Astygmatyzm.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Astygmatyzm.

Post autor: Padre Morf »

doktorka pisze:oko niekorygowane przy plusach czesto zaczyna ustawiac sie w zezie, ktory dlugo jest niezauwazalny dla niespecjalistycznego oka (wiec moze nawet nie wiesz, ze zezujesz)
to nawet nie zawsze w cover teście wychodzi.
armistice pisze:Doskonale ten incydent pamietam, bo po diagnozie bylem bynajmniej zdziwiony i zdenerwowany ze ktos na takiej podstawie podejmuje decyzje.
A może skiaskopie zrobiła albo refraktometrie?
armistice pisze:Aha ukonczylem kurs szybkiego czytania w specjalnej szkole (nie taki na plycie CD czy w internecie) i moje oczy chyba sa w dobrej formie.
ale co to ma do rzeczy? Można stosować metody z kursu i dorobić się wady wzroku ]
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Astygmatyzm.

Post autor: armistice »

To ma do rzeczy, ze kolezanka doktorka mnie straszy ze podczas normalnego funkcjonowania oko strasznie sie meczy i mozna obserwowac wymienione przez nią objawy Ja trenujac (ciezko trenując) dodatkowo oko nie mam problemów. A przed kursem pytali sie czy nie mam wady wzroku bo moze sie to zle skoncyzc podczas treningu Powiedzialem ze nie mam oczywiscie.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Astygmatyzm.

Post autor: doktorka »

sek w tym, ze tego zmeczenia sie nie czuje, nawet przez lata, poki sie nie ma porownania z widzeniem z korekcja. czesto sie slyszy jak pacjenci mowiawidze dobrze, nie potrzebuje okularow", potem jednak nosza i przychodza na wizyte kontrolna i mowia, ze nie wyobrazaja sobie teraz chodzenia bez okularow i ze jak tylko przez chwile nie maja na nosie szkiel, to od razu czuja dyskomfort. to sa wlasnie pacjenci, ktorzy nie zauwazaja swej wady na codzien. jak juz powiedzialam, mozesz uwazac, zenie masz objawow", bo ich nie zauwazasz, co nie znaczy, ze nie istnieja] tworzacych sie w Twej aorcie zmian stluszczeniowych tez nie widzisz, a zaczely sie tam pojawiac juz jakis czas temu] no, zakladajac, ze masz ze 20 lat, albo nawet mniej, to juz nawet calkiem dawno temu.

nie chce mi sie wierzyc, zeby okulista dobral Ci okulary na podstawie samego bad przy tablicy Snellena, moze to byla higienistka? poza tym proponuje obcykac na necie jak sa skonstruowane tablice Snellena i ich modyfikacje obrazkowe. no ogolnie nie trzeba byc specjalista, zeby sie domyslac, ze w Twoim obecnym wieku badanie na obrazkach jest juz raczej mocno nieaktualne. Poza tym cos mi tu nie styka, skoro miales badanie na tablicach Snellena obrazkowych, wynika z tego, ze miales max 6 lat, bo zakladam, ze dzieci starsze znaja juz cyferki. Wiec jesli w wieku przedszkolnym dokonales glebokiej analizy sensu diagnostyki twej wady i co wiecej byles zdziwiony (i tu cytat)
armistice pisze: Doskonale ten incydent pamietam, bo po diagnozie bylem bynajmniej zdziwiony i zdenerwowany ze ktos na takiej podstawie podejmuje decyzje.

.to gratuluje, jestes genialnym dzieckiem, moze ta szkola szybkiego czytania to byla strata kasy zatem]



wiesz armistice, czasami po prostu trzeba uwierzyc, ze lekarzom naprawde nie zalezy na tym, zeby Cie zrobic w bambuko, ze masz wade wzroku]
To naprawde zadna rozrywka, preferuja bardziej wysublimowane metody relaksu, Morfeusz moze potwierdzic jako już-lekarz mysle]
armistice pisze:Aha ukonczylem kurs szybkiego czytania w specjalnej szkole (nie taki na plycie CD czy w internecie) i moje oczy chyba sa w dobrej formie.
No a ja mam paszport polsatu. zwiazek przyczynowo-skutkowy jest mniej wiecej podobnego stopnia.
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Astygmatyzm.

Post autor: armistice »

Genialna doktorko az mi sie smiac chce jak próbujesz mnie przekonac ze zle postąpiłem
doktorka pisze:Wiec jesli w wieku przedszkolnym dokonales glebokiej analizy sensu diagnostyki twej wady i co wiecej byles zdziwiony
Wiedziałem ze to bylo glupie posuniece ze strony lekarza stad moje zdziwienie Ty jak mialas okolo 5 lat moze bylas mniej rozumna i by ci to przelecialo kolo nosa i pomyslalabys ze lekarz ma swietą racje. Niestety nie jestem tak ograniczony zeby sie nie poskarzyc mamie ze lekarz źle zintepretował moje badanie.

Tak jak mówie badanie bylo złe i na podstawie tego złego badania taka zapadła decyzja. Mozesz nie wierzyc mozesz i wierzyc.
Wiem ze z reguły polskie spoleczenstwo jest karcone kiedy widzi jakies nieprawidlowosci i kiedy ktoś odchyla sie od norm i np. kiedy tą narmą byloby bezgraniczne zaufanie lekarzowi.

Jezeli ty pisząc mi przez forum jaka ja mam wade wzroku itp. itd. to widzę jaką jestes okulistką i jakie wnioski snujesz . Przy tak skomplikowanym narządzie jakim jest oko.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Astygmatyzm.

Post autor: doktorka »

nie mam pojecia jaka masz wade i nigdy nie napisalam, ze jakas wade diagnozuje u Ciebie, mowie Ci tylko, ze zrobiles glupio (a nie zle, chociaz to bywa jednoznaczne) i przedstawilam mozliwe konsekwencje.

nie wkrecaj idiotyzmu polskiego spoleczenstwa w medycyne]

mowieniebadanie bylo zle i diagnoza byla zla jest szczytem ignorancji i glupoty, zwlaszcza, ze byles wtedy 5 letnim dzieckiem] no ale to Ty sie osmieszasz.

nie probuje Cie do niczego przekonac, bo wisi mi Twoje zdrowie, nie czuje misji uszczesliwiania na sile ludzi, ktorzy tak jak Ty, nie majac zielonego pojecia o czym mowia, wdaja sie w dyskusje, w ktorej racja jest oczywista i nie lezy po Twojej stronie]

nie wiem czy zwrociles uwage, ale wszelkie moje wypowiedzi w Twoje strone maja ton raczej poblazliwy i ironiczny, chociaz fakt faktem, zawsze trudno mi sie pogodzic, ze przyjdzie mi leczyc ludzi tego typu] no ale, praca to praca.

przy tak skomplikowanym narzadzie jakim jest oko, jak mowisz, tym bardziej sie kompromitujesz tekstami typutata odkryl ze nie mam wady, bo narysowal obrazki jak u lekarza"

to by bylo na tyle w tej dyskusji z mej strony, ide na drina do miasta. ciao
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Astygmatyzm.

Post autor: Padre Morf »

armistice pisze:Tak jak mówie badanie bylo złe i na podstawie tego złego badania taka zapadła decyzja. Mozesz nie wierzyc mozesz i wierzyc.
a niektórzy mówią, że jak się ruszy nowotwór to on się budzi i zżera ludzi za karę od środka.
Poziom merytoryczny mniej więcej ten sam.
armistice pisze:Niestety nie jestem tak ograniczony zeby sie nie poskarzyc mamie ze lekarz źle zintepretował moje badanie.
oczywiście Ty zrobiłbyś to lepiej
doktorka pisze:to by bylo na tyle w tej dyskusji z mej strony
też uważam, że to raczej bez sensu dalej bić pianę.
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Astygmatyzm.

Post autor: armistice »

Byłem dziś u okulisty, nie stwierdził zadnych uchyleń . Koniec dyskusji i wyciagnijcie wnioski z tej piany która ubiliscie:D

PS: 1 cytat:
nie wkrecaj idiotyzmu polskiego spoleczenstwa w medycyne]
2 cytat:
Ty, nie majac zielonego pojecia o czym mowia, wdaja sie w dyskusje, w ktorej racja jest oczywista i nie lezy po Twojej stronie
nie trzeba tlumaczyc
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Astygmatyzm.

Post autor: yeast »

armistice pisze:Wiedziałem ze to bylo glupie posuniece ze strony lekarza stad moje zdziwienie
Lekarze owszem moga sie mylic, ale jesli tak ci sie wydaje, to najlepiej potwierdzic to u innego lekarza, a nie za pomoca radosnej medycyny ludowej twojego taty. ale twoje oczy, twoj problem.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Astygmatyzm.

Post autor: doktorka »

armistice pisze:Byłem dziś u okulisty, nie stwierdził zadnych uchyleń . Koniec dyskusji i wyciagnijcie wnioski z tej piany która ubiliscie:D
w sobote? no czad, na SORze moze ? pracowici okulisci w Lublinie]


e stato finito.
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Astygmatyzm.

Post autor: armistice »

Widze ze jestes bardzo zorientowaną kobietą byłem w najzwyklejszym vision expressie

Owned<lmao
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Astygmatyzm.

Post autor: Padre Morf »

armistice pisze:byłem w najzwyklejszym vision expressie
badanie komputerowe, wydruk w rękę i wypad?

No chyba, że zmienili zasady (albo zaczeli informować ludzi, że na podstawie samego wydruku nikt im okularów nie zrobi).
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Astygmatyzm.

Post autor: armistice »

Byłem sie poprostu dowiedziec czy mam jakis prolem z oczami. Nie miałem wiec nie bylo potrzeba mi robic okularów Morfeusz myślenie nie boli (tak jak to widzialem u kogos w profilu na tym forum:D)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Astygmatyzm.

Post autor: Padre Morf »

armistice pisze:Byłem sie poprostu dowiedziec czy mam jakis prolem z oczami. Nie miałem wiec nie bylo potrzeba mi robic okularów
żeby to stwierdzić trzeba zrobić kilka badań, a nie tylko posadzić pacjenta przed autorefraktometrem.

VE to raczej marny pomysł na sprawdzanie stanu wzroku (niekiedy w salonie nie mają okulisty ino optyka-optometrystę).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 3 gości