Argumenty za leśnictwem

Wszystko o studiowaniu leśnictwa w Polsce. Studia na SGGW, AR w Krakowie, AR w Poznaniu i Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Zasady rekrutacji na leśnictwo.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Argumenty za leśnictwem

Post autor: Anex »

Trzeba rozruszać trochę ten dział. To mam pytanie jak myślicie co przemawia za studiowaniem leśnictwa, dlaczego ludzie decydują się na takie studia, jakie mają potem uprawnienia?
lolianna

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: lolianna »

hmm no by mógł ktos odpowiedzieć :p
Cameleon

;-]

Post autor: Cameleon »

siemka

właśnie, tez chciałbym się czegoś dowiedziec o leśnictwie, po co to studiowac i jaki mozna wykonywać zawód po tych studiach.
Bardzo chciałbym dostać się na weterynarię ale jest to nierealne, więc szukam jakiegoś kierunku ciekawego z pewnym zawodem.

pozdro all dzięk z gory za odp
le¶nik

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: le¶nik »

jezeli chciales byc weterynarzem to polecam bardziej pokrewne łowiectwo pa :idea:
asp.M³ody

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: asp.M³ody »

powiem wam szczerze ze te studia są ok ale o robocie w zawodzie moŻna zapomnieć chyba Że ma sie układy
Ten tego

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: Ten tego »

Lowiectwo? o co z tym chodzi to jest kierunek czy specjalizacja na lesnictwie Mam jeszcze pytanie co do samego kierunku, zdawalem nowa mature z biologii na poz. roz. ale jestem slaby z chemii i fozyki a podobno takie przedmioty sa na lesnictwie, czy mzoe sa jakies specjalizacje co neio ma tych przedmiotow
Mlody

Re: ;-]

Post autor: Mlody »

Cameleon pisze:siemka

właśnie, tez chciałbym się czegoś dowiedziec o leśnictwie, po co to studiowac i jaki mozna wykonywać zawód po tych studiach.
Bardzo chciałbym dostać się na weterynarię ale jest to nierealne, więc szukam jakiegoś kierunku ciekawego z pewnym zawodem.

pozdro all dzięk z gory za odp
Pewne zawody to masz na politechnice, a z reszta musisz przejść wyścig szcurów.
Agnieszka

las

Post autor: Agnieszka »

witam :) :)
w tym roku zdaje maturke i marze o leśnictwie:)
Las był , jest i zawsze będzie moją pasją. Boję się jednak Że mnie nie przyjmą za sam fakt ze jestem dziewczyną:/ Do latania z siekierą po lesie niestety nie jestem stworzona fizycznie, bo ledwo unoszę taki sprzęt) PS. TEZ MY¦LA£AM O WETERYNARII, ale ze tak powiem nie udźwignęłabym tam z kolei fizyki. Jak widać słabe ze mnie stworzenie ale las kocham całym sercem! niech mnie ktoś pocieszy.(
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: Iwus »

Agnieszka pisze:Do latania z siekierą po lesie niestety nie jestem stworzona fizycznie
ktoś kto skończył leśnictwo nie lata po lesie z siekierką.

Dziwczyny też pracują w nadleśnictwach,nie zawsze jest to praca w terenie.wazne jest aby robić to co sie lubi.
kater
Posty: 15
Rejestracja: 20 sie 2006, o 10:57

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: kater »

Iwus pisze:
Agnieszka pisze:Do latania z siekierą po lesie niestety nie jestem stworzona fizycznie
ktoś kto skończył leśnictwo nie lata po lesie z siekierką.
Dziwczyny też pracują w nadleśnictwach,nie zawsze jest to praca w terenie.wazne jest aby robić to co sie lubi.
. jeśli już, to z cechówką a ta jest lekka Praca w terenie jest ciężka ale znam kobiety na stanowisku leśniczego czy podleśniczego i doskonale dają sobie radę w lesie.
Agnieszka

witam

Post autor: Agnieszka »

dziękuję za odpis mam tylko pytanko co to ta cechówka? i jeszcze taki drobiaŻdŻek: czy jest jakaś moŻliwość pracyw towarzystwie wilków :) : ja tak bardzo chciałabym robić cośpsiego bo tym interesuje się od dnia w którym pierwszy raz zobaczyłam słońce :) Las to miejsce do którego najchętniej uciekłabym od razu (Zaznaczam, Że jestem z Poznania.:( - MASAKRA!) Miasto jest najtragiczniejszym miejscem na ziemi!
DROSERA

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: DROSERA »

Droga Agnieszko koleŻanka z Kampinosu nieco się pomyliła z ta cechówką, rzeczywiście są kobiety na wspomnianych przezIwus stanowiskach. Siekiera jest niezbędna, ale na pewno byś sobie z nią poradziła (wyznaczenie trzebieŻy etc.) cechówka to taki młotek z oznaczeniem LP., Ale teraz serio, poniewaŻ jestem absolwentem SGGW w WARSZAWIE a obecnie pracownikiem Nadleśnictwa, pozwolę sobie stwierdzić, Że wśród osób, które zabrały głos na tym forum Twoja wypowiedź mnie zainteresowała ze względu na miłość, jaką darzysz las. ¯yczę powodzenia w egzaminach na studia. Pozostali forumowicze proponuje wyjechać do Anglii albo wybrać inny kierunek, Żebyście nie robili krzywdy w lesie. Acha najwaŻniejsze las to nie tylko wilki jest to dziedzina interdyscyplinarna począwszy od meteorologii poprzez hodowlę lasu, ochronę urządzanie, fitopatologię, entomologię a skończywszy na zarządzaniu. Mógłbym tak długo wymieniać.
garbal

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: garbal »

Hmmm. Studia leśne to skuteczne pranie mózgów. Niewielu jest leśników, którzy naprawdę rozumieją co to jest ochrona przyrody i czemu ma słuŻyć. Ci, którzy jednak to pojmą (część z tych co się doktoryzowali w zakresie biologii), zwykle nie potrafią pogodzić się z zasadami panującymi w leśnictwie i przechodzą na drugą stronę barykady. Stają się szczególnie nielubianymi przezbrać leśną obrońcami przyrody.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości