Badanie wzroku- tablica Snellena

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Badanie wzroku- tablica Snellena

Post autor: biolga »

Miałam badany wzrok w szkole przez pielęgniarke, jak zwykle, przy użyciu tablicy Snellena. Mój wynik to oko prawe:5/5 a oko lewe: 5/8. Pielęgniarka nie skomentowała tego wyniku, a ja się trochę zmartwiłam. Rozumiem, że powinnam udać się do okulisty?
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Badanie wzroku- tablica Snellena

Post autor: PalmaKokosowa »

Jak wg Ciebie w miarę dobrze widzisz i Ci ta malutka wada nie przeszkadza, to nie musisz, bo wady okulista niestety Ci jej nie skoryguje. Może Ci tylko przepisać okulary z małymi minusami do tablicy. Tylko pamiętaj, że wada bardzo szybko postępuje, ja miałam zawsze idealny wzrok, w połowie pierwszej klasy LO trochę zaczęło mi się psuć i poszłam na wizytę, miałam gdzieś w marcu 2008r. wadę -0,25 i -0,5, a aktualnie jest prawie -2/ I to nie jest odosobniony przypadek.
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: Badanie wzroku- tablica Snellena

Post autor: Filister »

A ja mam pytanie. Mam wadę wzroku -1,5 na oboje oczu i nosze okulary na stałe". Czy jeżeli nie nosiłbym ich przez cały dzień, tylko np. zakładał tylko na sytuację gdzie muszę widzieć daleko, np. do szkoły, jakieś wyjścia, telewizja, to wada będzie postępowała szybciej niż jakbym nosił je cały czas? Czy to ma w ogóle jakiś związek ze sobą?
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Badanie wzroku- tablica Snellena

Post autor: PalmaKokosowa »

Pytałam o to samo mojego okulistę, gdy jeszcze nosiłam okulary (właśnie do tablicy, komputera itp.) i powiedział mi, że to nie ma żadnego znaczenia, bo po prostu jestem w takim wieku, gdzie gałka oczna się kształtuje, ja dojrzewam, jedynie jakiś wpływ (niewielki) ma nieodpowiednia dieta, długie przebywanie przed kompem i książkami. Więc myślę Mariusz, że to nie ma związku, jednak mi podobna wada do Twojej trochę przeszkadza w codziennym życiu, gdy nie widzę wielu rzeczy. /
Awatar użytkownika
peHa
Posty: 137
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 17:32

Re: Badanie wzroku- tablica Snellena

Post autor: peHa »

Maryjusz pisze:A ja mam pytanie. Mam wadę wzroku -1,5 na oboje oczu i nosze okulary na stałe". Czy jeżeli nie nosiłbym ich przez cały dzień, tylko np. zakładał tylko na sytuację gdzie muszę widzieć daleko, np. do szkoły, jakieś wyjścia, telewizja, to wada będzie postępowała szybciej niż jakbym nosił je cały czas? Czy to ma w ogóle jakiś związek ze sobą?

otóż to zależy w jakim jesteś wieku. Jeśli twój organizm nadal się kształtuje to wada moze nawet postępować. Jeśli masz już te 20 kilka lat to brak okularów oczywiście będzie powodował dyskomfort.
Ja noszę okulary od 3ego roku życia (naświetlanie lampami, wzrok zepsuty ), mam teraz ok +3 dipotrie na każde + zez (nieznaczny) + coś z astygmatyzmem? ale bez widzę doskonale, gram w piłkę ręczną i nie odczuwam braku okularów. Jeśli jednak odstawię na np 3 dni, to boli mnie głowa i kręci mocno
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Badanie wzroku- tablica Snellena

Post autor: biolga »

Dzięki za odpowiedzi W poniedziałek do okulisty marsz
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Badanie wzroku- tablica Snellena

Post autor: biolga »

No i wyszła mi wad -0,5 i -0,75
Awatar użytkownika
kusia
Posty: 56
Rejestracja: 27 lip 2008, o 11:00

Re: Badanie wzroku- tablica Snellena

Post autor: kusia »

to na dobrą sprawę żadna wada
Ekosfera_
Posty: 18
Rejestracja: 5 lut 2010, o 08:45

Re: Badanie wzroku- tablica Snellena

Post autor: Ekosfera_ »

Masz nie dużą wadę wzroku,ale radziłbym uważac bo wraz z upływem lat stan może sie pogarszac. Co dokładnie powiedział okulista?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości