Biologia, a może nie?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Spitzer
Posty: 5
Rejestracja: 1 lut 2013, o 20:41

Biologia, a może nie?

Post autor: Spitzer »

Witam,
Chodzę do 2 klasy LO na profilu biol-chem-fiz.
Z chemii idzie mi kiepsko mimo tego że się uczę. W domu wszystko ładnie, pięknie a już na próbnym arkuszu mizeria. Z fizyki Gorzej:) Za to z biologii idzie mi bardzo dobrze, bardzo lubię ten przedmiot( może dlatego że mało w nim matematyki). Zastanawiam się czy próbować zdawać chemię na rozszerzeniu, a jeśli zdam sensownie, to na co się zdecydować. Na biologię, biotechnologię czy może mikrobiologię. Farmacja mnie nie ciągnie(poza tym nie mam szans żadnych, podobnie jak na medycynę), z analityką medyczną tak samo jak z farmacją Ciężko mi znaleźć coś po czym byłaby jakaś praca w laboratorium, a na co miałbym szanse się dostać:) Ilości materiału na studiach się nie boję(no chyba że ścisłych, ale i to da się ścierpieć myślę).
Myślę czy nie zdać WOS-u na podstawie, ale to w ostateczności.
Może mi coś poradzicie:) Za to dziękuję. A jeśli nie - też dziękuję:)
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Biologia, a może nie?

Post autor: zetsu »

Z tym, że z opisanych przez ciebie kierunków wszystkie de facto łączą się z matematyką w pewnym stopniu. Wyobrażasz sobie naukowca czy laboranta, który wykonuje swoje badania bez znajomości obliczeń statystycznych, czy fizyko-chemicznych ? Oczywiście teraz wszystko liczy za nas Excel, czy Matlab ale jak go zastosować kiedy nie wiemy na czym polega odchylenie standardowe, czy wyznaczanie regresji liniowej metodą najmniejszych kwadratów ?
Spitzer
Posty: 5
Rejestracja: 1 lut 2013, o 20:41

Re: Biologia, a może nie?

Post autor: Spitzer »

Z matematyki nie idzie mi tragicznie, więc sądzę że z tym nie będzie specjalnego problemu.
Na razie nie znam opisanych przez Ciebie rzeczy, ale spodziewam się że je poznam.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Biologia, a może nie?

Post autor: zetsu »

Ja bym radził przyłożyć się jednak do wszystkich przedmiotów ścisłych, zwłaszcza (w twoim przypadku) do chemii. Jak wiemy biologia i chemia są to przedmioty bardzo ze sobą związane i swobodne poruszanie się po świecie biologii bez chemii . jest po prostu bardzo, bardzo trudno o ile w ogóle możliwe. Dlatego lepiej abyś zrezygnował z WOSu (ponieważ to tylko strata czasu) i przyłóż się do tej chemii, chociaż na podstawie
Spitzer
Posty: 5
Rejestracja: 1 lut 2013, o 20:41

Re: Biologia, a może nie?

Post autor: Spitzer »

Dziękuję za radę:) A co do niżej wymienionych kierunków, czy ktoś orientuje się po jakim są największe możliwości pracy? Szukałem w Google i oto co mi wyszło
Mikrobiologia - małe możliwości
Biologia - małe możliwości
Biologia+ specjalizacja - w zależności od rodzaju specjalizacji.
Technik farmaceutyczny - raczej małe możliwości.
Biotechnologia - są, ale bardzo trudno się dostać.
Czy to rzeczywiście tak tragicznie jest, czy to tylko ludzie dramatyzują?
Podobnie jak z uczelniami, prawie co drugi post to nie idźcie tu, złe warunki itp
Informacje o pracy dotyczą Polski.
kraken
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2013, o 01:48

Re: Biologia, a może nie?

Post autor: kraken »

Niestety ale taka jest prawda .
W dzisiejszych czasach nie liczy się za bardzo wykształcenie, tylko znajomości. Wszystkie miejsca są poobsadzane przez swoich, taka prawda. A na niższych stanowiskach zarobisz tyle co na produkcji tak to wygląda w naszym kraju
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Biologia, a może nie?

Post autor: prezesowaaa »

Spitzer pisze:Witam,
Chodzę do 2 klasy LO na profilu biol-chem-fiz.
Z chemii idzie mi kiepsko mimo tego że się uczę. W domu wszystko ładnie, pięknie a już na próbnym arkuszu mizeria. Z fizyki Gorzej:) Za to z biologii idzie mi bardzo dobrze, bardzo lubię ten przedmiot( może dlatego że mało w nim matematyki). Zastanawiam się czy próbować zdawać chemię na rozszerzeniu, a jeśli zdam sensownie, to na co się zdecydować. Na biologię, biotechnologię czy może mikrobiologię. Farmacja mnie nie ciągnie(poza tym nie mam szans żadnych, podobnie jak na medycynę), z analityką medyczną tak samo jak z farmacją Ciężko mi znaleźć coś po czym byłaby jakaś praca w laboratorium, a na co miałbym szanse się dostać:) Ilości materiału na studiach się nie boję(no chyba że ścisłych, ale i to da się ścierpieć myślę).
Myślę czy nie zdać WOS-u na podstawie, ale to w ostateczności.
Może mi coś poradzicie:) Za to dziękuję. A jeśli nie - też dziękuję:)
Biologia jest bezsensownym wyborem. W obecnych czasach lepiej nie mieć mgr niż studiować cokolwiek. Jesteś w 2 kl. wiec na twoim miejscu spięłabym się i mimo wszystko spróbowałabym mierzyć wyżej niż biologia. Masz jeszcze sporo czasu, więc wiele możesz zdziałać.
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Biologia, a może nie?

Post autor: prezesowaaa »

Spitzer pisze:Dziękuję za radę:) A co do niżej wymienionych kierunków, czy ktoś orientuje się po jakim są największe możliwości pracy? Szukałem w Google i oto co mi wyszło
Mikrobiologia - małe możliwości
Biologia - małe możliwości
Biologia+ specjalizacja - w zależności od rodzaju specjalizacji.
Technik farmaceutyczny - raczej małe możliwości.
Biotechnologia - są, ale bardzo trudno się dostać.
Czy to rzeczywiście tak tragicznie jest, czy to tylko ludzie dramatyzują?
Podobnie jak z uczelniami, prawie co drugi post to nie idźcie tu, złe warunki itp
Informacje o pracy dotyczą Polski.
co do technika farmacji się nie zgadzam w szczególności w duzych miastach praca jest mam kilka koleżanek które technika farmacji skończyły i od raz po dyplomie podjęły pracę
Katx2
Posty: 122
Rejestracja: 27 sty 2013, o 12:46

Re: Biologia, a może nie?

Post autor: Katx2 »

Po wszystkim jest ciężko z pracą.Ja bym albo postawiła na medycynę albo na pielęgniarstwo,nauka języka i wyjazd za granicę
Spitzer
Posty: 5
Rejestracja: 1 lut 2013, o 20:41

Re: Biologia, a może nie?

Post autor: Spitzer »

Z językami u mnie jest dość dobrze, ale mimo to za granicę mnie nie ciągnie. Zawsze warto najpierw spróbować w kraju:)
Z tą biologią to w sumie racja, takie studiowanie wszystkiego i niczego zarazem. Zostaje zatem technik farmacji, mikrobiologia, albo spiąć się i iść na analitykę medyczną.
Kraken, naprawdę nie wierzę że tak jest do końca, chociaż na pewno takie sytuacje mają miejsce.
Co do zarobków, wydaje mi się że takiemu technikowi łatwiej znaleźć pracę niż pełnoprawnemu farmaceucie. Zarabia mniej, więc pracodawca płaci mniej, a sprzedawać w aptece może prawie tak samo.
Awatar użytkownika
zielony25
Posty: 203
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:00

Re: Biologia, a może nie?

Post autor: zielony25 »

prezesow pisze: co do technika farmacji się nie zgadzam w szczególności w duzych miastach praca jest mam kilka koleżanek które technika farmacji skończyły i od raz po dyplomie podjęły pracę
To sie moze niedlugo skonczy
Awatar użytkownika
zielony25
Posty: 203
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:00

Re: Biologia, a może nie?

Post autor: zielony25 »

Spitzer pisze:Zarabia mniej, więc pracodawca płaci mniej, a sprzedawać w aptece może prawie tak samo.
Z zarobkami, zgoda. Ale z uprawnieniami, to bzdura. Technicy moga, niestety, sporo mniej.
Spitzer
Posty: 5
Rejestracja: 1 lut 2013, o 20:41

Re: Biologia, a może nie?

Post autor: Spitzer »

Dlatego to prawie Wydawanie leków to wydawanie leków, nie mówię o ich robieniu, kontroli Podawać leki pełnoprawnemu farmaceucie technik raczej może:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość