Białystok vs Bydgoszcz

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
MedChem
Posty: 139
Rejestracja: 21 sty 2013, o 15:06

Re: Białystok vs Bydgoszcz

Post autor: MedChem »

randomlogin no trudno nie dogadamy się, każdy z nas ma skrajnie odmienne poglądy i tyle. Więc nie widzę sensu dalszej dyskusji, bo tylko będziemy w kółko się przerzucali własnymi argumentami, a jeszcze dojdzie z tego powodu do kłótni.

Więc wróćmy do tematu właściwego dla tego wątku
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Białystok vs Bydgoszcz

Post autor: randomlogin »

Niech i tak bedzie. Chociaz szkoda, bo akurat temat co zrobic, zebygtmatura< byla lepsza bym chetnie pociagnal - ten watek mialby szanse byc jakkolwiek konstruktywny. Reszta dyskusji faktycznie bez sensu - my sie nie zrozumiemy, a polskie prawodawstwo i tak od lat idzie z twojego punktu widzenia do mojego i ten kierunek sie raczej nie zmieni, jesli nie zmienil sie przez tyle roznych partii u wladzy.
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: Białystok vs Bydgoszcz

Post autor: joannaoka »

Village,

I to właśnie o to chodzi. Bo ja wiem, na ile mnie stać i wiem,że matura nie jest wyznacznikiem tego, ile jestem w stanie zrobić. Tu chodzi też trochę o poczucie własnej wartości, a tak jak powiedziałam - nic nie tracisz i nikomu krzywdy nie robisz,więc nie rozumiem Twojego oburzenia całą tą sytuacją.

Ale cóż, my też chyba nie dojdziemy do jakiegoś konsensusu w tej sprawie,więc może będzie lepiej jak zrobimy tak jak mówi MedChem - skupmy się na GŁÓWNYM TEMACIE i wątku.
MedChem
Posty: 139
Rejestracja: 21 sty 2013, o 15:06

Re: Białystok vs Bydgoszcz

Post autor: MedChem »

randomlogin wiesz, że w naszym państwie to nigdy nic nie wiadomo i mogą nas zaskoczyć jakąś nagłą rewolucją czy błyskotliwym pomysłem nie będącym ani bliżej mojego ani Twojego. Różnie to bywa, bo w sumie jesteśmy uzależnieni od tego co myślą ci tam na górze. A to też ludzie więc mogą się mylić. My możemy sobie tylko dyskutować, a wpływu na sytuację i tak nie mamy.

O maturze podyskutować możemy chociaż ja już mam tego tematu dość w tym roku.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Białystok vs Bydgoszcz

Post autor: SilentShout »

MedChem, sorry, nie chce mi się czytać całej dyskusji, ale po tym co piszesz, sprawiasz wrażenie strasznie sfrustrowanego swoim wynikiem z matury.Pozostali, którzy twierdzą, że dzisiejsza forma matury jest ZŁA I W OGÓLE również. Argument z braniem średniej pod uwagę to kompletna bzdura. Co roku ludzie dostają sie na studia tą samą drogą - pisząc tą BEZNADZIEJNĄ maturę z biologii i jakoś się im udaje. Liczba miejsc na lek jest ograniczona, więc jakaś selekcja musi być. Jak komuś bardzo bardzo zależy, to w końcu się dostanie. Jak dla mnie zwalanie winy za swoje niepowodzenia na system jest bez sensu (i tak w PL z tą rekrutacją nie jest najgorzej). Nikt nikomu nie broni poprawiać. Matura z biol to wbrew pozorom konkrety, a lanie wody ludzi przeuczonych (mimo ich ogromnej wiedzy), chodzących na korki, siedzących nad książkami niewiadomoile daje czasem odwrotne skutki. Liczą się KONKRETY.
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Białystok vs Bydgoszcz

Post autor: sandoz »

Czy z innych przedmiotów np.geografii tez są takie cyrki z kluczem?I zastanawiałem sie na ile punktów napisałby mature nauczyciel biologii ,bo o tym ,ze jakis profesor literatury nie wstrzelił sie w klucz na polskim to juz było.Skoro jest tyle problemów z odpowiedziami i tak gromadnie ludzie odwołuja sie do oke i cke to daje do myslenia.Dlaczego tylko uczeń jest zawsze na straconej pozycji nawet majac podrecznik z prawidłową odpowiedzią ale niezgodną z kluczem to z czego do choinki uczyc się?Rozmyslania przy sniadaniu. ad meritum tematu głównego i Bydgoszcz i Białystok są cool .A jak jest w kluczu ?
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Białystok vs Bydgoszcz

Post autor: SilentShout »

temat Bstok vs. Bydgoszcz załozony w dziale o UMB, to chyba wiadomo jakie będzie zakończenie sprawy Każdy będzie chwalił swoje, wątpie że ktoś studiował lek na obu uczelniach
MedChem
Posty: 139
Rejestracja: 21 sty 2013, o 15:06

Re: Białystok vs Bydgoszcz

Post autor: MedChem »

SilentShout więc nie oceniaj człowieka po paru zdaniach. Ja nie mam problemu z moim wynikiem matur, bo jestem z niego bardzo zadowolony, po prostu szkoda mi osób, znajomych, które czasami przez przypadek, stres czy inne czynniki zawalą trochę maturę i brakuje im potem punkt czy dwa do dostania się.

Liczą się konkrety? Tak jakby ta matura tą wiedzę konkretnie sprawdzała. I matura z biologii to nie są konkrety tak jak piszesz, a lanie wody (a piszesz, że tak nie jest). Liczy się tylko umiejętność pisania pod klucz, a wiedzy z biologii może wykorzystasz z 20-30%.

I po raz kolejny powtarzam, że nie chodzi o branie średniej pod uwagę jako głównego kryterium. Matura ma być głównym kryterium, ale mają być też kryteria poboczne mnie ważne jak np. średnia, bo chyba jesteś kolejną osobą, która to źle odebrała.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Białystok vs Bydgoszcz

Post autor: SilentShout »

Jesteś zadowolony, a jednak się odwoływałeś do CKE okej.

Chesz mieć średnią z kryterium dodatkowe to startuj na studia w Niemczech Chyba nie wiesz jakie cyrki są w niektórych liceach z wystawianiem ocen. Miałam koleżankę, która wymarzyła sobie właśnie studia w DE, uczyła się słabo, oceny nienajlepsze, ale pod koniec roku zaczęła łazić za nauczycielami z tekstem, że potrzebna jej wysoka średnia bla bla, a że była lubiana przez nich (z punktu widzenia uczniów to jednak lubiła się podlizywać) to dostała co chciała. Nauczycielom też zależy, żeby absolwenci ich liceów poszli na dobre uczelnie. Moje lo co roku zbiera info, kto gdzie poszedł. Myślę, że gdyby średnia była jednym z kryteriów, to nagle wszystkim polepszyłyby się oceny. Często za nic.

Ja tam z biol wody nie lałam, nie wiem jak Ty. Pisałam co wiedziałam i uważam, że dało się wykorzystać wiedzę z książek. Może kwestia tego kto jak się uczy. Na korki nie chodziłam. A teraz pewnie ktoś napisze, że mam takie a nie inne zdanie, bo za łatwo mi wszystko przyszło

Przyzwyczaj się, że nie ma sprawiedliwości. Na studiach też nie raz przeklniesz oceniającego swoje koło/egzamin (z pytań otwartych), bo uczyłeś się więcej niż X, a masz ocenę niżej i brakuje Ci do zerówki/stypendium czy czegośtamjeszcze. Trzeba mieć swój honor. Mi zerowki też przechodziły koło nosa. Kiedyś asystentka kazała mi zostać po zajęciach i mowi popraw to i tamto to będzie zerówka, inni takiej szansy nie dostali. Wolałam egzamin
MedChem
Posty: 139
Rejestracja: 21 sty 2013, o 15:06

Re: Białystok vs Bydgoszcz

Post autor: MedChem »

SilentShout jasne bo ja jestem uparciuch i jeżeli uważam, że mi niesprawiedliwie odebrali 1p to będę o niego walczył do końca chociaż i tak ten 1p nie ma znaczenia dla mnie. Uważam, że o sprawiedliwość trzeba walczyć, a dużo osób odpuszcza, a bo po co, a to dużo czasu zajmuje, a skoro się dostałem/am to mi to zwisa. Ja nie odpuszczam.

Często za nic też odejmuje się na maturze punkty i co taka sama sytuacja jak w przypadku średniej. Tylko, że matura ma ogromne znaczenia, a taka średnia to byłaby różnica 1-2p między jednym uczniem a innym.

No ja Ci powiem, że wiedzy to użyłem w kilku pytaniach, reszta zadań - wystarczy myśleć i można odpowiedzieć, nie trzeba wcale mieć dużej wiedzy z biologii, a w niektórych nawet wcale jej nie trzeba było mieć albo starczyły podstawy.

Wiem, że nie ma sprawiedliwości i też często w szkole średniej zdarzało się, że dostawałem gorsze oceny niesprawiedliwie. Ale człowiek się nie upierał bo to tylko jeden sprawdzian, kartkówka czy odpowiedź. Nie porównywałbym tego bo jednak matura doszła do rangi egzaminu, który decyduje o całym twoim przyszłym życiu, więc chyba warto w tym wypadku walczyć o to by była sprawiedliwa.

A co do średniej to chodzi o to, żeby przy takiej maturze jaka jest były też dodatkowe kryteria, jeżeli zmienią maturę na taką, żeby była całkowicie sprawiedliwa i niekontrowersyjna to niech sobie będzie sama w sobie matura wyznacznikiem tego kto ma się dostać na studia.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Białystok vs Bydgoszcz

Post autor: Medycyna Lwów »

ostrzegam że dalsze bez sensu dyskusje poskutkują zamknięciem tematu lub wykasowaniem tychże.
temat jest z goła o czym innym, jak ktoś wciąż żyje maturą nich idzie do odpowiedniego ku temu działowi, względnie niech sobie ją poprawi.
MedChem
Posty: 139
Rejestracja: 21 sty 2013, o 15:06

Re: Białystok vs Bydgoszcz

Post autor: MedChem »

Kaamil rób co uważasz za słuszne, zamykaj, kasuj, bo rzeczywiście dyskusja za bardzo odbiegła od tematu a dyskusja chyba sama nie wygaśnie.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

[Link] Białystok vs Bydgoszcz

Post autor: SilentShout »

no przecież autor ma na swoje potrzeby drugi taki sam temat
bydgoszcz-vs-bia-ystok-vt52089.htm
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości