Biologia na UŚ

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
axfjmk
Posty: 54
Rejestracja: 17 lip 2010, o 10:06

Re: Biologia na UŚ

Post autor: axfjmk »

Miałem na myśli coś takiego. np na zajęciach miały być ćwiczenia z romnażania płciowego, jest wejściówka. Ktoś ją oblał. Wykładowca mówi:
- Dobrze, dzieci. Dzisiaj nie robimy nic, bo pan X Y nie przygotował się. Możecie iść do domu.

Pana X Y znaleziono kilka dni później w lesie, ale zidentyfikowano go dopiero miesiąc później po znalezieniu głowy.

Wejściówki są od pierwszych zajęć?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Biologia na UŚ

Post autor: AnnaWP »

Nie - to tak nie działa. Pan się nie nauczył - pan ma problem, reszta leci swoim tokiem.

Tak, niekiedy są od pierwszych, pamiętam jak uczyliśmy się wytycznego tekstu o budowie układu rozrodczego pijawek, pierwsze zdanie nadal pamiętam w dokładnym brzmieniu.
Awatar użytkownika
axfjmk
Posty: 54
Rejestracja: 17 lip 2010, o 10:06

Re: Biologia na UŚ

Post autor: axfjmk »

To po co robić wejściówkę, skoro nic nie zmienia? Tylko uświadamia pewne osoby, że ktoś czegoś nie umie, ale zajęcia odbywają się normalnie. Czy służy to studentowi? Może czuje presję wstydu i to go motywuje do nauki? Czy to nie trochę nieludzki sposób?
caramel
Posty: 36
Rejestracja: 27 lis 2010, o 12:24

Re: Biologia na UŚ

Post autor: caramel »

A jakie są perspektywy zawodowe po biologii? Polecacie ten kierunek?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Biologia na UŚ

Post autor: AnnaWP »

Tobie zmienia - delikwent nieprzygotowany nie dostanie po kilku wpadkach zaliczenia, albo jest wypraszany z zajęć. Zajęcia biegną normalnym tokiem.

To zupełnie normalny sposób: aby przeprowadzić ćwiczenia musisz posiadać pewną wiedzę minimalną, w ten sposób weryfikuje się, czy ją posiadasz. To nie szkółka, jesteście już dorośli i odpowiadacie za własne wybory.

Co do perspektyw to jest trudno, ale najlepsi jednak zwykle mają gdzie pracować. Pewna pula studentów zostaje na uczelni lub w instytucjach związanych, zwykle już w trakcie studiów rozpoczyna się taka współpraca. Pewna część trafia do szkół, reszta ma problem.
Awatar użytkownika
axfjmk
Posty: 54
Rejestracja: 17 lip 2010, o 10:06

Re: Biologia na UŚ

Post autor: axfjmk »

ano tak, chyba po każdym kierunku tak jest. Niestety ludzi jest za dużo na świecie, gdyby było o te 30% mniej to zniknęłaby większa część problemów na świecie (bezrobocie, bieda, brak wody i jedzenia)

A czy po roku na niestacjonarnych można się przenieść na dzienne i jak to się odbywa?
DariuszDariusz
Posty: 3
Rejestracja: 9 cze 2012, o 14:08

Re: Biologia na UŚ

Post autor: DariuszDariusz »

AniuW, masz absolutną rację, tak jak Ty też staram się przekazać wiedzę o biologii, ale cóż takich fanatyków
biologii jak my jest mało , a to taka piękna dziedzina dająca tyle możliwości. Jakie szczęście, że są takie osoby jak Karolina
one niosą nadzieję ( tym razem moje spojrzenie jest łagodne).

Katedra Biosystematyki w Googla i już.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Biologia na UŚ

Post autor: AnnaWP »

Witam Cię, Darku

Tak, faktycznie osoby, które wiedzą i chcą wiedzieć więcej poprawiają mój nastrój.

Pozdrawiam
natine
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2011, o 19:27

Re: Biologia na UŚ

Post autor: natine »

Czy w tym roku ktoś próbuję na Biologię na UŚ ?
DariuszDariusz
Posty: 3
Rejestracja: 9 cze 2012, o 14:08

Re: Biologia na UŚ

Post autor: DariuszDariusz »

Natine,
czy na biologię na UŚ to nie wiem.
Wiem, że w Opolu będzie ciekawie- oj ciekawie.

Katedra Biosysytematyki w Google i już wszystko jasne.
natine
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2011, o 19:27

Re: Biologia na UŚ

Post autor: natine »


no niestety do Opola trochę mi daleko
a mam w planach kolejny rok próbować swoich sił w rekrutacji.
zobaczymy czy się uda, a jeśli tak, to czy w ogóle sobie poradze
makówka
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2011, o 09:01

Re: Biologia na UŚ

Post autor: makówka »

Mam trochę materiałów do odsprzedania na 1wszy rok biologii, z pewnością pomogą przetrwać zainteresowanych proszę pisać na gg 8157496
Aga341995
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2013, o 17:14

Re: Biologia na UŚ

Post autor: Aga341995 »

Jest ktoś kto się wybiera w tym roku na Uś Moze wie ktos jaki byl prog w zeszlym roku?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości