Biologia Wirusy

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Biologianaczasie
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2015, o 00:58

Biologia Wirusy

Post autor: Biologianaczasie »

Wirusy poza komórką gospodarza nie wykazują żadnych funkcji metabolicznych. W komórce gospodarza potrafią się namnażać.
Infekcja może mieć następujący przebieg (etapy 1-5)

1. adsorpcja 2. penetracja 3. replikacja 4. składanie 5. uwalnianie.

zadanie 1
Cykl rozwojowy może kończyć się śmiercią gospodarza - cykl lityczny, lub wklejeniem w DNA gospodarza - cykl lizogeniczny.
Który z tych cykli może doprowadzić do transformacji nowotworowej komórek gospodarza?

zadanie 2
Przyporządkuj każdemu etapowi (1-5) procesy doprowadzające w rezultacie do namnożenia wirusa.

Bardzo proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Biologia Wirusy

Post autor: Mårran »

Mogles wybrac lepsze miejsce na wklejenie zadania niz randomowy dzial na forum (Dolina Rozpudy?) Lol

A co do zadania, to w pierwszym zastanow sie: komorka moze przeksztalcic sie nowotworowo i namnozyc w cyklu, w ktorym zginie, czy w ktorym nie zginie? ]

O do drugiego to nie do konca ogarniam polecenie, ale jest trzecia w nocy xd

Pani Buka
Biologianaczasie
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2015, o 00:58

Re: Biologia Wirusy

Post autor: Biologianaczasie »

Co do Doliny Rozpudy nie zaznaczałam tego, wczoraj w nocy założyłam to konto i jeszcze za bardzo nie ogarniam tego portalu. Wybrano to automatycznie

Jeśli chodzi o cykl to wydaje mi się, że lizogeniczny, ponieważ wirus jest w stanie utajenia, tak?

a pytania drugiego nie ogarniam o co konkretnie chodzi, dlatego wciąż proszę kogoś o pomoc
kubulus
Posty: 59
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:16

Re: Biologia Wirusy

Post autor: kubulus »

Wklej zdjęcie zadania, bo to drugie brzmi jakby czegoś brakowało.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Biologia Wirusy

Post autor: Mårran »

Biologianaczasie, odpowiedz na pierwsze spoko

Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości