Biologia człowieka Uniwersyet Wrocławski

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
simply91aga
Posty: 13
Rejestracja: 14 cze 2011, o 13:51

Biologia człowieka Uniwersyet Wrocławski

Post autor: simply91aga »

Witam:)
Kto z was startuje na biologię człowieka na uni wroc?
Czy to prawda, że jest tam tylko 20 miejsc ?
Awatar użytkownika
_Gabi_
Posty: 21
Rejestracja: 9 lip 2010, o 16:13

Re: Biologia człowieka Uniwersyet Wrocławski

Post autor: _Gabi_ »

Hej
Ja się ciągle nie mogę zdecydować: biologia z chemią czy biologia człowieka.? Heh.chcę potem uczyć biologii w szkole, ale przeraża mnie ilość chemii na specjalizacji nauczycielskiej (6 rodzajów chemii). Aż tak chemii nie lubię Na człowieka i środowiskowej są po dwa przedmioty chemii na cały licencjat.

To prawda, ze jest tylko 20 miejsc - strasznie mało

A jak Twoja maturka? Ile miałaś z bioli i na jakim poziomie? Pisałaś też chemię?

PS: Ty jesteś rocznik 91 (login)?

Pozdrawiam
simply91aga
Posty: 13
Rejestracja: 14 cze 2011, o 13:51

Re: Biologia człowieka Uniwersyet Wrocławski

Post autor: simply91aga »

Tak, jestem z 91, pisałam biologię rozszerzoną (57%) i chemię rozszerzoną (52%).
Pisałyśmy ze sobą na privie
Teraz jestem na Politechnice na biotechnologi, ale to się minęło z moimi zainteresowaniami i chcę zmienić kierunek

P.S liczy mi się jeszcze angielski, z tego miałam 92% na podstawie
Awatar użytkownika
_Gabi_
Posty: 21
Rejestracja: 9 lip 2010, o 16:13

Re: Biologia człowieka Uniwersyet Wrocławski

Post autor: _Gabi_ »

Wiem wiem pamiętam - odpisałam Ci

To w sumie mamy podobną sytuację Ja też jestem z 91. Poszłam na technologię żywności i . totalna pomyłka. Szybko zdałam sobie z tego sprawę i zrezygnowałam po kilku tygodniach, bo dalsze studiowanie nie miało dla mnie sensu

Ja miałam 60% z biologii rozszerzonej i 88% z angielskiego na podstawie. W tym roku napisałam sobie jeszcze chemię, ale też na podstawie.

A jak było na politechnice? Wydaje się, że strasznie, bo tam przecież wszystko jest takie ścisłe w sensie dużo matmy, fizyki, no i pewnie na biotechnologii było też bardzo dużo chemii?

A Ty nie możesz się przenieść? Czy te kierunki mają zbyt mało wspólnego? Biotechnologii nie będziesz kontynuować?

simply91aga
Posty: 13
Rejestracja: 14 cze 2011, o 13:51

Re: Biologia człowieka Uniwersyet Wrocławski

Post autor: simply91aga »

Na politechnice właśnie jest ZBYT dużo chemii / teraz się męczę z sesją, bo gdyby z UWr nie wyszło, to tu wrócę, ale. Nie chcę
Nie mogę się przenieść, ba, nawet nie mogę się przenieść na biotechnologię na uni wr, bo za mała zgodność programowa
teraz czekam na 11 lipca i modlę się, żeby mnie przyjeli, bo inaczej kiepsko to widzę
Awatar użytkownika
_Gabi_
Posty: 21
Rejestracja: 9 lip 2010, o 16:13

Re: Biologia człowieka Uniwersyet Wrocławski

Post autor: _Gabi_ »

Rozumiem
A jak nie biologia człowieka to jakaś inna specjalność? Czy zależy Ci tylko na tej człowieka?
Ja jeszcze ciągle myślę, jak priorytetowo ułożyć specjalności dla mnie, bo na pewno będę próbowała na więcej niż jedną
Grzechu900
Posty: 9
Rejestracja: 12 maja 2009, o 22:22

Re: Biologia człowieka Uniwersyet Wrocławski

Post autor: Grzechu900 »

Ludzie. nie idźcie na biologię jak nie lubicie chemi. Biologia i chemia tworzą jedną całość. Gdy jest się kiepskim z chemii - jest się kiepskim z biologii, już nawet pomijając to, że chemia jaka jest na studiach, a ta jaka jest w liceum to dwie różne bajki.

Przecież brak zrozumienia chemii (zwłaszcza organicznej), to brak zrozumienia biologii molekularnej, a co za tym idzie - brak zrozumienia fizjologii i całościowy brak takiego pięknego poglądu na to jak działają organizmy.

Te studia są dla pasjonatów, uczelnie nie potrzebują osób które chleją zamiast się uczyć, a wybrały ten kierunek z braku laku, a chemia jest głównym przedmiotem eliminującym studentów -także dziesięć razy się zastanówcie nad podjęciem takich studiów.
simply91aga
Posty: 13
Rejestracja: 14 cze 2011, o 13:51

Re: Biologia człowieka Uniwersyet Wrocławski

Post autor: simply91aga »

Grzechu, rozumiem Cię, ale jednocześnie zapewniam, że wiem co robię.
Jestem na biotechnologi, i to w dodatku na uczelni, która daje warunek określonej ilości osób ( tak nam powiedziała szanowna pani profesor, gdy ponad 60 osób przyszło błagać o kolejny, IV termin. to tylko 4 punkty, możecie zapłacić . Na studiach, na jakie chcemy iść chemii jest stosunkowo mało i jest ona przyjemna.


Te studia są dla pasjonatów, uczelnie nie potrzebują osób które chleją zamiast się uczyć


A to było obraźliwe.
Jednakże dziękujęmy za troskę.
simply91aga
Posty: 13
Rejestracja: 14 cze 2011, o 13:51

Re: Biologia człowieka Uniwersyet Wrocławski

Post autor: simply91aga »

Biogabi,
Tak, zależy mi głównie na tej człowieka, ale jako drugą wybrałam biologię eksperymentalną, na końcu mikrobiologię, bo są to trzy najbardziej pociągające mnie dziedziny Strasznie się martwię, że jednak przyjmą tam osoby, które się nie dostały na lekarski, a które mają po 80% z biologi i z chemi:(
A mi naprawdę zależy na tym kierunku
sylw
Posty: 7
Rejestracja: 10 maja 2011, o 19:24

Re: Biologia człowieka Uniwersyet Wrocławski

Post autor: sylw »

Ja też wybieram się na biologie bardzo chciałam na mikrobio ale mam podobne obawy że dostaną się tam w większości ci co im się ma medycynę nie udało żeby przeczekać rok i poprawić maturę. znam osobiście kilka takich przypadków myślałam też o eksperymentalnej bo tak fajnie brzmi:):) zobaczymy jak to wyjdzie:):) pocieszę was troche tym że w tym roku rozszerzenia z biologii a szczególnie z chemii były trudniejsze koleżanka która wszystkie próby pisała na ponad 70 80 % miała ok 60 % a wielu osobom które poprawiały matury to nie pomogło. Teraz tylko czekać do 11 bo nic się już nie zrobi:):) życzę powodzenia:)
borysova
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2011, o 19:49

Re: Biologia człowieka Uniwersyet Wrocławski

Post autor: borysova »

Witajcie
W tym roku otwierają biologię człowieka jako oddzielny kierunek na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Ktoś się wybiera? Z tego co pisze na stronie uniwersytetu, propozycje pracy po studiach wg mnie bardzo ciekawe, zwłaszcza coś z kryminalistyką lub archeologią. Tylko nie wiem za bardzo, jak jest w rzeczywistości z tą pracą.
marishika
Posty: 1
Rejestracja: 3 sty 2012, o 18:20

Re: Biologia człowieka Uniwersyet Wrocławski

Post autor: marishika »

Witam:) W tym roku zdaję maturę i nie jestem jeszcze zdecydowana na jaki kierunek chcę iść. Z pewnością coś z biologią, bo z chemią u mnie to trochę gorzej, ale nie tak źle:) Mam pytanie, czy jeśli chciałabym składać papiery na biologię człowieka to potrzebna jest na maturze chemia rozszerzona czy wystarczy podstawa?
Awatar użytkownika
_Gabi_
Posty: 21
Rejestracja: 9 lip 2010, o 16:13

Re: Biologia człowieka Uniwersyet Wrocławski

Post autor: _Gabi_ »

Wystarczy chemia na poziomie podstawowym, ale dość dobrze napisana, bo na biologię człowieka i mikrobiologię były najwyższe progi punktowe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości