Białkomocz w 7 miesiącu ciąży i zastrzyki

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Lukasz7777
Posty: 21
Rejestracja: 19 mar 2012, o 11:47

Białkomocz w 7 miesiącu ciąży i zastrzyki

Post autor: Lukasz7777 »

Witajcie,

Kobieta w 7 miesiącu ciąży dostała białkomoczu, po czym lekarze aplikowali jej zastrzyki antybiałkowe, nie wiem dokładnie co to za zastrzyki, ale miały ograniczyć ilość białka (nie wiem czy ilość białka ogólnie w organizmie, krwi, czy tylko w moczu). Moje pytanie jest takie:

Czy te substancje w zastrzykach, które powodowały ograniczenie tych białek mogły przedostać się przez łożysko do płodu?

I czy ograniczenie ilości białek w organizmie matki może mieć wpływ na rozwój płodu/dziecka?

Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź lub chociaż naprowadzenie mnie na jakiś trop gdzie szukać odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Białkomocz w 7 miesiącu ciąży i zastrzyki

Post autor: Padre Morf »

Na tak postawione pytanie nikt Ci nie odpowie. Leczenie białkomoczu zależy od tego jaka jest jego przyczyna. Przyczyn białkomoczu w ciąży jest kilka - leczenie choroby podstawowej powinno spowodować jego ustąpienie.
nie wiem dokładnie co to za zastrzyki, ale miały ograniczyć ilość białka (nie wiem czy ilość białka ogólnie w organizmie, krwi, czy tylko w moczu).

Leczenie ma na celu zmniejszenie utraty białka z moczem.

Czy te substancje w zastrzykach, które powodowały ograniczenie tych białek mogły przedostać się przez łożysko do płodu?

Jest to możliwe.

I czy ograniczenie ilości białek w organizmie matki może mieć wpływ na rozwój płodu/dziecka?

U kobiet z dużym białkomoczem w okresie ciąży może wpływać negatywnie na masę urodzeniową dziecka.
Lukasz7777
Posty: 21
Rejestracja: 19 mar 2012, o 11:47

Re: Białkomocz w 7 miesiącu ciąży i zastrzyki

Post autor: Lukasz7777 »

Dzięki za odpowiedź, zapytałem także na innym forum:

Odnośnie tego co napisałeś, czy to jest mniej więcej tak:

Białkomocz powoduje zwiększone wydalanie białek z organizmu matki, przez co mniej tych białek trafia do płodu, przez co może ono mieć jakieś problemy z masą? Ale czy tylko z masą? Bo przecież białka są niezbędne niemal w każdym miejscu organizmu? Czy organizm dziecka produkuje własne białka w 7 miesiącu ciąży? Jakie białka musi dostarczyć mu matka? Czytałem, że w 7 miesiącu ciąży intensywnie rozwija się chyba układ oddechowy i nerwowy. Czy niewystarczająca ilość białek od matki może powodować jakieś problemy rozwojowe w tych miejscach (tj. układzie oddechowym i nerwowym?)?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości