biologia na UAM-ie

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Nashi
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:27

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Nashi »

Nie ma łaciny.
adeken
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 21:12

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: adeken »

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak jest z mikrobiologią na UAMie? Czy jeśli pójdę na kierunek biologia, to później będę mogła sobie wybrać specjalizację z mikrobiologii? Albo ewentualnie biologia/biologia molekularna/mikrobiologia? Jest jakaś taka opcja?
TheGrzeesiek
Posty: 31
Rejestracja: 7 cze 2011, o 13:33

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: TheGrzeesiek »

Z ciekawości chciałem zapytać jaki jest w chwili obecnej próg na UAM, na biologię oczywiście? Orientujecie się może
elano07
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2011, o 13:11

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: elano07 »

Wiecie czy jest możliwość się przeniesienia z biologi na biotechnologie po 1 roku ?
Awatar użytkownika
pumpkinsoup
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2011, o 21:54

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: pumpkinsoup »

Próg na biologii to 50,7.
Patrycjusz
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2010, o 19:53

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Patrycjusz »

Witam. Aktualnie jestem na etapie zdawania próbnych matur i naszła mnie pewna refleksja dotycząca własnie moich wyników.

Czy przy zdaniu egzaminu maturalnego na mniej więcej takim poziomie:
polski podstawa - 60%
angielski rozsz. - 60%
matma podstawa - 80%
geografia rozsz. - 70%
biologia podstawa - 60%

Jest szansa dostać się na biolgie? Zdaję sobie oczywiście sprawę z faktu, że każdy rocznik jest inny, ale mając nadzieję że mój nie jest wybitny, mam szansę?

pozdrawiam, Patryk
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Bartek_DST »

Patrycjusz, Nie ma szans,najmniejszych Biologia na podstawie i tylko 60 % to stanowczo za mało,może rozszerzenie z takim wynikiem ale też ciężko
Skoro z geografia rozsz. - 70% miałeś to pomyśl nad geografią bo widzę,że Biologia poszła ci troszkę słabo no ale skoro chcesz iść na Biologię to nie pisz podstawy,próbuj rozszerzenie i poducz sie troszke jeszcze
Pozdrawiam i powodzenia,wszystko jest możliwe,trzeba tylko chcieć
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: ebiologia »

Z takimi wynikami jak napisałeś dostaniesz się na biologię na UAM na 100% więc bez obaw -)
Patrycjusz
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2010, o 19:53

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Patrycjusz »

O kurczę! Trochę rozbieżne opinie.
Wydaje mi się że jak już się dostanę, to się nie dam.tylko o to chodzi.
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: keehl »

W roku 2011 żeby dostać się na biologię na UAM trzeba było mieć 37,10 punktów na 100. Ty masz 60, więc dostaniesz się bez problemu. Ale nie osiadaj na laurach, bo progi mogą się zmienić, a biologii się doucz, bo ciężko będzie.
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: ebiologia »

W rekrutacji na biologię w roku 2011 był drugi nabór więc można powiedzieć, że dostał się każdy co chciał bez względu na ilość punktów.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania co do studiów na Wydziale Biologii UAM to pytaj śmiało -)
Patrycjusz
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2010, o 19:53

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Patrycjusz »

Pytań mam kilka, zwłaszcza dotyczących zajęć terenowych, które są dla mnie dość istotne, zwłaszcza że chciałbym się specjalizować na kierunku biologia środowiska. Jak to wygląda z terenówkami? Ile ich jest?

I jeszcze jedno, moją pasją jest ornitologia, czy na w wydziale biologii UAM-u istnieje jakaś grupa ornitologiczna lub coś w tym stylu?
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: ebiologia »

Na kierunku biologia, na pierwszym roku w drugim semestrze są 72h zajęć terenowych, czyli całkiem sporo. Niestety nie jestem wstanie powiedzieć Ci jak one wyglądają, ponieważ nie studiuje biologii :-]

A w Kole Naukowym Przyrodników UAM istnieje sekcja ornitologiczna.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości