Atlasy do anatomii?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ghostbat
Posty: 4
Rejestracja: 8 sie 2012, o 20:53

Atlasy do anatomii?

Post autor: ghostbat »

Witam, o ile sprawa podręczników i kserówek jest dla mnie jasna to atlasy pozostają nadal niewiadomą. Jest to wydatek dwustu, a nawet więcej złotych, więc nie chciałabym kupić czegoś, co mi się nie przyda.

Sobotta i Sinielnikow są chyba najpopularniejsze z tego co czytałam (i pdfy łatwo ściągnąć). Sobotta jest po łacinie z polskimi opisami, a Sinielnikow cały po angielsku.
Do nauki po angielsku jest jeszcze Gilroy, Netter i Prometeusz, które istnieją w wydaniach z wyłącznie polską nomenklaturą bądź droższych całkowicie po angielsku.
Do anatomii krąży jeszcze podręcznik Marciniaka, Bochenek i podręczniki Gworysa z których wystarczy sam skrypt, tak?

Teraz chciałabym spytać jak najlepiej byłoby to zestawić ze sobą.
Np. myślałam by do mojego pdfa Sinielnikowa kupić sobie Gilroya z polską nomenklaturą, którą bym opisała sobie po angielsku i do tego używała skryptu Gworysa.
Dobrze myślę, czy zupełnie w złą stronę?
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Atlasy do anatomii?

Post autor: mossa »

Myślę że najlepiej będzie jeśli póki co wstrzymasz się z zakupem, na początku października pójdziesz do czytelni, spróbujesz się nauczyć jakiegoś jednego tematu korzystając z kilku różnych atlasów i zobaczysz który najlepiej Ci pasuje, bo każdy ma niektóre działy opracowane lepiej, inne gorzej i w sumie to kwestia gustu który najbardziej się spodoba, tak w ciemno bym nie kupowała, zwłaszcza że jak sama zauważyłaś nie jest to tanie. A to że jakiś atlas (np. Sobotta) ma opisy po łacinie naprawdę nie jest problemem, poza kilkoma wyjątkami nazwy łacińskie i angielskie są tak podobne że to właściwie żadna różnica. Co do podręcznika - skrypt wystarcza.
lek. mossa
Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 40
Rejestracja: 3 cze 2013, o 17:06

Re: Atlasy do anatomii?

Post autor: Lovenda »

Co do atlasu to Sobottę prędzej czy później warto mieć. Swoją czy pożyczoną - nieważne, ale na tegorocznym egzaminie praktycznym 90% plansz to były właśnie ilustracje z nowego Sobotty.
wojtipek
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2009, o 13:39

Re: Atlasy do anatomii?

Post autor: wojtipek »

Warto dodać, że na praktycznym pojawiły się też plansze z atlasu Thieme - tego, który był na wykładach.
Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 40
Rejestracja: 3 cze 2013, o 17:06

Re: Atlasy do anatomii?

Post autor: Lovenda »

No nie wiem, moja grupa miała tylko i wyłącznie Sobottę.
Nan
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:15

Re: Atlasy do anatomii?

Post autor: Nan »

Hej,

1. Jest jakaś strona na facebooku, gdzie zbierają się wszyscy z I roku lekarskiego? Nie mogę znależć a do tego peer support czekam i czekam na akceptację.
2. Jakie książki są przydatne na I roku? Co trzeba kupować a co można np. wypożyczyć z biblioteki? Już wiem, że Sobotta się przydaje i przeczytałam to co jest wyżej ale może więcej informacji na ten temat mogłabym dostać. Szczególnie czy kupować teraz czy czekać, czy da się wypożyczyć.

Jestem kompletnie zielona, dostałam się wczoraj na lekarski. Z góry dziękuję za odpowiedź
baile
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2015, o 22:11

Re: Atlasy do anatomii?

Post autor: baile »

We Wrocławiu Sobotta, tym bardziej, że na egzaminie są nawet te plansze
K_J
Posty: 12
Rejestracja: 15 lip 2016, o 13:36

Re: Atlasy do anatomii?

Post autor: K_J »

A orientuje się ktoś które wydanie Sobotty jest lepsze? Te z 2012 czy najnowsze z 2014?
kasiulqa
Posty: 11
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 20:19

Re: Atlasy do anatomii?

Post autor: kasiulqa »

Też się nad tym zastanawiam i nie wiem, czy kupić jakoś teraz, czy czekać do października.
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Atlasy do anatomii?

Post autor: Anthrax »

Kup teraz, większość studentów sprzedaje w tym okresie swoje podręczniki, więc można kupić taki używany atlas w przyzwoitej cenie. Na początku października będzie z tym ciężko.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości