Badania lekarskie na medycyne.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: Badania lekarskie na medycyne.

Post autor: _kajka_ »

Odkopuję stary temat, bo właśnie zrobiłam badania w Lublinie i może komuś się to przyda.

W WOMPie byłam na 7.30 rano - okazuje się, że za późno. Kolejka do rejestracji była już na ok. 70 osób. Dodam, że byłam w WOMPie na ul. Nałęczowskiej, który jest większy niż ten na Nowym Świecie - tam podobno już o 7.30 zaczęli odsyłać ludzi na Nałęczowską, bo lekarze są do 17, a tłumy niemiłosierne. Także polecam przyjechać chwilę przed 7 rano, no chyba że ktoś ceni dużo bardziej poranną drzemkę niż szybsze załatwienie sprawy. W każdym razie jak wychodziłam o 12 to kolejka do rejestracji jeszcze była.

Jak już się zarejestrowałam, to była 9, wtedy idzie się pod wskazany pokój i czeka w kolejce na przyjęcie przez lekarza medycyny pracy. Tam jest krótki wywiad, wypełnia się ankietę i dostaje skierowanie na badania. Ja miałam po kolei badanie krwi - próby wątrobowe (bilirubina, ALT), okulistę (trzeba pamiętać o okularach jeśli ktoś nosi) i neurologa. Potem ze wszystkimi papierami idzie się do kolejnego lekarza medycyny pracy, który robi ostatnie badanie i wydaje zaświadczenie. U mnie wszystkie wyniki były w normie i dostałam zaświadczenie na 5 lat.

W sumie zeszło się ze wszystkim 4,5 godziny. Miałam wypisy ze szpitala ale o nie nie pytali. Ogólnie stosunek jest raczej obojętny. Polecam pójść z kimś, poza towarzystwem zawsze możecie się wymieniać staniem w kolejce.

Aha, pierwsza pani doktor zapytała mnie czy jestem na czczo, ja zjadłam jabłko bo nigdzie nie było informacji czy trzeba być na czczo czy nie, a trochę słabo się robi jak się stoi tyle czasu w kolejce, ale nie robiła problemu oprócz stwierdzenia, że od tego roku trzeba być na czczo
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Badania lekarskie na medycyne.

Post autor: David »

Cała ta medycyna pracy to jakaś gówniana pozostałość PRL, szczerze, to wolę wydać te parę groszy i mieć zaświadczenie w 5 minut a nie pół dnia.
lykorz
Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: Badania lekarskie na medycyne.

Post autor: _kajka_ »

Parę groszy? Prywatnie sobie liczą troooszkę więcej niż parę groszy.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Badania lekarskie na medycyne.

Post autor: David »

25 zł jak kto uważa, 3-4 razy tyle płacę za hydraulika.
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości