Badanie kału na obecność pasożytów

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
anonimowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 maja 2011, o 19:51

Badanie kału na obecność pasożytów

Post autor: anonimowy »

Witam.
mam pytanie, czy kał do badania musi być zaniesiony do laboratorium w tym samym dniu, w którym został wydalony, czy może być np. z poprzedniego dnia?
z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: Badanie kału na obecność pasożytów

Post autor: AleksandraK »

Zbiera się próbki z 3 kolejnych dni.
anonimowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 maja 2011, o 19:51

Re: Badanie kału na obecność pasożytów

Post autor: anonimowy »

Właśnie ja muszę zanieść tylko raz. Mam ogólnie na pasożyty i na lamblie, ale za te lamblie się płaci więc pani doktor powiedziała, że raz tylko trzeba zanieść. i właśnie cały dzień dziś nie mogę zrobić, a czuję, że kupa jest w środku więc jak dziś zrobię to nie wiem czy nałożyć to do probowki i do lodówki i jutro zanieść czy musi być świeże, z rana.
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: Badanie kału na obecność pasożytów

Post autor: AleksandraK »

Chyba nic im nie będzie.
anonimowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 maja 2011, o 19:51

Re: Badanie kału na obecność pasożytów

Post autor: anonimowy »

czyli jeżeli uda mi się zrobić dzisiaj, to nałożyć do póbowki, do lodówki i jutro można śmiało zanieść?

a i mam jeszcze przy okazji drugie pytanie, czy USG jamy brzusznej może zdiagnozować zapalenie trzustki, lub chorobę trzustki lub pęcherzyka żółciowego?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Badanie kału na obecność pasożytów

Post autor: Padre Morf »

Możesz trzymać w lodówce w temp 2-4 stopni C.
anonimowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 maja 2011, o 19:51

Re: Badanie kału na obecność pasożytów

Post autor: anonimowy »

a skąd ja mam wiedzieć czy akurat taka temperatura jest w lodówce?
ogólnie to słyszałem, że te lamblie to mogą nie wyjść w jednorazowym badaniu kału. boję, się że nie trafie akurat i nie wykryją, a mam na prawdę silne dolegliwości gastryczne, bóle brzucha, które nawet promieniują do pleców, ogólnie skurcz przewodu pokarmowego, silne nudności, była biegunka, a teraz nie mogę się wypróżnić. (pewnie dlatego, że mało jem, nie mam apetytu). oprócz tego też w środę usg brzucha mam
anonimowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 maja 2011, o 19:51

Re: Badanie kału na obecność pasożytów

Post autor: anonimowy »

a mam jeszcze pytanie, czy jeśli kał jest z poprzedniego dnia to musi być to koniecznie kał zrobiony wieczorem czy może być z południa? bo wtedy nie udało się zrobić, jutro muszę to zawieźć i się zastanawiam czy zrobić już teraz i schować do lodówki czy czekać do wieczora?
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Badanie kału na obecność pasożytów

Post autor: Aszyn »

Jeśli się nie mylę, to badanie na lamblie wykonuje się przeprowadzając je na 3 próbkach pobranych w NIEREGULARNYCH odstępach czasu, więc chyba nie 3 dni z rzędu. I na Twoim miejscu to wolałbym, żeby lamblie nie wyszły, niż wyszły
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Badanie kału na obecność pasożytów

Post autor: Mårran »

Jeśli ma, to chyba lepiej, żeby wyszłygt
Pani Buka
anonimowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 maja 2011, o 19:51

Re: Badanie kału na obecność pasożytów

Post autor: anonimowy »

tez bym wolal przynajmniej by wiedzieli na co mnie leczyc, a nie. jeszcze w srode usg brzucha mam. nie wiem co lepsze lamblie czy jakies zapalenie pecherzyka zolciowego lub cos
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości