biologia na UWr

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Karol
Posty: 65
Rejestracja: 1 sie 2006, o 16:14

Re: biologia na UWr

Post autor: Karol »

Ja robiłem w swoim miejscu zamieszkania u lekarza medycyny pracy i baby z dziekanatu chyba mi tego nie uznaly. Przyszlo mi drugie skierowanie i musialem badania zrobic we Wrocku. Nie musialem szukac, bo do skierowania dolaczona jest lista adresow tych placowek, w ktorych mozna zrobic te badania.
BTW te badania to jedna wielka kpina. Myslalem, ze beda mi robic jakies testy uczuleniowe na te rozne srodki chemiczne, ktore sa tam podane na liscie i z ktorymi bede mial doczynienia na chemii. A tam lekarz pobral mi krew, mocz i na tym sie skonczylo. Jesli chcialbym te testy uczuleniowe musialbym zaplacic jakies 150zł. Chyba ich posralo. JAk widac jeszcze zyje, a chmie dzieki Bogu mam juz z glowy.
feldmarschall
Posty: 14
Rejestracja: 24 lip 2006, o 18:33

Re: biologia na UWr

Post autor: feldmarschall »

Dzięki za info.
Wysłałem zapytanie meilem do dziekanatu w sprawie tych badań, a jak mi nie odpiszą (chociaż jak o co inne pytałem to mi odpowiedzieli więc może teraz też odpowiedzą), no ale jakby nie odpisali to bedę dzwonił ale po 14 sierpnia bo jak dzwoniłem już w tej sprawie to ta co odebrała nie wiedała jak to jest właściwie i kazała po 14 zadzwonić jak ktoś wróci z urlopu. W ogóle czekoś się dowiedzieć od nich to męka pańska jest.

I jeszcze jedno
Moze lepiej że nie robią dokładnych testów, bo jakby jeszcze coś na nich wyszło to by mogli ze studiów wyrzucić.
serenity89
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2008, o 14:53

Re: biologia na UWr

Post autor: serenity89 »

czy na UWr sa studia II stopnia z mikrobiologii? planuje zrobic licencjat w lodzi, ale utworzyli tu mikro jako oddzielny kierunek i boje sie ze studiujac biologie nie bede mogla startowac na mikro i myslicie ze taki obcy ma szanse sie dostac ?
dede
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2008, o 11:39

Re: biologia na UWr

Post autor: dede »

Szanse są jak najbardzie a mikro jako specjalizacja na mgr też,bez stresu:)
feldmarschall
Posty: 14
Rejestracja: 24 lip 2006, o 18:33

Re: biologia na UWr

Post autor: feldmarschall »

annuntio vobis gaudium magnum
pani z dziekanaty oświadczyła mi w rozmowie telefonicznej, że można iść do jakiegokolwiek lekarza madycyny pracy.
tadeoosh
Posty: 23
Rejestracja: 24 sie 2007, o 15:46

Re: biologia na UWr

Post autor: tadeoosh »

Mam pytanie do starszych roczników lub absolwentów: jak to jest z obecnością na immatrykulacji i na testach z angielskiego? Obawydarzenia mamy 26. września, w piątek. Jeśli nie pojawię się na nich, to czy wystarczy, że indeks odbiorę z dziekanatu (29. września, w poniedziałek, przed szkoleniem BHP), a test napiszę na pierwszych zajęciach z języka? Czy mam się liczyć z jakimiś jeszcze konsekwencjami?
serotonina
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2008, o 18:29

Re: biologia na UWr

Post autor: serotonina »

oj na teście wypadałoby być, ponieważ są obowiązkowe. Jeżeli nie będziesz obecny, to musisz czekać do następnego semestru i go napisać. Bez testu z ang nie możesz rozpocząć lektoratu z języka. Ten test pisze się tylko raz
Na immatrykulacji nie musisz być, ale fajna jest więc zachęcam

[ Dodano: Czw Sie 28, 2008 19:44 ]
dede pisze:Jeśli chodzi o książki I semestru:
-Wprowadzenie do statystyki dla przyrodników PWN
-anatomia i histogeneza roślin naczyniowych Hejnowicz
-Botanika Morfologia Szwejkowscy tom I

Jeśli chodzi o zoologię bezkręgowców trzeba iść do biblioteki w Instytucie Zoologicznym i usmiechnąć się ładnie do Pani bibliotekarki i poprosić o książki potrzebne do zoologii:)
Z tego co wiem to teraz jest zmiana i już nie ma podstaw morfologii roślin więc Hejnowicza póki co nie potrzebujecie. Fajnie macie, że nie macie morfologii. P
Aleksia****
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2008, o 22:44

Re: biologia na UWr

Post autor: Aleksia**** »

Mam pytanie? Czy wie ktoś gdzie można znaleźć wykaz naszych przedmiotów jakie będziemy mieć na 1roku biologii?Jest już gdzieś podany jakiś plany? z góry dzięki za informację.
Goga
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2008, o 12:24

Re: biologia na UWr

Post autor: Goga »

hej.
W tym roku zamierzam zdawać mature z biologii na poziomie rozsz. zastanawiam sie też nad studiami na tym kirunku na UWr.
Mam dość nietypowe pytanie: wiem że UWr posiada baze naukową na Szpicbergenie, czy jest możliwość pojechania tam w ramach np. praktyk wakacyjnych podczas studiów
feldmarschall
Posty: 14
Rejestracja: 24 lip 2006, o 18:33

Re: biologia na UWr

Post autor: feldmarschall »

Przyłączam się do pytania Aleksii o plan 1 roku biologii.
Na stronie Instytuty Zoologii jest jakiś plan ale on jest pwenie nieaktualny.
orlik06
Posty: 3
Rejestracja: 6 lut 2009, o 10:22

Re: biologia na UWr

Post autor: orlik06 »

Wie ktoś czy jest możliwość dostania sie bez matury z chemii?I czy można po 1 semestrze zaocznych przenieść sie na biologię dzienną?
anjeD
Posty: 72
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 20:51

Re: biologia na UWr

Post autor: anjeD »

kto w tym roku chętny na UWr na biologię?
pełzatka
Posty: 192
Rejestracja: 22 kwie 2009, o 14:20

Re: biologia na UWr

Post autor: pełzatka »

ja również mam pytanię jakie były progi w zeszłym roki i czy trzeba chemię:D
anjeD pisze:kto w tym roku chętny na UWr na biologię?
ja!:) jeżeli się na UJ nie dostanę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości