Biologia I Matura

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Alone23
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2016, o 11:40

Biologia I Matura

Post autor: Alone23 »

Hejjooo ludzie,jak tam maturka w tym roku poszła? Mając jeden rok przerwy po maturze zastanawiałem się co robić w życiu i tak właśnie odnalazłem medycynę kieruje do was pytanie odnośnie matury czy wybierając w tym roku fizjoterapie będę mógł za rok podchodzić do matury z biologii i chemii i kierować się na medycynę?Słyszałem, że studiując kierunki medyczne nie można pisać matury z biologii czy chemii, co wy na to Proszę o szybką opowiedz psst:

a z drugiej strony kogo ja oszukuję są WAKACJE
Larsonik
Posty: 143
Rejestracja: 6 gru 2015, o 13:07

Re: Biologia I Matura

Post autor: Larsonik »

Nie jest to w żaden sposób prawnie zabronione. Jak najbardziej można tak robić. Powiem więcej - ludzie tak robią i czasem im się to udaje. Ja miałem plan iść na pierwszy rok chemii w wypadku niepowodzenia na maturze i w międzyczasie ćwiczyć do matury, aby ją poprawiać i dostać się na lekarski. Udało się za pierwszym razem i idę bezpośrednio na medycynę.
Awatar użytkownika
Xawery
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2017, o 08:12

Re: Biologia I Matura

Post autor: Xawery »

W Opolu istnieje możliwość przygotowania się do ponownego podejścia do matury w czasie studiów na biologii.Program jest tak przygotowany, że część przedmiotów poświęcona jest na powtórzenie i rozszerzenie wiedzy biologicznej. Po I-szym roku można próbować tak napisać maturę aby dostać się na medycynę albo kontynuować studia biologiczne. W/g mnie nonsensem jest gdy chce się ponownie pisać maturę z biologii rozpoczynanie studiów na kierunkach biotechnologicznych.
biol_st.pdf
Plan studiów na biologii na UO
(280.1 KiB) Pobrany 75 razy
Plan studiów na biologii na UO:
Awatar użytkownika
Xawery
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2017, o 08:12

Re: Biologia I Matura

Post autor: Xawery »

Pomimo zamkniętej rekrutacji można jeszcze zapisywać się na studia biologiczne na Uniwersytecie Opolskim. Aby tego dokonać potrzebny jest osobisty kontakt z sekretariatem (pokój 108)
Samodzielna Katedra Biosystematyki UO
ul. Oleska 22, 45-052 Opole,
W poście powyżej link do siatki studiów.
Awatar użytkownika
Xawery
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2017, o 08:12

Re: Biologia I Matura

Post autor: Xawery »

II tura rekrutacji na Biologię na Uniwersytecie Opolskim będzie trwała do zapełnienia limitu przyjęć ( jest jeszcze trochę wolnych miejsc), a definitywnie zakończy się 26 września 2017.


Odpowiednio przygotowany program studiów- I roku oraz pozaprogramowe zajęcia z technik rozwiązywania testów z rozszerzonej matury (prowadzone przez bardzo doświadczonego dr n. biologicznych oczywiście darmowe) pozwolą na solidne przygotowanie się do egzaminu dojrzałości z biologii w 2018 roku.

W realiach Opola aby dostać się na medycynę wystarczy przejść z budynku Biologii na drugą stronę ulicy Czaplaka, aby dostać się do budynku Collegium Medicum UO.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość