Astygmatyzm.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Asiulak
Posty: 146
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:13

Re: Astygmatyzm.

Post autor: Asiulak »

za Morfeuszem. Żeby stwierdzić czy potrzebujesz okulary czy nie potrzebny jest szereg badań przeprowadzonych przez lekarza okulistę. inaczej nie da rady tego jednoznacznie określić. a baranie w vission express no cóż nie będę powtarzać po Morfeuszu.

Pozdrawiam
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Astygmatyzm.

Post autor: armistice »

Najpierw se zorientujcie na czym polegaja bania w VE i jacy tam specjalisci pracują dopiero cos wogole bzdurujcie.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Astygmatyzm.

Post autor: Padre Morf »

armistice pisze:Najpierw se zorientujcie na czym polegaja bania w VE i jacy tam specjalisci pracują dopiero cos wogole bzdurujcie.
Ależ ja doskonale wiem kto tam pracuje i co tam robią.

Wzrok badają optycy po kursach z optometrii, lekarze w trakcie specjalizacji (kolega zdawał na oko w sesji wiosennej i już bada w VE po godzinach). Okuliści oczywiście też są le jakoś się nie garną do pracy w VE

A badanie w niektórych salonach ogranicza się do autorefraktometrii - bach pacjenta przedkomputer i już znamy prawdę objawioną (na metodę Dondersa i inne badania nie ma czasu, bo klienci czekają, a musi być przerób).

Pełne badanie okulistyczne to autorefraktometr/Donders, oftalmoskopia i badanie lampą szczelinową. Skiaskopia ewentualnie.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Astygmatyzm.

Post autor: yeast »

Morfeusz pisze:VE to raczej marny pomysł na sprawdzanie stanu wzroku (niekiedy w salonie nie mają okulisty ino optyka-optometrystę).
Szczegolnie jak masz niestandardowa wadę czyli praktycznie cokolwiek, co nie jest zwykłą krótkowzrocznością.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Astygmatyzm.

Post autor: doktorka »

VE hahahhahahahahhahah:D
armistice rozwalasz mnie kazdym swoim postem, naprawde]


w VE nie kupilabym okularow nawet dla swojego psa, gdybym go miala. w zyciu nie widzialam wiekszej chały niz badania i optyka w VE.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Astygmatyzm.

Post autor: Mårran »

badania a okulary to dwie różne rzeczy Ja mam okulary z VE, ale dokładne badania zrobiłam u okulisty
Pani Buka
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Astygmatyzm.

Post autor: doktorka »

nadal podtrzymuje, ze nie wzielabym okularow z VE nawet za darmo (kumajac to i owo w zakresie optyki i pracujac czesto gesto w optyce)]]]] Kardiolog, trzymam kciuki za Twe okulary, czasem zdarza im sie wypuscic takie, ktore sa zrobione poprawnie] Moze mialas to szczescie!]
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Astygmatyzm.

Post autor: Mårran »

Chyba nie są złe, bo mam je już jakiś czas i jeszcze widzę
Pani Buka
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Astygmatyzm.

Post autor: armistice »

Pragne odświeżyć temat. Byłem z 2 miesiace temu u dobrego okulisty- nie stwierdzil zadnych wad ! ale zbadał, ze lekko w jednym oku bylo + albo - (juz nie pamietam) 0,25, ale nie trzeba nic robic w takim wypadku bo prwadopodobnie bylo to spowodowane tym ze czytam z lekko wykrzywioną glową, co potwierdziłem. Jakies 3 tygodnie po wizycie musiałem zrobić badania na studia, okulistka w osrodku medycyny pracy (czy nawet nie okulistka, nawet nie zrobiloby chyba roznicy) zrobila badania w zawrotnym tepie chyba okolo 3 minuty, i nie stwierdzila nic, chyba na podstawie takich badan tez bym to mogł stwierdzić. Poszedłem za jakies kolejne 3 tyg na kolejne badania potrzebne na studia ale juz w innym osrodku- badanie dokladnie tak samo wygladalo, nic nie stwierdzila, oczy doskonałe, przypominalo mi to szybciej, bo jest duza kolejka na korytarzu", albo szybciej, bo chce sobie juz usiasc"
Otorz tak: nie obwiniam tutaj wszystkich okulistów, lecz obwiniam ludzi, ktorzy sa pseudo-okulistami, oczywiscie pani doktorka probuje bronic wszystkich okulistów, byc moze dlatego ze sama chce zostać okulistka albo juz jest, ALE nie powinna tego robić. Są lekarze ktorzy sa dobrzy, sa lekarze ktorzy sa gorsi, nie ma wszystkich jednakowych lekarzy.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Astygmatyzm.

Post autor: zdzisław »

w tym kraju każdy zna się na medycynie i piłce nożnej"
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Astygmatyzm.

Post autor: doktorka »

ja nie bronie okulistow (nie jestem okulista) ani nikogo innego, generalnie jak poczytasz moje posty, to zauwazysz slowa krytyki w strone roznych ludzi/zjawisk, niezaleznie od zawodu.

o ile pamietam watek odnosi sie do znanej firmy oferujacej uslugi z zakresu optyki okularowej, ktora owszem, krytykowalam i nadal krytykowac bede, bo nie mozna inaczej.

zdzislaw ja sie nie znam na pilce noznej. na okulistyce i optyce, no-ginekologii- owszem]
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Astygmatyzm.

Post autor: doktorka »

a tak odnosnie ostatniego postu, ktory odswiezyl temat: ale za co ich obwiniasz? za kolejke? czy za to, ze okulista dobry powiedzial Ci ze masz wade, z ktora nic nie trzeba robic, a okulista zły powiedział Ci, ze nic nie trzeba robic? Bo tak w zasadzie tojaka jest roznica?) Oczywiscie niedbalstwo niedbalstwem, ale to jest akurat srednio dobry przyklad nie
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Astygmatyzm.

Post autor: armistice »

doktorka pisze:ale za co ich obwiniasz? za kolejke? czy za to, ze okulista dobry powiedzial Ci ze masz wade, z ktora nic nie trzeba robic, a okulista zły powiedział Ci, ze nic nie trzeba robic? Bo tak w zasadzie tojaka jest roznica?) Oczywiscie niedbalstwo niedbalstwem, ale to jest akurat srednio dobry przyklad nie
Za to ich obwiniam ze place ubezpieczenie z ktorego okulisci dostaja pieniadze za takie oto badania okulistyczne i poswiecaja 3 minuty zeby dac mi niedokladny wynik tych badan. Kiedy pojde do okulisty prywatnie, tez place z wlasnej kieszonki, poswieca mi na badanie 1-go dnia okolo 25 minut i drugiego dnia tez tyle samo albo wiecej. Po czym daje mi dokladny wynik.

Moim priorytetem nie jest dowiedzienie sie ze nie musze noscic okularów. Moim priorytetem jest to ze jak ide na badania to wymagam aby chociaz badanie wygladalo jakos przyzwoicie.
Tak pozatym to zabardzo narazie sie nie znam na okulistyce, ale jak bylem maly, okulista wybadal u mnie astygmatyzm, czy astygmatyzm od tak moze sie zkorygować ? Nie nosilem zadnych okularów

Oczywiscie nie mówilem zadnemu z tych okulistów ze mialem stwierdzony astygmatyzm w dziecinstwie.
zdzis&#x142aw pisze: w tym kraju każdy zna się na medycynie i piłce nożnej"
Nie lubilem pilki noznej i nie lubie i sie na niej nie znam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości