Badania lekarskie. Rekrutacja 2015/2016

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
manola17
Posty: 25
Rejestracja: 28 sty 2013, o 10:44

Badania lekarskie. Rekrutacja 2015/2016

Post autor: manola17 »

Pewnie zjedziecie mnie mocno z góry na dół, ale nie mogłam znaleźć tego tematu

Pytanie brzmi: Czy podczas rekrutacji muszę dostarczyć na uczelnię, tudzież przyjechać do Katowic, Poznania, Łodzi i poddać się jakimś badaniom lekarskim?
Biorąc pod uwagę fakt, że startuję na lekarski.

help me, bo jestem zdezorientowana
każdy mówi co innego
Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: Badania lekarskie. Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Amina »

Mnie również interesuje ta informacja. Jak jest w pozostałych uczelniach?
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Badania na I rok? rekrutacja

Post autor: sassa »

Łódź: Dopiero jak się dostaniesz - wtedy trzeba dostarczyć kwitek od lekarza medycyny pracy, badania sanepidowskie i ksero karty szczepień. (nie trzeba żadnych badan wykonywać w Łodzi, każdy robi tam gdzie mu wygodnie) Poza tym spokojnie, całe wakacje są na to.
manola17
Posty: 25
Rejestracja: 28 sty 2013, o 10:44

Re: Badania lekarskie. Rekrutacja 2015/2016

Post autor: manola17 »

[at] a czy szczepienie wzw b jest wymagane? bo jak uzupełniam formularz i zaznaczam na nie to podkresla mi na czerwono i odsyła do uzupełnienia jakiegoś formularza o nie-szczepieniu
Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: Badania lekarskie. Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Amina »

manola17, niedawno słyszałam, że do rocznika 1996 to szczepienie jest obowiązkowe więc może sama nie wiesz, że je miałaś (tak bywa), chociaż sama nie wiem czy nie jesteś starsza (z innego rocznika). Mimo wszystko proszę kogoś o potwierdzenie mojej informacji.
manola17
Posty: 25
Rejestracja: 28 sty 2013, o 10:44

Re: Badania lekarskie. Rekrutacja 2015/2016

Post autor: manola17 »

[at] dzięki, może faktycznie tak jest haha przejdę się lepiej do ośrodka zdrowia i zapytam.
Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: Badania lekarskie. Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Amina »

Amina pisze:do rocznika 1996 to szczepienie jest obowiązkowe
Miałam na myśli od".
daniello232
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2015, o 22:34

Re: Badania lekarskie. Rekrutacja 2015/2016

Post autor: daniello232 »

A ja mam pytanie.
Staram się na lekarski. Ale uprawiałem z dziewczyna seks i zaraziła mnie kiłą, którą szybko zdiagnozowano i wyleczono.
Czy to jest przeciwwskazanie do kierunku lekarskiego?
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: Badania lekarskie. Rekrutacja 2015/2016

Post autor: merciness »

Jeśli chodzi o Katowice:
Jak składasz podanie to nic nie musisz przywozić jeśli nie zdążysz sobie zrobić tych badań wszystkich. Możesz je wysłać pocztą (chyba do sierpnia był czas). Są tacy, co donosili je na początku roku akademickiego i też się krzywda nie działa, panie dzwoniły za nimi po prostu aż do grudnia )
Jakie badania?
- idziesz do rodzinnego, medycyny pracy po zaświadczenie ze nie ma przeciwskazań do wykonywania zawodu ( druczek jest na stronie uczelni). Niektórzy lekarze robią komplet badań, inni ci to po prostu podbijają bez cyrkowania. Przeważnie trzeba za to zapłacić.
- wzw - tu jest kilka opcji, ja dla przestrogi zrobilam wszystko Poszłam do laboratorium zrobic badanie na antygeny wzw (antygen Hbs). Jeśli wyjdzie jakakolwiek wartość, to znaczy ze jest ok. I ksero tego oddałam uczelni. Można jeszcze wziąć ksero karty szczepień itp. roczniki od 1995 miały obowiązkowe szczepienia w dzieciństwie.
- Salmonella, zanosisz do sanepidu 3 próbki kału to trochę zajmuje czasu.
I ten komplet się dostarcza. Obojętnie kiedy. Jak będziesz je miała już wtedy, kiedy pojedziesz do dziekanatu, to mozesz je zostawić im.
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: Badania lekarskie. Rekrutacja 2015/2016

Post autor: merciness »

a no i najlepiej najpierw zrobić salmonellę i kupić w księgarni książeczkę sanepidowską i z nią isc od razu za jednym zamachem załatwiac u rodzinnego. Bo Kato wymaga, zeby lekarz wpisał w niej, że badanie jest na okres BEZTERMINOWY. Jak się nie zgodzi to ewentualnie na 6 lat. BO jak napisze, ze co roku, to wam nie przyjmą tej ksiazeczki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości