Bezsenność- pomocy

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Bezsenność- pomocy

Post autor: LanceArmstrong »

Witajcie! Ogólnie jestem przeciwnikiem zasięgania porad medycznych na forach i wiem czym może to się skończyć, ale po tym co zaproponowali mi moi lekarze rodzinni w przychodni, właściwie żadnych konkretów, mam nadzieję że ktoś może naprowadzić mnie na właściwy trop, a wiem że na forum udziela się wielu studentów i młodych lekarzy.
Sprawa jest następująca: trapi mnie bezsenność. Lub raczej sen który nie odświeża. Rano mimo 7-8h snu jestem nadal zmęczony, co 2/3 dzień praktycznie mam cały dzień jak zombie: z nauki nici, jestem zmęczony i zaspany.
Tak więc tu raczej chodzi o jakośc snu.
O mnie:
20 lat, M, poprawiam maturę i siedzę w domu. Zdrowy, nie piję/palę itp (wiem jak alkohol niszczy sen). Badania krwii wszystkie są w normie.
Z przyczyn bezsenności które wyelminowałem:
-śpię w chłodnym, wietrzonym pokoju, ciemno, zatyczki w uszach
-nie piję kawy po 6 wieczorem (kofeina bardzo utrudnia mi zaśnięcie przez 6-7 godzin, natomiast nie pobudza)
-przegroda nosowa dość prosta ale podobno czasami chrapię
-stresu też za dużo nie mam, natomiast w liceum-mordorze często nie przesypiałem nocy z tego powodu
-mózg dotleniam na rowerze
-codziennie chodzę spać przed północą, wstaję o 8, ale nadal wstaję zmęczony, zażywam od roku wieczorem 2mg melatoniny, bez niej w ogóle mimo zmęczenia nie udawało mi się zasypiać
-Dieta ok, rosołki babci i te sprawy

Co sugerujecie? Dodam że to jest dla mnie zasadnicza kwestia, nie wyobrażam sobie cięzkich studiów (w ogóle dostania się na nie) jeśli nie będę rano wstawał wypoczęty i gotowy do ostrej nauki. To praktycznie jedyna rzecz która mogłaby mi przeszkodzić.
Dzięki za rady
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marcella
Posty: 247
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 19:37

Re: Bezsenność- pomocy

Post autor: Marcella »

Co robisz przed snem ? Jeżeli np. siedzisz przed komputerem aż do momentu kiedy się położysz, albo co gorsza np. leżysz z laptopem w łóżku, możesz nie mieć momentu wyciszenia przed snem np. można poczytać książkę dobrym pomysłem jest też kąpiel, rozluźnia mięśnie i czujesz się lepiej
M94
Posty: 71
Rejestracja: 10 lut 2014, o 17:34

Re: Bezsenność- pomocy

Post autor: M94 »

-przegroda nosowa dość prosta ale podobno czasami chrapię
Może masz bezdech senny przez co budzisz się zmęczony i niewyspany.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Bezsenność- pomocy

Post autor: Erick »

Do tego polecam meliskę przed snem. Może masz niedobór magnezu? Spróbuj pobiegać/jeździć na rowerze na 3 godz. przed snem chociaż 30min, ja zawsze jestem tak padnięty, że ledwo zdążę zrzucić ubranie i już nynam.
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: Bezsenność- pomocy

Post autor: ymk »

Depresja atypowa?
Awatar użytkownika
Marcella
Posty: 247
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 19:37

Re: Bezsenność- pomocy

Post autor: Marcella »

ew. tonisol, (lek na uspokojenie) tryptofan- składnik melatoniny i jakieś ziołowe pastylki
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Bezsenność- pomocy

Post autor: iSzymur »

.a to wszystko wedle internetowej reguły tak się składa, że akurat jestem ekspertem w tej sprawie i w internecie każdy ma doktorat".

w sprawach zdrowotnych szczególnie, przed zjedzeniem wszystkich leków i szamańskich roztworów z inter,netu należy iść do lekarza.
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: Bezsenność- pomocy

Post autor: ymk »

on pytał o nasze doświadczenie widzisz różnice?
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Bezsenność- pomocy

Post autor: BlueVelvet »

Tryptofan lepiej dostarczać wraz z pokarmem - pestki dyni, banany, słonecznik itd.
Może problem tkwi w monotonii? Częste siedzenie w domu, dużo nauki wątpię żeby sprzyjało właściwemu spaniu. Może warto zapewnić sobie inne rozrywki?
No i może mimo wszystko stresujesz się z jednej strony nauką a z drugiej kłopotami ze snem?
Może nieodpowiednio dobrany materac? To też może być przyczyną niewyspania.
Ten argument totalnie nie przemawia to do mnie, ale może złe ustawienie łóżka względem stron świata? (kiedyś mi się obiło o uszy, że to podobno ma znaczenie - sama też nie zasnę odwrócona głową w drugą stronę łóżka niż zwykle)
meegova
Posty: 51
Rejestracja: 9 lip 2014, o 19:44

Re: Bezsenność- pomocy

Post autor: meegova »

A pamiętasz od kiedy to się zaczęło? Może jakaś ważna zmiana zaszła w Twoim życiu. Może problemy z tarczycą, robiłeś badania na poziom TSH? Może w ogóle zrezygnuj z kawy, po wywnioskowałam, że jednak ją pijesz, pewnie dlatego, żeby się obudzić jak jesteś niewyspany, może to przemęczenie związane z nauką?
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Bezsenność- pomocy

Post autor: iSzymur »

ymk pisze:on pytał o nasze doświadczenie widzisz różnice?
jak diagnozujecie za niego chorobę i mówicie jakimi lekami ma ją leczyć, to znaczy że granicę o której mówisz dawno przekroczyliście
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Bezsenność- pomocy

Post autor: Mårran »

Zwlaszcza wszechobecny magnez i odwracanie lozka wzgledem stron swiata (feng shui?)
Pani Buka
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: Bezsenność- pomocy

Post autor: ymk »

iSzymur pisze:
ymk pisze:on pytał o nasze doświadczenie widzisz różnice?
jak diagnozujecie za niego chorobę i mówicie jakimi lekami ma ją leczyć, to znaczy że granicę o której mówisz dawno przekroczyliście
prosze Cie luźno powiedzieliśmy z własnego doświadczenia co nam sprawiało problemy, może mu to pomoże? Wiadomo że nie można się bezkrytycznie kierować radami niewykwalifikowanych osób ale nie wiem jak ty ale przed pójściem do lekarza wole się dowiedzieć jak najwięcej na własną ręke bo wizyty niestety są krótkie i to lekarz zazwyczaj je często bezceremonialnie kończy jeśli nie zadajesz pytań - jak już płące to chce wyciągnąć z niego jak najwięcej i temu to ma służyć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość