Biochemia czy Biotechnologia UJ

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Biochemia czy Biotechnologia UJ

Post autor: Jagla »

Witam,
Posiada może ktoś z was wiedzę na temat tych dwóch kierunków (coś więcej poza to co znajdę na stronie UJ, bo to wszystko już przeczytałem), i mógłby wytłuścić różnice pomiędzy profilami studenta po tych dwóch kierunkach Rozważam studia na tym wydziale, tylko właśnie mam dylemat czy wybrać biochemie czy biotechnologię. Przejrzałem plany zajęć, jednak niektóre nazwy mało co mówią osobie która nie siedzi w temacie.

W tym momencie skłaniam się ku biochemii, m.in z tego powodu, że biotechnologie można studiować już prawie na każdej uczelni, a biochemia jak do tej pory jest unikatowym kierunkiem. Tylko z drugiej strony obawiam się, czy po biochemii będę posiadać jakieś umiejętności praktyczne które będą coś warte (pomińmy fakt, że ciężko o pracę w Polsce), bo odnoszę wrażenie, że jest to przedmiot bardziej teoretyczny w odróżnieniu od biotechnologii ("wykorzystanie biologii w przemyśle")

Ogólnie byłbym wdzięczny za każdą informację.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości