Aparat stały a ruchomy dla nastolatka

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
kocilapki
Posty: 201
Rejestracja: 21 maja 2010, o 09:44

Re: Aparat stały a ruchomy dla nastolatka

Post autor: kocilapki »

lith pisze:Nie wiem, ja żadnej płytki nie nosze przezroczystej tylko mam od tyłu retainery wklejone. I to chyba one są od utrzymania nowego porządku w paszczy. Ja miałem zdjęty od razu jak mi się wszystko doprostowało jak miało. ale jakoś średnio widzę te 7 miesięcy
o rzeczywiście u kilku osób to już słyszałam znajomych, pewnie jest to wygodniejsze niż płytka (bo ją zdejmujesz do jedzenia itp.), a ja aparat miałam dobre kilka lat temu, więc z pewnością nowe rzeczy weszły
wtfanityxd
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2011, o 17:47

Re: Aparat stały a ruchomy dla nastolatka

Post autor: wtfanityxd »

Zarejestrowałem się już do ortodonty, pierwsza wizyta w kwietniu. Jak długo czeka się na aparat od zrobienia zdjęć, odcisków itp.
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Aparat stały a ruchomy dla nastolatka

Post autor: Mihhu »

Ja nosiłem stały jakieś 2 lata.
Nie wydaje mi się żeby te 7 miechów wystarczyło.
Z resztą czemu akurat 7? jak będzie gotowe twój ortodonta poinformuję cie o tym jako pierwszego

Co do wad stałego, blizny na pliczkach od drutu. Chyba miałem zrobione to nie do końca dobrze, bo często mnie haratało.
Dostałem wosk do obklejania zamków, ale średnio to działało.

pyati
Od jakich 3 lat mam wklejony retainer. (ten właśnie drut) Zupełnie nie przeszkadza. Na początku było dziwnie, ale teraz to dziwne czuł bym się bez niego.
Mam go tak długo ze względu na wyrzynające się ósemki, które mogły by skopać cały efekt
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Aparat stały a ruchomy dla nastolatka

Post autor: pyati »

To fajnie, bo ja sobie nie wyobrażam nosić znowu wyjmowany, nawet na noc
luwak
Posty: 7
Rejestracja: 8 mar 2011, o 10:58

Re: Aparat stały a ruchomy dla nastolatka

Post autor: luwak »

hej) ja mam aparat stały od chyba 3 tygodni i w sumie jestem zadowolona. W porównaniu do zdejmowanego, który miałam jednocześnie na górę i dół i nic sie w nim nie dało zrobić, to stały jest sto razy lepszy
Ja na pierwszej wizycie miałam zdjęte odciski, później na kolejnej - chyba za jakiś tydzień, ale to zależy od wolnych terminów ortodonty raczej - założyła mi jakieś gumki separacyjne, które miały zrobić miejsce na pierścienie. Zdjęła mi je po 3 dniach, ale musze powiedzieć, że były to najgorsze 3 dni, jeśli chodzi o moje noszenie aparatu, żywiłam się wyłącznie kaszkami dla niemowląt na kolejnej wizycie zdjęła mi te gumki i założyła pierścienie, żeby z nimi wyciski zdjąć, żeby wiedziec jaki drut dopasować i umówiła sie ze mna na kolejną wizytę, chyba za kolejny tydzieź na klejenie całości. Zeszło nam z tymi wizytami niecały miesiąc, ale nie wiem, czy to tak jest w kazdym przypadku. Pozdrawiam
wtfanityxd
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2011, o 17:47

Re: Aparat stały a ruchomy dla nastolatka

Post autor: wtfanityxd »

miesiąc - mam nadzieję że i u mnie będzie tak szybko. Koleżanka straszyła mnie że ona czekała na aparat 3-4 miesięcy a jej siostra rok, tylko że ona ma aparat który ma wysunąć jej szczękę i oddalić zęby od siebie (czy coś takiego, mogę pisać bzdury) a jej siostra miała zepsute zęby a na takie aparatu się nie zakłada jak mówiła. Ja mam zęby zdrowe, leczyłem je rok temu i teraz wszystko jest ok. Ile mogę czekać na aparat?

luwak
Posty: 7
Rejestracja: 8 mar 2011, o 10:58

Re: Aparat stały a ruchomy dla nastolatka

Post autor: luwak »

najdłużej sie czeka na pierwszą wizytę, bo własnie około 4-5 miesięcy, z tego co się orientuję, to wszędzie tak jest, bo mają bardzo dużo pacjentów, ale później to raczej juz szybko idzie ja tak jak mówie mialam założony w niecały miesiąc, a jak pytałam koleżanek i kolegów, to nawet szybciej niż ja mieli, już po dwóch wizytach, czyli ok. 2 tygodnie) bedzie dobrze
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Aparat stały a ruchomy dla nastolatka

Post autor: lith »

Ja miałem jedną wizytę na wyciski i jakieś gadanie o niczym i o tym co u mnie nie tak i jakie to straszne rzeczy zamierzają mi zrobić, a na drugiej mi wszystko przykleili.
Żadnych pierścieni nie kojarzę u siebie.
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Re: Aparat stały a ruchomy dla nastolatka

Post autor: Ana09 »

ja nosilam ap przez 7 miesiecy, ze wzgledu na mala wade.
Pierscienie moga byc zakladane na trzonowce i przedtrzonowce(na czyms ap musie sie trzymac)
Awatar użytkownika
Martine
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2011, o 13:02

Re: Aparat stały a ruchomy dla nastolatka

Post autor: Martine »

W moim przypadku sprawdził się wyjmowany. Zakładałam go jednak tylko na noc i trwało to przez około 4 lata.
Teraz jednak zębiska są prościutkie, a uśmiech cały czas na twarzy
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Aparat stały a ruchomy dla nastolatka

Post autor: lith »

Ana09, jak widać nie muszą to być pierścienie
Awatar użytkownika
wia
Posty: 194
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:16

Re: Aparat stały a ruchomy dla nastolatka

Post autor: wia »

Nie polecam wyjmowanego dla roztrzepańców- miałam, cały czas zapominałam go założyć, nie zapisywałam daty ostatniego dokręcania", więc tutaj też niezbyt regularnie szło, poza tym wypadał mi w nocy Więc efekty były mierne, a i tak bolała szczęka.

Stały by się u mnie chyba nie sprawdził ze względu na to, że mam bardzo słabe szkliwo i praktycznie co pół roku przy kontroli wychodzi, że mam próchnicę- a obiło mi się o uszy, że nie można leczyć zębów podczas noszenia aparatu.
marek213
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2018, o 07:48

Re: Aparat stały a ruchomy dla nastolatka

Post autor: marek213 »

Witam polecam aparat niewidoczny warty poczytać bardzo fajnie się go nosi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość