zastanawia mnie jedno: Otóż głównymi alergenami działającymi na ludzi są wydzieliny kotów oraz zrogowaciały naskórek, a w zdecydowanie mniejszym stopniu sierść kotów. Jestem ciekawa jak to wykombinowali, czy takim kotom np. nie łuszczy się naskórek? Biotechnolog, można prosić o jakieś szczegóły?
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Antyalergiczny kot niedługo do kupienia!!!

Post autor: kasik »

ja jestem właśnie uczulona na sierść kota
na pas nie i dlatego go mam
a kotów i tak nie lubie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości