BIOCHEMIA NA UJ

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
lola52
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2014, o 12:36

BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: lola52 »

Witam ! Jestem tutaj nowa, więc wybaczcie jeśli powielam wątek. Składałam w tym roku papiery m.in. na biochemię do Krakowa. Myślicie że jest to opłacalny kierunek ? Czy są to ciężkie studia ? Jest szansa przygotować się przez ten rok do poprawy matury w maju z wybranych przedmiotów przy studiowaniu biochemii ? Lepiej wybrać biochemię czy chemię ? Mam z tym nie mały dylemat. Dzięki za odpowiedź !
Klaudia195
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2014, o 13:02

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: Klaudia195 »

Cześć. Ja też się zarejestrowałam i zostałam przyjęta. Biochemia jest dla mnie kierunkiem nr 2, gdyby na medycyne się nie udało i w tym roku raczej niestety się nie uda ( Wydaje mi się, że to kierunek ciekawy, na pewno nie należy do łatwych. Uważam, że jest lepszy od biotechnologii która jest praktycznie na każdym uniwersytecie, politechnikach itp Biochemia jest tylko na UJ, jest świetnie wyposażona, czytałam że dostali w którymś tam roku nagrode za najlepszy program studiów i mają kategorie A+ czyli obecnie najlepszą jaką można dostać w Polsce.
Awatar użytkownika
elkon
Posty: 81
Rejestracja: 15 lis 2010, o 20:47

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: elkon »

Ja też się zarejestrowałam i też zostałam przyjęta
I dla mnie to tez kierunek studiów nr 2, ale w trochę innym sensie, bo od roku studiuję TCH
Biochemia jest kierunkiem unikalnym, to chyba dobre słowo. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję
lola52
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2014, o 12:36

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: lola52 »

Ja też się dostałam na biochemię i będę składać tam dokumenty również jest to mój kierunek nr 2 , starałam się na stomatologię ale nie wyszło ( po raz drugi). Maturę zdawałam w tamtym roku i ten rok uczyłam się ale czasami tak bywa, że nie wychodzi, trudno a Wy jesteście zdecydowane na biochemię ?
Awatar użytkownika
elkon
Posty: 81
Rejestracja: 15 lis 2010, o 20:47

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: elkon »

Ja jestem
Mam tylko nadzieję, że uda mi się pogodzić dwa kierunki. Czyli Lola52 jesteś rocznik 94?
lola52
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2014, o 12:36

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: lola52 »

tak, dokładnie ja w tym roku będę starała się pogodzić studia i dodatkowe powtórki do matury , bo chyba zdecyduję się zdawać kolejny raz
lola52
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2014, o 12:36

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: lola52 »

Wiecie może ile osób przyjęli w tym roku ?
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: anna95 »

Ja też się przymierzałam do tego kierunku i ponieważ na razie nie jestem przyjęta na CMUJ a na biochemię tak, złożę tam właśnie papiery na wszelki wypadek. Prawdę mówiąc szkoda mi z niego będzie rezygnować (brakuje mi niewiele na stomę, liczę na II, góra - III listę), bo sam program studiów jest wyśmienity, a chemię uwielbiam!
Pozdrawiam
lola52
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2014, o 12:36

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: lola52 »

A zdawałaś może dodatkowo matematykę rozszerzoną ? Bo chyba matematyka na lek-den jest brana pod uwagę ?
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: anna95 »

Tak, mam rozszerzenie z matmy
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: anna95 »

Tzn. w tym roku jest brana podstawowa na równi, ale od przyszłego roku. ma się to zmienić. Progi na pewno polecą.
lola52
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2014, o 12:36

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: lola52 »

Aaa ale jak na razie witamy na biochemii ! i życzę powodzenia w dalszej rekrutacji
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: BIOCHEMIA NA UJ

Post autor: anna95 »

Dziękuję i nawzajem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości