Badanie a leki

Dyskusje medyczne poruszające problemy badań medycznych, terminów, sposobów realizacji i przygotowań, interpretacji wyników z badania krwi i innych.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Badanie a leki

Post autor: AnnaWP »

randomlogin, podałam konkretny przykład, znany mi z własnego podwórka.
Nie podawałam przykładów leków i wyraźnie napisałam, że to lekarz podaje konkretne procedury.
Również np. w terapii testosteronem nie wykonuje się badań w trakcie przyjmowania leku, bo jej wpływ na spermatogenezę jest katastrofalny.

Nie wiem naprawdę, o co afera.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Badanie a leki

Post autor: Mårran »

Najpierw dziwne rzeczy piszesz, a jak chcemy sprostować, to afera No pewnie.

Po prostu dziewczyna, która zadała pytanie, to przeczyta, a wolimy, żeby czytała poprawne treści.
Pani Buka
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Badanie a leki

Post autor: black-cat »

Widzę, że się dyskusja zrobiła:) Spytałam, bo wolałam się upewnić. W końcu, kto pyta nie błądzi)

Ponadto kiedyś konieczne było odstawienie tego leku (żelazo i kwas foliowy) z tego co pamiętam na jakieś 2 tygodnie przed badaniem, gdyż oprócz morfologii wykonywane było również badanie na poziom żelaza oraz ferrytyny.

A teraz ma być wykonywana tylko morfologia. I stąd pytanie czy w takim wypadku również należy odstawić ten lek. Ale z tego co napisaliście wnioskuję, że nie ma takiej konieczności.

Pozdrawiam!:)
Kierunek lekarski :)
matelskaiwona
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2021, o 10:19

Re: Badanie a leki

Post autor: matelskaiwona »

Po zdiagnozowaniu chorób, warto jest wprowadzić nie tylko leki, ale także odpowiednie leczenie. Już od najmłodszych lat powinno się wprowadzać odpowiednie warunki dla dzieci. Odpowiednie warunki mają dostosowane przedszkola.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości