biologia na UAM-ie

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Dib00 »

Natakusia, zaopatrz się w NAJWAŻNIEJSZE podręczniki. Na początku zajęć (ćwiczeń, czy wykładów) podawana jest zwykle cała lista, ale z tego przydaje się jeden, max. 2 (zwykle te z czołówki) i notatki W bibliotece jest limit wypożyczonych książek - więc i tak wszystkich nie zdobędziesz Jeśli będziesz potrzebowała rozszerzyć wiedzę o inny podręcznik po prostu skseruj jakiś rozdział (oj, ksero rządzi na biologii!).

Będziesz potrzebowała na Zoologię ogólną Histologię Sawickiego (bez niej ani rusz na kolokwium! Na egzamin prócz tego niezbędne będą notatki o bezkręgowcach i notatki z wykładów prof. Błaszaka. Nie wiem czy wyjdzie do tej pory jego książka), a z chemii najważniejsze są wykłady - do tego przyda się np. Lipiec-Szmal (+ warto zaopatrzyć się w jakieś kserówki o chromatografii).
Hmmm. Nie wiem czy z fizyki będziecie mieli egzamin, my mieliśmyzaliczenie wykładów (czyli egzamin nieoficjalny ) - tam przydadzą się również notatki.
serenity89
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2008, o 14:53

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: serenity89 »

czy na UAM-ie jest specjalizacja z mikrobiologii? bo moze zrobie licencjat na UŁ a na studia II stopnia bede musiala ruszyc gdzie indziej bo w lodzi strasznie namieszali przez stworzenie mikro jako kierunek i czy myslicie ze jest osiagalne zeby ktos spoza uczelni dostal sie na magisterskie?
cahala

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: cahala »

Oczywiście, Że jest osiągalne! Właśnie po to istnieje system boloński Żeby moŻna było kształcić się na róŻnych uczelniach.

Na UAM są następujące specjalizacje:
biologia człowieka
biologia środowiska
biologia molekularna
biologia eksperymentalna
ekologia i zarządzanie zasobami przyrody
bioinformatyka


Na cztery pierwsze po innych biologiach niŻ UAM moŻna się dostać bez problemu, jeśli chodzi o dwie ostatnie to nie wiem poniewaŻ są one nauczane juŻ od I roku.
Natakusia
Posty: 7
Rejestracja: 11 sie 2008, o 18:57

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Natakusia »

Dib00 bardzo dziekuje za wszystkie informacje, jestem teraz duzo spokojniejsza pozdrawiam *
paulipauli
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 12:26

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: paulipauli »

Cześć wszystkimP ja w tym roku od października wybieram się na ekologię i zarządzanie zasobami przyrody.Możecie pomóc mi co do książek( jestem zielona w tych sprawach, a najgorsze jest to ze zupełnie nie wiem jakie przedmioty będą mnie obowiązywały, nie znam planu i nie wiem na jakie zajęcia z wf sie zapisać( POMOCY
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Dib00 »

Cahala jest na ekologii na UAMie jak się pojawi, to będzie mogła Ci pomóc.

Plan, razem z podziałem na grupy na pewno wkrótce pojawi się na stronie wydziału
A co do WFu - w czym problem? Masz bardzo dużo dziedzin sportu do wyboru
cahala

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: cahala »

paulipauli pierwszy semestr na ekologii to przede wszystkim fizykochemiczne podstawy Życia - na ćwiczenia obowiązuje skrypt, który jest do ściągnięcia w internecie i podadzą Wam go na pierwszych zajęciach. na wykłady wystarczą notatki (ja miałam cudze bo sama byłam tylko na jednym i zdałam za pierwszym razem na 3+ więc generalnie jest ok)
po drugie: organizacja Życia - tutaj teŻ przede wszystkim notatki z wykładów i ćwiczeń, dodatkowo podstawy biologii komórki Albertsa na egzamin z wykładów + histologia Sawickiego na ćwiczenia i coś botanicznego teŻ na ćwiczenia - radzę korzystać z ksiąŻek o których powiedzą prowadzący
elementy fizyki - wyłącznie notatki z wykładów ewentualnie net - najprawdopodobniej tak jak my dostaniecie na końcu wykładów kartkę z obowiązującymi zagadnieniami - ja opracowałam je sobie z netu dzień przed egzaminem i dostałam 5- więc nie ma co się przejmować

a jak będą jakieś problemy to krzycz głośno i drugi rok pomoŻe

[ Dodano: Wto Wrz 16, 2008 22:11 ]
aha jeszcze:

psychologia jest na zaliczenie tylko - nic nie trzeba robić nam prowadzący powiedział, ze mamy nie przychodzić bo jest nas za duŻo więc nie chodziliśmy

matematyka będzie najprawdopodobniej w drugim semestrze

[ Dodano: Wto Wrz 16, 2008 22:25 ]
i jeszcze P

wf.amu.edu.pl tutaj będą zapisy na wf najprawdopodobniej naprawdę jest z czego wybierać i nie ma co się przejmować tym przedmiotem.

plan zajęć i podział na grupy będzie na stronie uczelni a dodatkowo pojawi się w gablotach koło dziekanatu więc teŻ bez problemu znajdziesz

jeśli będziesz ubiegała się o stypendium to radzę wcześniej wszystko skompletować bo podania składa się do 8 października

wizytę do biblioteki teŻ lepiej odbyć szybciej Żeby potem nie było problemów chociaŻ na 90% nie będzie. jedynie z albertsem mogą być kłopoty ale na pewno ktoś w grupie będzie miał to ksero pójdzie w ruch
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Nitka »

Interesuje mnie biologia molekularna na UAM, nie udało mi się jeszcze znaleźć konkretnych informacji na temat uprawnień po tym kierunku, ktoś może wie coś na ten temat?
Awatar użytkownika
salcella
Posty: 137
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 17:04

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: salcella »

Powiedzcie szczerze: trudno jest się dostać na biologię na UAM?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: badger »

nie
pełzatka
Posty: 192
Rejestracja: 22 kwie 2009, o 14:20

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: pełzatka »

Studiuję na I roku biologię na UJ, spejcalizację chciałabym robić na UAMie. własnie biologię molekularną.
Czy sa tu na forum osoby, które taka własnie specjalizacje robią?
Czytalam na str UAMu, że do rekrutacji beda brali srednia ocen z całych studiów, tak więc moje pytanie, jaka średnia jest wymagana?Myslicie, ze po tej specjalizacji są perspektywy? Bardzo chciałabym związać swoja przyszlosc własnie z biol. molekularna.
Prosze napiszcie wszystko co może nam pomóc w podjęciu decyzji) Czy poziom jest wysoki?
ddvil
Posty: 54
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 23:16

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: ddvil »

Wysokosc poziomu zalezy od wykladowce na ktorego trafisz Np. u prof. Wojtaszka albo prof. Szweykowskiej to jest miazga,innych pomine milczeniem) Poza tym wszystko zalezy od tego co bedziesz chciala robic. Jesli po studiach doktorat to przygotuj sie na prace w labie na 4 i 5 roku po 7 dni w tygodniu.
Awatar użytkownika
Prins
Posty: 122
Rejestracja: 21 sty 2010, o 16:50

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Prins »

Nie wiem czy trafiłem do dobrego tematu. Mając na myśli UAM mówicie o Uniwer. A. Mickiewicza w Poznaniu? Czy jednak wlazłem nie w te drzwi?
Jak trafiłem, to powiedzcie czy wiecie coś odnośnie biologii nauczycielskiej na tej uczelni ? Interesują mnie jakieś szczegóły.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości