biologia na UAM-ie

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
biolożka
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2009, o 06:44

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: biolożka »

Tak UAM to Uniwersytet im.Adama Mickiewicza w Poznaniu. Plan biologii-nauczania niewiele różni się od biologii ogólnej, jest to generalnie nowy kierunek, więc nikt jeszcze za dużo nie wie
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: kociara1993 »

ludzie, a jak myślicie-czy dałoby radę studiować biotechnologię i biol molekularną równolegle? bo bardzo bym chciała, a że mam jeszcze 2 lata, to mogę się zastanowić
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: kociara1993 »

odpowie ktoś na moje pyt. ?
Awatar użytkownika
salcella
Posty: 137
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 17:04

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: salcella »

Na upartego by się dało, ale uwierz mi, że lepiej by było zrobić tak, że najpierw skończyć jeden rok na biologii albo biotechnologii i dopiero później wziąć drugi kierunek. Po pierwsze dlatego, że pierwszy rok jest zawsze taki zabiegany i lepiej najpierw się zaaklimatyzować na uczelni. Po drugie zawsze istniałaby szansa, że jakieś przedmioty z pierwszego kierunku Ci przepiszą i będziesz miała mniej roboty. Pozostaje tylko kwestia rozważenia co lepiej rozpocząć jako pierwsze - biologię czy biotechnologię. Według mnie to raczej biologię - ponieważ na niej takie przedmioty jak na przykład botanika systematyczna czy zoologia są w znaczenie większym wymiarze godzin niż na biotech więc byłaby praktycznie pewnosc, że Ci je przepiszą a w odwrotną stronę szczerze wątpię. A tak na koniec to po prostu nie widzę najmniejszego sensu studiowania biologii molekularnej i biotechnologii jednocześnie, bo te kierunki są do siebie tak zbliżone i perspektywy pracy po nich również, że po prostu szkoda zachodu. Zdecydowałabym się po prostu na jeden i tu pozostaje kwestia zastanowienia się co jest dla mnie lepsze". Jeśli zależy Ci żeby ugruntować sobie najpierw solidną wiedzę biologiczną to polecam molekularną - nie zapominajmy że jest to BIOLOGIA molekularna, zatem na pierwszych latach przeważają przedmioty ogólnobiologiczne. Jeśli chcesz od razu skupić się na sednie to lepsza biotechnologia - aczkolwiek do mnie na przykład ona nigdy za bardzo nie przemawiała, denerwuje mnie , że traktuje niektóre rzeczy nieco zbyt po macoszemu. To tyle z mojej strony
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: kociara1993 »

dzięki
shellena
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2010, o 22:32

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: shellena »

Prins też sie wybieram na nauczanie po tym co piszecie czuje się jak królik doświadczalny
Awatar użytkownika
salcella
Posty: 137
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 17:04

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: salcella »

shellena pisze:Prins też sie wybieram na nauczanie po tym co piszecie czuje się jak królik doświadczalny
Spokojnie, nauczanie jest ok po prostu blok pedagogiczny jest tam integralną częścią studiów a zoologia i botanika są okrojone Przygotowuje konkretnie do pracy w szkole
To znaczy na przykład chemię, matematykę czy fizykę macie w takim zakresie jak biologia ogólna, ale botanika czy zoologia zncznie uboższe (tylko się cieszyć )
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: kociara1993 »

jaki był próg w tym roku na biologię na UAM-ie?
askor90
Posty: 33
Rejestracja: 21 lis 2009, o 13:33

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: askor90 »

Ja miałam 72% z rozszerzonej biologii, i 82% z rozszerzonej chemii i dostałam się z pierwszej listy, nie wiem jaki był prób końcowy, ale w końcu chyba wszystkich przyjęli.
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: kociara1993 »

aha, dzięki, ale chyba biorą pod uwagę tylko jeden przedmiot dodatkowy, prawda? bo ja tylko biologię chcę zdawać.
Nashi
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:27

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Nashi »

kociara1993 pisze:ludzie, a jak myślicie-czy dałoby radę studiować biotechnologię i biol molekularną równolegle? bo bardzo bym chciała, a że mam jeszcze 2 lata, to mogę się zastanowić
Na dobrą sprawę wszystko da się zrobić. Ale.
Na pierwszym roku nie polecam brać drugiego kierunku. Uwierz mi, na UAM na biologii naprawdę jest co robić. Oprócz nieobowiązkowych wykładów (których opuszczanie często wiąże się z tym, że potem w ogóle nie wiesz o co chodzi lub nie masz się z z czego uczyć, bo do przedmiotu nie ma stosownego podręcznika lub prowadzący wymaga coś albo w jakiś sposób czego nie będziesz w stanie ogarnąć nie słuchając wykładu jego autorstwa) jest jeszcze sporo ćwiczeń no i terenówki, o których część zapomina - zaczynają się w 2 semestrze, ale masz spotkania w tygodniu po zajęciach w bliższym terenie lub całosobotnie wyjazdy w trochę dalszy - to skutkuje tym, że w tygodniu nie masz na nic czasu, a weekend ogranicza ci się do niedzieli. Poza tym na pierwszym roku mogą się zdarzyć śmiesznie poukładany ćwiczenia - masa okienek lub np. ja ja miałam czterogodzinne laborki z chemii organicznej do 22 w poniedziałek i we wtorek start od 8.
Po drugie - z tego co słyszałam to biologia molekularna i biotechnologia na UAM są bardzo podobne, więc nie wiem, czy jest sens łączyć akurat te dwie specjalności. Ludzie po tych kierunkach mogą robić dokładnie to samo, ale wiem, że biotechnolodzy mają dużo mniejsze pojęcie o ogólnie pojętej zoologi, botanice, protozoologi (systematyka, a co za nią idzie i morfologia). Ni wiem, jak to wygląda od drugiej strony.

Co do progów itd. - na stronie nasz-uam.pl można znaleźć progi punktowe do wszystkich kierunków z ostatnich lat. Jednak szczerze mówiąc nie przejmowałabym się nimi za bardzo, bo raz - wszystko, ale to naprawdę wszystko zależy od rocznika, a po drugie - dostać się to raz a utrzymać na studiach to dwa. Na mój rocznik było bodajże 150 czy 120 miejsc, a do drugiego roku utrzymało się niecałe 60 osób z tego co mi wiadomo. Przed letnią sesją jeden profesor, u którego ustny egzamin kiepsko się zapowiadał, mówił nam, że przyszedł do niego prodziekan i pytał się, czy w ogóle powstanie 2-gi rok biologii, no ale jakoś na się udało pozdawać.
urika
Posty: 6
Rejestracja: 7 sie 2010, o 12:51

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: urika »

Witam. Chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają studia II stopnia. Interesuje mnie biologia eksperymentalna lub/i biologia człowieka. Jest ciężko? Dużo zajęć? Jak wygląda sytuacja z dostaniem się i ew. wyborem zakładu przy pisaniu pracy magisterskiej? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Anezka »

Czy na biologii/biotech. itp. jest łacina?
Uczę się jej w liceum i słyszałam, że zwykle gdy ktoś ją miał w szkole średniej to tę ocenę się przepisuje i delikwent nie musi chodzić (o ile miał co najmniej 4)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości