Biologia UJ KRAKÓW

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: zielenica »

Rok temu też nie było ekologii w usosie w spisie obowiązkowych, więc sporo osób załapało się do kijowych, wieczornych grup, bo myśleli, że faktycznie nie trzeba i rejestrowali się w ostatniej chwili.
Z tego co wiem, to mikologii nie wycofują

Co do sal: max 100 miejsc?
Żadnej solidnej auli?
Dalej trzeba się będzie męczyć w tej usypiającej, czerwonej auli na dużym kampusie. Tam jest tak. nużąco i sennie.
Awatar użytkownika
AlexisA
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:37

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: AlexisA »

Ja mam pytanie odnośnie matmy na bioli na Uj-ocie - jest bardzo straszna? Trzeba pisać z niej egzamin czy wystarczy zaliczyć zajęcia? Bo się w ogóle nie orientuję.
rarara

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: rarara »

Matematyka nie jest bardzo ciężka na ćwiczeniach mieliśmy 3 kolosy w ciągu semestru, a potem egzamin, przez który wszyscy moi znajomi (a orłami nie jesteśmy) przebrnęli, więc nie stresuj sie:)
Awatar użytkownika
AlexisA
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:37

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: AlexisA »

Dzięki za odpowiedź
Gość

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Gość »

w tym roku z matmy ponad 50 osób miało poprawkę, więc nie koloryzujmy.
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: zielenica »

"przebrnęli nie jest równoznaczne z zaliczyli za pierwszym razem".
Co roku są poprawki, za dr M. był nawet trzeci, już ustny, termin, ale z tego co mi wiadomo, warunku z matematyki nie miał nikt.
Ten przedmiot jest do przeżycia, całki bywają czasem nawet przydatne (co nie jest równoznaczne z niezbędne"!) na późniejszych kursach
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Lenka »

zielenica pisze:całki bywają czasem nawet przydatne
całki są fajne! : )

Wszystko jest do przejścia. Właściwie więcej problemów sprawiła np organiczna niż matma.
Awatar użytkownika
emeelyana
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2010, o 17:10

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: emeelyana »

Ja na ćwiczeniach miałam co zajęcia kolokwium. Ale na dłuższą metę to było dobre bo przynajmniej się trzeba było systematycznie uczyć Dodatkowo mieliśmy dwa duże kolosy w trakcie semestru - to był pogrom. Jak się potem okazało egzamin był na poziomie tych większych kolosów. Ale tak jak koleżanka powyżej napisała - wszystko jest do przejścia.
prokonsul20
Posty: 7
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 19:42

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: prokonsul20 »

Trudna jest biochemia? Kto się podzieli wrażeniami ?
Awatar użytkownika
emeelyana
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2010, o 17:10

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: emeelyana »

Też jestem ciekawa jak z biochemią będzie Ale mam inny problem. Kompletnie nie wiem na jaki angielski na USOSie trzeba sie bedzie zapisać. Czy będzie jakiś komunikat na stronie? Wiem że muszę zdać egz na poziomie B2. Tylko nie wiem czy jak zapisuję się na kurs Język Angielski-Wydział Biologii i Nauk o Ziemi-B2-30/1 semestr to ukończę go na poziomie B2 czy żeby rozpocząć kurs trzeba mieć już opanowany ten poziom? Mógłby się wypowiedzieć ktoś ze starszych lat? Najgorsze jest to że w większości angielski jeszcze nie jest rozpisany na ten semestr, i może cały plan rozwalić jak będą głupie terminy.
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Lenka »

emeelyana, jeśli się zapisujesz na angielski B1/B2/C1/C2, to idąc do tej grupy musisz mieć już opanowany ten język na tym poziomie.

Rejestracja na lektoraty
I TURA - 19.IX.2011-30.IX.2011
II TURA - 10.X.2011-15.X.2011

W załączniku przesyłam test, dzięki któremu możesz sprawdzić na jakim poziomie się znajdujesz.

A co do biochemii, to słuchy chodzą, że zależnie od tego, gdzie biochemię robisz (Czy IZ czy Kampus) taki masz poziom trudności : )
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: zielenica »

Biochemia:
duużo zależy, gdzie robisz.
Na IZ na ćwiczeniach biorą pod uwagę oceny % z 3 dużych kolosów i czwartą, która jest średnią z cotygodniowych wejściówek i sprawozdań. Można zryć sprawka, ale nadgonić dużymi kolsami.
Egzamin w większości jest uzupełniankami i pytaniami abcd.
Na Kampusie ćwiczenia są wredne, w tym roku 50-60 osób nie zaliczyło ćwiczeń w 1. terminie i pisało zaliczeniówkę z całości (na IZ takich osób było ok 20), z czego tylko jakieś 10 ją zdało. Ludzi kładą głównie sprawozdania, trzeba koniecznie uzbierać za nie ileśtam punktów i niczym się tego nie nadgoni.
Egzamin był przyjemniejszy, tzn. zawsze jest to tylko abcd(e?), mojemu rocznikowi naprawdę sporo się powtórzyło (jestem obecnie na I SUM), ale w tym roku profesor podobno odświeżył pytania i nie było tak słodko.

Ja miałam biochem na IZ i jestem bardzo zadowolona. Wejściówki są przyjemne, zawsze tylko z instrukcji do danego ćwiczenia, a duże kolosy do przejścia. Jeśli ktoś jest bardzo aktywny na ćwiczeniach, to czasem można na koniec semestru dostać pół oceny wyżej od ćwiczeniowcy
mmm11

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: mmm11 »

a jak jest z kursem pedagogicznym? można go zrobić na dowolnych 2 latach studiów czy są konkretne? :) I czy można go połączyc na na III roku licencjackich i 1 magisterki na przykład.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości