badanie lekarskie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kaliforn
Posty: 123
Rejestracja: 13 maja 2011, o 21:33

Re: badanie lekarskie

Post autor: kaliforn »

Czy mam mieć jakiś gotowy druczek ( ze strony uczelni) który lekarz ma mi podpisać czy on będzie miał ?
Madame le Docteur
Posty: 79
Rejestracja: 24 lut 2012, o 15:22

Re: badanie lekarskie

Post autor: Madame le Docteur »

kaliforn, Lekarz będzie miał
Awatar użytkownika
b2
Posty: 53
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 21:00

Re: badanie lekarskie

Post autor: b2 »

Mam problem z tym badaniem. Przyznaję, trochę sama to spowodowałam.

Dzwoniłam na infolinię WUM, powiedziano mi że muszę badania dostarczyć w terminie dwa tygodnie od złożenia dokumentów, termin ten dla mnie mija we wtorek, z tym że wtedy prawdopodobnie dopiero dostanę wyniki tych badań. Gdy zapytałam co by było gdybym się z tymi badaniami opóźniła, to pani powiedziała że muszę się konsultować z komisją (cokolwiek mialoby to znaczyć).

Stąd moje pytanie: czy ktoś z Was doniesie te badania później, nie ma ich jeszcze zrobionych albo zna kogoś kto tak zrobił? Nie wiem, czy mam coś kombinować, czy dać sobie spokój i donieść to wszystko kilka dni po terminie. Nie wiem czy jest sens ryzykować.
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Re: badanie lekarskie

Post autor: essayma »

b2, ja mam podobny problem bo badań jeszcze wszystkich nie robiłam (miałam tylko morfologię, jeszcze okulista i med. pracy) a wyniki badań powinnam złożyć za niecały tydzień, więc nie wiem czy zdążę.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: badanie lekarskie

Post autor: Gitarowa »

ja w zeszłym roku dostarczyłam badania na początku pazdziernika i nic się nie stało
Madame le Docteur
Posty: 79
Rejestracja: 24 lut 2012, o 15:22

Re: badanie lekarskie

Post autor: Madame le Docteur »

essayma pisze:b2, ja mam podobny problem bo badań jeszcze wszystkich nie robiłam (miałam tylko morfologię, jeszcze okulista i med. pracy) a wyniki badań powinnam złożyć za niecały tydzień, więc nie wiem czy zdążę.
O jakie badania chodzi? Musimy mieć coś jeszcze, oprócz zaświadczenia od lekarza medycyny pracy?
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Re: badanie lekarskie

Post autor: essayma »

Madame le Docteur, nieee, to zależy od przychodni. Ja najpierw dostałam skierowanie na morfologię i alat, zrobili mi jeszcze ekg (nie wiem po co), a w piątek mam okulistę i lekarza medycyny pracy. Słyszałam, że jeszcze niektórzy kierują na spirometrię i do neurologa, ale jak widzisz w każdym mieście/przychodni inaczej. Niektórych lekarz tylko obejrzał i już podpisał papierek. Ja mam to rozrzucone na dwa dni więc średnio mi się to podoba bo mogę się spóźnić z wysłaniem wyników w terminie, ale skoro nie robią problemów to luz.
Madame le Docteur
Posty: 79
Rejestracja: 24 lut 2012, o 15:22

Re: badanie lekarskie

Post autor: Madame le Docteur »

essayma, Aha, dzięki . Właśnie mnie lekarz tylko obejrzał
mirelka155
Posty: 12
Rejestracja: 15 paź 2011, o 21:01

Re: badanie lekarskie

Post autor: mirelka155 »

ja to zrozumiałam tak, że badania jakie zleca Ci lekarz medycyny pracy wykonujesz, zanosisz z powrotem do niego i na ich podstawie on wystawia zaświadczenie i zaświadczenie to zanosi się do dziekanatu.

Co do problemu mam dokładnie taki sam, termin mija mi we wtorek a marne szanse żebym zdążyła. Chociaż z drugiej strony pani z rekrutacji, która dawała mi skierowanie powiedziała, że sama mam sobie wpisać datę na skierowaniu bo jest ono ważne dwa tygodnie tylko. Stąd możnaby wnioskować że dopuszczają składanie zaświadczeń później.
Kora
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2012, o 15:42

Re: badanie lekarskie

Post autor: Kora »

Może to niektórych uspokoi: regulamin obowiązkowych badań i szczepień dla kandydatów i studentów:
Oryginały zaświadczeń o wykonanym badaniu z zakresu medycyny pracy nie dostarczone do komisji winny być przekazane przez studentów do właściwych dziekanatów". Skoro tak jest napisane w regulaminie, nie mogą stwarzać problemów tym, którzy dostarczą zaświadczenia w terminie późniejszym niż dwa tygodnie. Zresztą w Warszawie trzeba bardzo długo czekać na wizytę.
karola1445
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2012, o 12:11

Re: badanie lekarskie

Post autor: karola1445 »

czyli generalnie na WUM zanosi sie tylko zaswiadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazan do rozpoczecia studiow (tylko ten jeden papierek)tak?
maamci
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2012, o 22:06

Re: badanie lekarskie

Post autor: maamci »

mam pytanko. pisaliscie, ze badania lekarskie mamy zanosic tam gdzie dokumenty czyli do WKR, ale wg tego harmonogramu
zobacz-ten-plik.pdf
(21.16 KiB) Pobrany 25 razy
WKR pracuje tylko do 20.07, a do jutra z badaniami na pewno sie nie wyrobie, wiec moze ktos wie, gdzie mozna zaniesc badania, jesli nie tam? czy moze jednak dzialaja dluzej i po 20tym tez mozna tam?
mirelka155
Posty: 12
Rejestracja: 15 paź 2011, o 21:01

Re: badanie lekarskie

Post autor: mirelka155 »

Jeśli nie do WKR to do dziekanatu danego wydziału. Tak mi sie wydaje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości