Antykoncepcja

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Go¶æ

Antykoncepcja

Post autor: Go¶æ »

Czy jeśli kobieta stosuje leki antykoncepcyjne to czy w pierwszych siedmiu dniach powinna się dodatkowo zabezpieczać?

Ludzie mówią co innego i ulotki teŻ.czytałam na ulotce Że trzeba się zabezpieczać w pierwszych siedmiu dniach poniewaŻ (o ile dobrze pamiętam) stęŻenie hormonów jest nie wystarczające.

czy to prawda?
Ostatnio zmieniony 26 lip 2006, o 16:26 przez Go¶æ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Antykoncepcja

Post autor: Aniaww »

To zależy od tabletek. Trzeba słuchać tego co pisze na twojej konkretnie ulotce. Większość leków działa w sposób pewny dopiero od 7 dnia przyjmowania tabletek pierwszego opakowania - w kolejnych miesiącach zabezpieczenie jest stałe, również w czasie tygodniowej przerwy, ale na niektórych pisze o 3 dniach, a na jeszcze innych że od 1 dnia zabezpieczenie jest pełne.
bagatha

Re: Antykoncepcja

Post autor: bagatha »

zgadzam sie z Ania. Poleca sie jednak, moim zdaniem slusznie, by przy pierwszym opakowaniu stosowac dodatkowe srodki zabezpieczajace.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Antykoncepcja

Post autor: Aniaww »

Kto poleca?

Nikt mi nie polecał. Jak mówię - stosować według zaleceń na opakowaniu, na pewno napisali to, co jest sprawdzone i pewne.

Ja pierwsze tabletki. co to było - nie pamiętam już. Któraś mikropigułka. Tam kazali stosować inne metody przez 7 dni, i tak też zrobiliśmy. Potem już nie.

Ale trzeba pamiętać o sprawdzeniu czy inne leki nie zmniejszają działania, i uważać na biegunki i wymioty.
bagatha

Re: Antykoncepcja

Post autor: bagatha »

Tak mi powiedzial ginekolog i doradzaly osoby doswiadczone.
Najwazniesze jednak, jak piszesz, nie sugerowac sie i stosowac do ulotki. Tymbardziej, kiedy jak widac kazde tabletki podaja inaczej.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Antykoncepcja

Post autor: Aniaww »

Dokładnie tak.

Podobnie jest z miesięcznymi przerwami. Pytałam pierwszej pani ginekolog, i ostatniego pana, i aktualnej pani. Każdy mi powiedział, że nie ma potrzeby, bo w obecnych tabletkach jest taki poziom hormonów w całym opakowaniu, jaki kiedyś był w jednej tabletce. I ja nie robię, dopóki mam prawidłowe wyniki - nota bene, muszę zrobić znowu. A słyszałam, że niektórzy polecają. Nie wiem na ile to przyzwyczajenie do wcześniejszych metod postępowania, a na ile nadwrażliwość.

Co ciekawe - jedna pani doktor kazała koleżance robić co rok miesiąc przerwy, ale żeby zlecić badanie krwi, to już nie wpadła na to. Smutne. a ja bym od tego zaczeła - jeżeli wyniki są gorsze, to pomyślałabym o przerwie, ale jeżeli są normalne, to po co przerwa?
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Antykoncepcja

Post autor: fimona »

Przeszkadza, żeby z pigułkami brać takie suplementy jak magnez?
Eee wydaje mi sie, ze nie. Ale Warto spytac, a lekarza - zapomnialam. I jak jest z piciem alkoholu? Ponoc iles godzin po przyjeciu tabletki, nie mozna pic.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Antykoncepcja

Post autor: yeast »

fimona pisze:Ponoc iles godzin po przyjeciu tabletki, nie mozna pic.
Eee, proponuje zapytac lekarza/przeczytac ulotkę. Chociaż wydaje mi się, że bzdura.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Antykoncepcja

Post autor: doktorka »

ja bym zapytala lekarza, o Mg juz roznych dziwnych rzeczy sie nasluchalam, ktore tez wydawaly mi sie bzdura. a nie byly:)
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Antykoncepcja

Post autor: fimona »

no sęk w tym ze nie ma nic na ulotce o tym. ok, jak sie dowiem czegos od lekarza/farmaceuty to dam znac

[ Dodano: Pią Kwi 17, 2009 18:15 ]
Pytałam w aptece, no i magnez można brać. Warto pamiętac żeby zrobić przerwe ok. 2 godzinna. U mnie to nie problem, bo Mg biorę rano, a pigułkę wieczorem. No i jeśli chodzi o Yasmin to zabezpieczenie jest od pierwszej pigułki - tak powiedział farmaceuta.
Trix
Posty: 95
Rejestracja: 27 maja 2009, o 07:35

Re: Antykoncepcja

Post autor: Trix »

Wiecie może jaka jest ważność recepty na yasminelle? Bo słyszałam dwie wersje:
30 dni i do pół roku.

Która jest prawdziwa?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Antykoncepcja

Post autor: Padre Morf »

Trix pisze:Wiecie może jaka jest ważność recepty na yasminelle?
teoretycznie recepta jest ważna 30 dni.
Praktycznie jeśli lek jest pełnopłatny apteka czasami realizuje recepty znacznie starsze ]
Trix
Posty: 95
Rejestracja: 27 maja 2009, o 07:35

Re: Antykoncepcja

Post autor: Trix »

Dzięki za odp.



a yasminelle jest pełnopłatny,prawda?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość