biologia na UAM-ie

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Melon13
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2012, o 21:52

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Melon13 »

Jestem na 3 roku biologii eksperymentalnej, wybór specjalności jest po drugim roku, jeżeli chodzi otereny to na 1 roku masz te 72 godz o ile nie więcej, zajęcia nie są średnie (przynajmniej dla nas z expy ale srodowicho też się tym nie jarało bo to są takie podstawy) więc z zajęć terenowych masz 3 lub 4 około 2 godzinne zajęcia w Ogrodzie Botanicznym zakończone zaliczeniem z rozpoznawania gat. drzew i krzewów ok. 40 z łacińskimi nazwami i nazwami rodzin (ogólnie wielka ściema-w mojej grupie 1 osoba miała poprawkę) później są 3 wyjazdy botaniczne poza poznań całym rokiem w soboty! też zakończone zaliczeniem-mieliśmy pytania od poprzednich lat bo gdyby nie to to byłoby kiepsko, no i wyjścia zoologiczne 6 razy w tereniechyba też w soboty lub piątki (niektóre zajęcia były naprawdę ciekawe-to zależy od prowadzącego) wije, owady wodne, wyjscie do zoo, kleszcze, no i ptaki 2x mieliśmy ale różnie to było w innych grupach ogólnie przygotuj się że na 1 roku w kwietniu i maju nie będziesz miał zadnej soboty wolnej, na 2 roku za to tereny to jest magia najpierw w październiku jedziesz raz na mikologię-trochę nudne, ale w drugim semestrze w czerwcu jest 2 tygodniowy wyjazd (1 tydz. Ląd(botanika i hydrobiologia) i 1 Chalin(zoologia)-takie wiochy ale integracja między studentami i prowadzącymi jest nieziemska wspólne popijawki, śpiewy do 4 rano i takie tam ogólnie przez 2 tygodnie z 3 razy kładłem się spać trzeźwy) poza tym zajęcia są bardzo ciekawe np. nietoperze w nocy, popielice, pająki, jeżeli botanika to tylko z prof. Brzegiem-wspaniały czlowiek mówie to Ja który zajmuje się eksp. ze zwierzętami) wspaniałe 2 tygodnie, jeżeli chcesz iść na środowicho to oni później mają więcej takich wyjazdów z tego co wiem, jest sekcja ornitologiczna-oni też wyjeżdżają często w teren trzeba być po prostu aktywnym. ALE JEŻELI CHODZI O SAME STUDIA TO JEŻELI NIE JESTEŚ PASJONATEM TO ODRADZAM, 1 i 2 rok masz oba semestry zawalone kołami nieziemsko, po pierwszym roku exam u Błaszaka z zoologii-wspaniały facet i ma świetne wykłady ale egzamin jest ustny i po prostu TRZEBA wszystko umieć- 2 tygodnie rycia dzień w dzień-efekt 3 w pierwszym terminie jeżeli dostaniesz 5 pijesz z prof. Błaszakiem herbatę w jego gabinecie (podobno kiedyś ktoś pił, ale od 5 lat nikt-około 100-120 osób podchodzi co roku-nie zgrywam się w tym momencie bo nawet jego współpracownicy nie pili herbaty a nawet mieli poprawki-sam o tym mówił) w dodatku po 2 roku exam u Woźnego ten jest jebnięty bo daje 5 pytań testowych a możesz dostać ok 40 pkt zależy na którą odpowiedź postawisz-prawdopodobną, mało prawdopodobną, bardziej prawdopodobną, właściwą-odpowiedzi praktycznie wszystkie pasują a pytanie jaest pojebane) teraz na 3 roku jest większy lajcik w semestrze ale sesja jest też ciężka. pzdr
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: ebiologia »

Zgadzam się z Tobą Melon13 z informacjami dotyczącymi prof. Błaszaka. Na prawdę prowadzi świetne wykłady i przytacza dużo ciekawostek -) a co do trudności zaliczenia u Niego egzaminu, to sam właśnie mam poprawke u niego .

Potwierdzam też informacje dotyczące herbatki -)
Patrycjusz
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2010, o 19:53

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Patrycjusz »

Dzięki panowie za takie szczegółowe odpowiedzi.
Ta herbata to kusząca propozycja , nie no żartuję. Jestem pasjonatem, więc jestem dość spokojny.
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: ebiologia »

Dodam, że większość osób które miały okazje pić herbatke u prof. Błaszaka zostało profesorami lub conajmniej doktorami.
Terpsyhora
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2012, o 08:54

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Terpsyhora »

Witam właśnie dostałam się na biologię z nauczaniem, i chciałabym się nieco dowiedzieć o książkach. Czy mógł by ktoś mi powiedzieć jakiej książki do systematyki powinnam szukać? Albo czego warto się już zacząć uczyć żeby potem mieć więcej luzu?
Z góry dziękuję.
Mój nauczyciel biologi z LO chwalił się że pił u niego herbatkę.
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: ebiologia »

Spokojnie, więcej luzu -)

Nawet nie wiesz jakie będziesz miał przedmioty -)
(na pewno inne niż były dotychczas)
Terpsyhora
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2012, o 08:54

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Terpsyhora »

Wiem, wiem. No ale jakoś tak nie mogę usiedzieć spokojnie na miejscu. Przeczytałam już Villeego i teraz zaczyna mi się nudzić. Poza tym nie jestem jakoś szczególnie zdolna a nie chciałabym źle wypaść na pierwszym roku.
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: ebiologia »

Narazie ciesz się wakacjami -) a później na pewno dasz radę -]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości