Bezkręgowce (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Fotografia przez mikroskop - nasze zdjęcia i filmy; obróbka zdjęć na komputerze, programy do edycji, stackowanie; konkursy mikrofotografii;
kriscavok
Posty: 398
Rejestracja: 2 lut 2011, o 12:31

Bezkręgowce (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: kriscavok »

Założyłem ten wątek jak proponował Pickul.
Awatar użytkownika
BJC
Posty: 175
Rejestracja: 6 mar 2011, o 13:40

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: BJC »

3 - nie wiem
To ta sama larwa którą już kiedyś wrzucałem, bardzo ciekawa. Na pewno jakaś jętka (3 przysadki ogonowe) możliwe że Murzyłka dwuskrzydła
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: Pickul »

Aparat zmieniłeś ?, Fotki są bardzo ładne, plastyczne
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: planapo »

dzieki. nie zmienialem. po prostu raz wychodza lepiej raz gorzej (plus delikatana obrobka w PS), sam aparat zly nie jest, gorsza metoda fotografowania. niedlugo zamowie sobie adapter do niego i na jakis czas przejde na mniej prowizryczne robienie zdjec - zobaczymy jak wtedy to bedzie wygladac. duzego wyboru adapterow okularowych na taki sprzet nie ma, na ebayu sa tylko 2, jeden za 400zl, drugi za okolo 250zl (czyli powinien przejsc bez cla). teoretycznie mozna tez dorobic prosty tubus do nasadki tri i wpakowac go do niego zamiast do okularu i taki plan mam na najblizsza przyszlosc (:

przy obecnej metodzie foty z niszkich powiekszen wychodza mi najczesciej lepiej i wymagaja mniejszej obrobki w PS. przy obiektywach nikona planapo takich problemow nie bylo, podobnie jak przy 40stce 0.55 LWD - tez robilem bez problemu. na 40 PZO sporadycznie wychodzi dobrze, predzej na 100x.
Awatar użytkownika
pawelcanon36
Posty: 121
Rejestracja: 14 sty 2010, o 18:42

[Film] Stułbia zielona (Hydra viridissima) DF, ob. 20x Apochromat

Post autor: pawelcanon36 »


Stułbia zielona (Hydra viridissima) DF, ob. 20x Apochromat
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: Pickul »

BJC masz bardzo ciekawe fotki, nie możesz wrzucać trochę większych ?
Awatar użytkownika
BJC
Posty: 175
Rejestracja: 6 mar 2011, o 13:40

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: BJC »

nie możesz wrzucać trochę większych ?
Właśnie z tym jest problem i wcale nie chodzi tu o moje lenistwo Niezależnie od tego jakie wrzucę na PWA na forum i tak będą małe, a ładowanie na biologu odpada w związku z wielokrotnym logowaniem.
Awatar użytkownika
BJC
Posty: 175
Rejestracja: 6 mar 2011, o 13:40

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: BJC »

Albo masz za duży monitor
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: planapo »

mozesz tez wstawiac na jakis inny serwer poprzez normalne FTP, a potem dawac tu tylko link. rozmiar zdjecia moze byc wtedy dowolny i - last but not least - masz nad nim kontrole i jak chcesz mozesz usunac, czego tu zrobic normalnie sie nie da.
forum ostatnio czesto szwankuje. mi bez przerwy wywala jakies certyfikaty, czesto w ogole nie da sie na forum wejsc.
Awatar użytkownika
BJC
Posty: 175
Rejestracja: 6 mar 2011, o 13:40

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: BJC »

Forum jest niedostępne czasami chyba przez prace modernizacyjne bo zauważyłem, że zaczyna się to o równej godzinie. Ale kto ich tam wie.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: planapo »

bardzo ladny set w DF (: ja nie mam jak robic takich zdjec, do tego niestety okazalo sie ze adapter, ktory planowalem kupic do obecnego apatratu jest do kitu i daje minimalne pole widzenia co po zaplaceniu (i szybkim zwrocie kasy) napisal sam sprzedajacy tak ze nadal czeka mnie prowizora ):

u mnie podobna larwa w OL i BF.
Awatar użytkownika
BJC
Posty: 175
Rejestracja: 6 mar 2011, o 13:40

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: BJC »

Jaka prowizora? Przecież super foty sadzisz, może sam coś skonstruuj, frustracja budzi inwencję
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: planapo »

Jaka prowizora?
przykladanie obiektywu aparatu do okularu tylko tak mozna nazwac.
Przecież super foty sadzisz
dzieki niektore zdjecia rzeczywiscie wychodza nawet niezle, ale rzeczy takie jak DF czy powiekszenia na mocniejszych obiektywach musze ze swojego repertuaru skreslic ): to samo jesli chodzi o stacki ): choc czasem udaje sie zrobic 4-6 zdjec, ktore da sie zestackowac, ale to wszystko, nic wiecej sie nie chce schodzic bo poruszenia sa za duze.

nie bardzo widze tez tu pole do wlasnych kombinacji - adapter do aparatu kompatkowego posiada dodatkowa optyke w sobie, tego domowymi sposobami sie nie przeskoczy. byl jeszcze jeden inny adapter do mojego aparatu, dosc drogi bo za okolo 500zl ze wszystkimi kosztami, patrzylem niedawno ale go juz nie widze. byl jeszcze dawniej adapter z firmy MM, ale nie dosc ze bardzo drogi to juz nieprodukowany z racji tego ze moj aparat to blast from the past.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości