biologia na UWr

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
YouG
Posty: 10
Rejestracja: 21 lut 2008, o 11:11

Re: biologia na UWr

Post autor: YouG »

Plany poszczegolnych specjalizacji widnieja przy dziekanacie, tam tez mozna znalezc wszelkie informatory. Niestety w necie ich nie ma, nad czym ubolewam. Co do planu 2 pierwszych lat to masz go tu

tyle ze od roku akademickiego 08/09 zmienia sie program i jakie beda teraz przedmioty nie mam pojecia. Specjalizacje do tej pory wybieralo sie na 3 roku, moze to tez ulegnie zmianie, nie wiem. Na 3 roku specjalizacji mikrobio sa przedmioty takie jak wirusologia, parazytologia, jakies rodzaje mikrobiologii. Na mikrobiologie jest sie trudno dostac, trzeba miec wysoka srednia, zreszta watek ten byl walkowany juz w paru innych tematach. Na botanike ida najczesciej osoby ktore nie dostaly sie na inna specjalizacje, botanikow z zamilowania wsrod studentow UWr jest niewielu. A i z praca dla botanika jest ciezko, moze jakies stacje badawcze o profilu ekologicznym, badania nad roslinami transgenicznymi (ale raczej nie w Pl), praca na uczelni.
Mam nadzieje ze troche pomoglam
staszka
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2008, o 20:13

Re: biologia na UWr

Post autor: staszka »

witam! chcialabym sie dowiedziec coniecoo biologii na UWr - czy ma jakas dziedzine biologii w ktorej sie wybitnie specjalizuje a ktora jest na poziomie dosyc slabym, jak jest z wyposazeniem laboratoriow.
Pozdrawiam
marta204t
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:45

progi punktowe

Post autor: marta204t »

czy ktoś wie jakie były progi punktowe w ubiegłych latach na kierunek biologia na Uniwersytecie Wrocławskim?
Ostatnio zmieniony 27 maja 2008, o 10:38 przez marta204t, łącznie zmieniany 1 raz.
nika89_pl
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2008, o 18:26

Re: biologia na UWr

Post autor: nika89_pl »

Nie wiem jak było w poprzednich latach jeśli chodzi o kwestię rekrutacji na kierunek biologia, ale w tym roku brana jest pod uwagę matura z biologii oraz z jednego z trzech przedmiotów do wyboru: chemii, matematyki, języka nowożytnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Z tym, że punkty z rozszerzenia są liczone razy dwa. I stąd moje pytanie. Jak myślicie, czy jest sens startować na biologię na UWr, jeśli zdawałam rozszerzoną biologię, a język angielski tylko na poziomie podstawowym? Dodam, że z obu tych przedmiotów uzyskałam po 90%. Liczę na szybką odp., gdyż jutro zamykana jest rejestracja internetowa kandydatów na UWr. Z góry dzięki, pozdrawiam.

[ Dodano: Wto Lip 08, 2008 13:27 ]
No i. się dostałam.
feldmarschall
Posty: 14
Rejestracja: 24 lip 2006, o 18:33

Re: biologia na UWr

Post autor: feldmarschall »

Ja też się dostałem na biolę (oraz na ochronę środowiska), musze teraz wybrać.
Z tego co słyszałem to ochrona nie wygląda za ciekawie na uwr, także raczej biola mi zostaje.
nika89_pl
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2008, o 18:26

Re: biologia na UWr

Post autor: nika89_pl »

Kto jeszcze się dostał? Chwalić się!
marta204t
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:45

Re: biologia na UWr

Post autor: marta204t »

Ja sie dostałam i na biologie i na mikrobiologie ale dziś jeszcze czekam na wyniki na Akademii Medycznej. Sama nie wiem na co bym miala isc czy na bio czy mikro ?
nika89_pl
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2008, o 18:26

Re: biologia na UWr

Post autor: nika89_pl »

A ja czekam na wyniki rekrutacji na SGGW.

marta204t, ile miałaś punktów?
warta
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2008, o 13:14

Re: biologia na UWr

Post autor: warta »

Słuchajcie jeśli nie uczestniczyłem w elektronicznej rekrutacji na ten kierunek ale dostalęm sie na chemie biologiczna też na uwr to moge sie jakos przenieść?
Ostatnio zmieniony 10 lip 2008, o 12:02 przez warta, łącznie zmieniany 1 raz.
marta204t
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:45

Re: biologia na UWr

Post autor: marta204t »

nika89_pl pisze:A ja czekam na wyniki rekrutacji na SGGW.

marta204t, ile miałaś punktów?
306pkt rekrutacyjnych
Asiula89
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2008, o 10:28

Re: biologia na UWr

Post autor: Asiula89 »

Witam serdecznie. Dostałam się na biologię na UWr. Cieszyłam się bardzo, dopóki nie dowiedziałam się, że dostałam się również na biotechnologię na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (dawna AR). Teraz mam ogromny dylemat i zanim podejmę ostateczną decyzję chciałabym posłuchać opinii innych o tych kierunkach i uczelniach. W moim odczuciu studiowanie biologii na UWr daje szersze możliwości i te 3 lata licencjatu na biologii ogólnej w zasadzie pomogą mi się ukierunkować. O biotechnologii mówi się bardzo dużo, kierunek modny i spora konkurencja, ale czy na pewno biotechnologia na UP we Wrocku jest dobrym i perpektywicznym wyborem?
Będę wdzięczna za wszystkie opinie.
Aleksia****
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2008, o 22:44

Re: biologia na UWr

Post autor: Aleksia**** »

Witam!
Szukam współlokatorki do wynajmu mieszkania
Jestem (będę od października)studentką biologii na Uniwersytecie Wrocławskim Wydział Nauk Przyrodniczych
Zainteresowanych proszę o kontakt moje gg 5975019
AldOna89
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2008, o 23:22

Re: biologia na UWr

Post autor: AldOna89 »

hej :]
ja bede dokladnie tak jak ty studentka od pazdziernika na Uwr na biologii.
Moi znajomi sa na rezerwowej. Jak sie wszyscy dostana to bede mieszkala z nimi, ale jak nie pojdzie tak dobrze to bede/bedziemy szukac lokatora/lokatorów. A chcemy mieszkania najlepiej 2pokojowego zeby w 3 lub 4 mieszkac )
18 jak beda wyniki bede wiedziala wiecej )
pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości