AR Lublin - Weterynaria

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
JellyTime
Posty: 53
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:17

Re: AR Lublin - Wterynaria

Post autor: JellyTime »

Ja miałam 77% z biologii i 75% z chemii i dostałam się w pierwszym naborze. Aczkolwiek sporo ratował mnie rozszerzony angielski napisany na 86%
Jeśli chodzi o polecanie, to wiadomo, że każdy będzie polecał swoją uczelnię Ja z Lublina jestem zadowolona.
lima 95
Posty: 28
Rejestracja: 30 maja 2014, o 19:58

Re: AR Lublin - Wterynaria

Post autor: lima 95 »

dzieki:)) Bo na stronie UP nic nie mozna doczytac niestety . Wiesz moze ile % z bio i chem mieli ludzie z ostatniego naboru.Bylabym bardzo wdzieczna.
Chemia byla troszke dziwna w tym roku i nie wiem czy w ogole skladac((

Awatar użytkownika
JellyTime
Posty: 53
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:17

Re: AR Lublin - Wterynaria

Post autor: JellyTime »

lima 95 pisze:dzieki:)) Bo na stronie UP nic nie mozna doczytac niestety . Wiesz moze ile % z bio i chem mieli ludzie z ostatniego naboru.Bylabym bardzo wdzieczna.
Chemia byla troszke dziwna w tym roku i nie wiem czy w ogole skladac((
Pewnie, że składaj, bo progi często ładnie spadają. Jak nie złożysz, możesz potem żałować. Wydaje mi się, że moja koleżanka miała jakoś 70 i 50%, angielski zdawała na podstawie i dostała się z ostatniej listy we wrześniu.
Awatar użytkownika
CoffeeDrinker
Posty: 46
Rejestracja: 4 gru 2012, o 17:29

Re: AR Lublin - Wterynaria

Post autor: CoffeeDrinker »

Składaj, składaj bo co Ci szkodzi?:- ) Akurat wcale nie byłam super dobra, bo miałam 75% Biologię, 69% Chemię i 96% z podstawy z Angielskiego i dostałam się na początku września. Nie przejmuj się, wiem, że to giga stres, ale składaj i czekaj do końca, sprawdzaj, dzwoń, dowiaduj się:- ))
lima 95
Posty: 28
Rejestracja: 30 maja 2014, o 19:58

Re: AR Lublin - Wterynaria

Post autor: lima 95 »

Dzieki CoffeDrinker jednak spróbuje chociaż:)
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: AR Lublin - Wterynaria

Post autor: iSzymur »

Na pierwszy semest mam wybrać filozofię, albo psychologię, serio? Ma to jakieś znaczenie praktyczne (jeśli tak, to polećcie coś) czy zwykły zapychacz czasu?
Awatar użytkownika
JellyTime
Posty: 53
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:17

Re: AR Lublin - Wterynaria

Post autor: JellyTime »

To zwykły zapychacz czasu
Ja wybrałam psychologię tylko dlatego, że filozofia była w piątek, więc w ogóle bym się tam nie zjawiała. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że są problemy z zaliczeniem psychologii. Były chyba cztery albo nawet pięć terminów. Nie da rady ani ściągać ani konsultować się ze sobą, a notatek z wykładów nikt nie robi, więc nawet jakby ktoś chciał, to ciężko się nauczyć. Dostajesz pytanie w stylu - co to są emocje i musisz odpowiedzieć tak, jak było na wykładach, nie tak jak Ty to rozumiesz.
Zaliczenie filozofii polegało na zrobieniu referatu i podobno nie było żadnych problemów.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: AR Lublin - Wterynaria

Post autor: iSzymur »

ogromne dzięki

aha, jeszcze jak mam sobie wybrać język który pisałem na maturze (czyli angielski na poziomie B1) ale chciałbym się uczyć np. niemieckiego na studiach to czy w czymś moja matura przeszkadza? nie chcę, żeby było o, ten zdawał angielski rozszerzony, to damy mu angielski na studiach i niech sobie kontynuuje bo nic innego nie umie"
Awatar użytkownika
JellyTime
Posty: 53
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:17

Re: AR Lublin - Wterynaria

Post autor: JellyTime »

Tego pewna nie jestem, bo interesował mnie tylko angielski, ale nie sądzę. Wydaje mi się, że podczas elektronicznej rekrutacji można było wybrać język i poziom, który chcemy mieć na studiach. A nawet jeśli nie, wszystko jest kwestią dogadania się z prowadzącymi. U nas podział na grupy językowe był tylko formalny, w praktyce można było przyjść do dowolnego prowadzącego, bo wskutek jakiegoś zamieszania (które jest chyba co roku) nie mieli oni list z nazwiskami osób, przydzielonych do ich grupy. Myślę, że jeśli pójdziesz do osoby, która prowadzi niemiecki i z nią porozmawiasz, to spokojnie będziesz mógł uczyć się tego języka
Awatar użytkownika
CoffeeDrinker
Posty: 46
Rejestracja: 4 gru 2012, o 17:29

Re: AR Lublin - Wterynaria

Post autor: CoffeeDrinker »

Ogólnie rzecz biorąc powinieneś wybrać poziom języka który zdawałeś, a więc jeżeli zdawałeś poziom B1 to wybierasz kontynuację B1 albo wyższy. Jest możliwość wybrania dodatkowego języka:- )
Byłam na filozofii. Za samą obecność masz już wystawione 3,5, osobiście walczyłam o wyższą ocenę:- ) Nie polecam psychologii, sporo będziesz się musiał namęczyć. Szczęśliwie, że wybierasz fakultet dopiero na samym początku semestru :- ))
Awatar użytkownika
kuszumai
Posty: 138
Rejestracja: 2 paź 2010, o 15:17

Re: AR Lublin - Wterynaria

Post autor: kuszumai »

Wykłady z psychologii były koszmarne. Koszmarnie nudne. Nie polecam.
MKcm
Posty: 16
Rejestracja: 26 lip 2012, o 10:02

Re: AR Lublin - Wterynaria

Post autor: MKcm »

Ja mam pytanie co do tych języków. Zdawałam rozszerzony angielski, więc zaznaczyłam poziom B1, ale chcę się uczyć na C1. Jednak jak zaznaczam te dwa poziomy to wyświetla się komunikat Niepoprawna ilość wybranych elementów formularza [Wybierz z listy język obcy (należy wskazać obowiązkowo język obcy i poziom zdawany na maturze)]". Co powinnam zaznaczyć?
Awatar użytkownika
kuszumai
Posty: 138
Rejestracja: 2 paź 2010, o 15:17

Re: AR Lublin - Wterynaria

Post autor: kuszumai »

W tamtym roku było tak, że jak zdawałaś rozszerzenie to zaznaczałaś B1, a jak podstawę to A2. Jednak w październiku okazało się, że z 20 osób zaznaczyło B2 (nie rozumiem po co wstawili tę opcję na irk), a reszta B1 i A2. I w ten sposób utworzono grupy - pierwsza składała się z ludzi, którzy zaznaczyli B2 i B1, druga z B1 i tak dalej. Angielski był na jednym poziomie. To zależy na kogo się trafiło, ja nie robiłam na angielskim nic. Chyba jak ktoś ma poziom C1 (jakieś certyfikaty), to może być zwolniony, ale były z tym jakieś kwiatki, więc nie wiem. Ogólnie przestrzegam przed braniem innych języków niż angielski, bo potem są same kłopoty - dziekanat swoje, a centrum swoje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości