biologia z chemią UWr

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
kitty
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2007, o 17:04

biologia z chemią UWr

Post autor: kitty »

Cześć , czy możecie mi powiedzieć coś o kierunku biologia z chemią na uniwersytecie wrocłąwskim ? Jesli studiujecie na tym kietunku opowiedzcie mi jak tam jest cjesli chodzi o nateżenie nauki, czy te studia sa ciekawe, czy jest tylko sucha nauka ksiązkowa czy tez ciekawsze zajęcia w laboratorium np jak to jest na biologii za kazdą odpowedz bede wdzieczna
Pozdrawiam
:)

Re: biologia z chemią UWr

Post autor: :) »

Hej. Ja studiuje biologie z chemią i jestem bardzo zadowolona. Nauki nie jest wiele,ale uczyć sie trzeba, jak na kaŻdych studiach. Pamiętaj jednak,Że ten kierunek to kierunek typowo nauczycielski! Więc juŻ po I roku musisz zrobić miesięczne praktyki z przedmiotu biologii,a wczesniej nawet prowadzić kilka lekcji. Jesli nie czujesz sie dobrze w roli nauczyciela to lepiej idź na zwykłą biologię, materiał jest bardzo podobny. Pozdrawiam i Życze podjęcia dobrej decyzji :)
kitty

Re: biologia z chemią UWr

Post autor: kitty »

a czy moglibyście mi napisać z czego bede sie uczyc?, chodzi mi o ksiazki moze jakies konkretne przykłądy ?:)
kropka .
Posty: 12
Rejestracja: 24 lip 2007, o 16:29

Re: biologia z chemią UWr

Post autor: kropka . »

he he ja od pażdzirnika zaczynam biologiezwykłą". Wiecie może, gdzie znajdę plan zajęć i czy na pierwszym roku będę miałą w-f
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: biologia z chemią UWr

Post autor: badger »

kropka . pisze:Wiecie może, gdzie znajdę plan zajęć i czy na pierwszym roku będę miałą w-f
plan zajęć podadzą Ci na pewno na spotkaniu organizacyjnym, a wf jest już od pierwszego semestru
mighty_pirate
Posty: 3
Rejestracja: 21 gru 2005, o 22:29

Re: biologia z chemią UWr

Post autor: mighty_pirate »

hej,

tez bede studiowac biologie nienauczycielska na uwr,
czego mozemy zacza sie obawiac?
-matmy, fizyki?

takze jestem zainteresowana, jakie podreczniki najczesciej sie uzywa na pierwszym roku, na uwr

pozdrawiam
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: biologia z chemią UWr

Post autor: Sil »

Na UWr WF-y zaczynają się od trzeciego semestru.
Z książek od samego początku nieodzowna jest właściwie tylko legendarnaAnatomia i histogeneza roślin naczyniowych Z. Hejnowicza. W dalszej kolejności warto załatwić sobie coś do zoologii bezkręgowców (Grabda, Dogiel. Autorów kilku książek podadzą Wam na początku) i podręcznik do statystyki, niestety ani autora ani tytułu nie pamiętam.

Pozdrawiam!
mariusz
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2007, o 12:11

Re: biologia z chemią UWr

Post autor: mariusz »

witajcie ja studiuje ochronę środowiska a tam sama chemia z fizyką
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: biologia z chemią UWr

Post autor: tagitsu »

Sil pisze:i podręcznik do statystyki, niestety ani autora ani tytułu nie pamiętam.
"statystyka dla przyrodników Łomnicki ^^!
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: biologia z chemią UWr

Post autor: Sil »

tagitsu pisze: "statystyka dla przyrodników Łomnicki ^^!
Dzięki
Pamiętałaś, czy sprawdziłaś?
mariusz pisze:witajcie ja studiuje ochronę środowiska a tam sama chemia z fizyką
Nie strasz, że sama, boochroniarze z pierwszego roku magisterskich mieli z nami zoologię bezkręgowców A tak serio: ile macie godzin/semestrów poszczególnych chemii, matematyki i fizyki?
marisol2
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2010, o 14:37

Re: biologia z chemią UWr

Post autor: marisol2 »

a kiedy dostaje się indeks i legitymację?
a i czy można bhp kiedy indziej zrobić?
KatarzynaJulia
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 22:26

Re: biologia z chemią UWr

Post autor: KatarzynaJulia »

Witam

Też w tym roku zaczynam tu studia. Mam takie zapytanie czy ktoś zna może strone ze wszystkimi informacjami które dotyczą pierwszego roku? Na oficjalnej stronie niestety tego nie ma i nie wiem gdzie szukać:(

Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
_Gabi_
Posty: 21
Rejestracja: 9 lip 2010, o 16:13

Re: biologia z chemią UWr

Post autor: _Gabi_ »

Zastanawiam się czy jest na tym forum ktoś, kto będzie studiować od tego roku biologię z chemią na Uniwersytecie Wrocławskim (m.in. razem ze mną )?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości