Biotechnologia UJ/UR 2011

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Numer 7
Posty: 13
Rejestracja: 21 gru 2008, o 20:10

Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: Numer 7 »

Witam !
Czy ktoś z forum dostał się na biotechnologię na Uniwersytecie Jagiellońskim lub Uniwersytecie Rolniczym, podczas tegorocznej rekrutacji ? Zapraszam do dyskusji i wymiany informacji na temat studiowania na tym kierunku

Pozdrawiam
bambus
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2011, o 18:19

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: bambus »

Dostałam się na UR na UJ nie składałam. W Biotechnologii siedzę już rok (aktualnie studiuję ją na PK) i na pewno jeszcze w niej posiedzę pytanie tylko jaki kolor wybiorę. Dołączam się do pytanie poprzednika, w szczególności ciekawi mnie UR bo na Polibudzie już wiem jak jest.
sarr_ena
Posty: 9
Rejestracja: 28 maja 2011, o 14:52

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: sarr_ena »

A mnie za to ciekawi jak jest na politechnice Dostałam się na PK i UR i nie wiem co wybrać
bambus
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2011, o 18:19

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: bambus »

Na politechnice jest bardzo dużo chemii wręcz sama chemia, wszyscy narzekają na matematykę, ale ja uważam ze nie jest tak źle. Jest na bardzo wysokim poziomie od razu skok na głęboką wodę (wielu miało myśli że nie da rady, niektórzy zrezygnowali jeszcze przed egzaminami). Ja osobiście uważam, że matematyka to nie problem - jest do ogarnięcia (jeżeli nie masz zaległości) w moim przypadku gorzej jest chemią. Tak jak pisałam już, w którymś wątku przedmioty są takie same jak na technologii czy inżynierii chemicznej (wyjątek to bioinformatyka) dopiero pod koniec podstawy genetyki i coś z mikrobiologii chyba.
Ja teraz zastanawiam się czy nie zacząć właśnie tego kierunku na UR (bo ze mnie bardziej biologi niż chemik), póki co jutro jadę zawieść im dokumenty i będę myśleć przez wakacje
Wiadomo to jest politechnika o naszym wydziale wykładowcy mówią, że ciężko go skończyć ale nie znają nikogo bezrobotnego po WIiTCh.
Awatar użytkownika
AlexisA
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:37

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: AlexisA »

Ja się dostałam na UR i złożyłam papiery, ale czy będę studiować to się okaże.
Właśnie odpycha mnie to, że jest matma i fizyka na tych studiach no i nie ma się do czynienia ze zwierzętami. Nie wiem czy dałabym sobie radę z matmy- przez całe LO miałam dopa, ale to wszystko przez bardzo wymagającą nauczycielkę.
Awatar użytkownika
Magda_Lena
Posty: 22
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 19:47

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: Magda_Lena »

Witam! Ja właśnie dostałam się na biotechnologię na UR i jestem bardzo ciekawa jak będzie. Zastanawiam się na jakie zajęcia zapisać się na wf i ogólnie jaka atmosfera jest na uczelni. Choc wiadomo, że zależy to głównie od ludzi:D
Numer 7
Posty: 13
Rejestracja: 21 gru 2008, o 20:10

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: Numer 7 »

Ja dostałem się na UJ i też jest dla mnie zagadką jak to wszystko będzie wyglądać W tej chwili jednak jestem na etapie szukania jakiegoś lokum, i to jest w tech chwili mój główny problem.
HoffmanLaRoche
Posty: 204
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 13:39

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: HoffmanLaRoche »

Wie ktoś czy jest jeszcze szansa dostać się na UJ na biotechnologię(49 miejsce pod kreską)?
pepsi
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 23:22

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: pepsi »

Hej. Ja studiuję bt na UR, jestem już na 5 roku.Szczerze mówiąc to przeglądając z ciekawości plan studiów bt na PK widzę, że niewiele ma on wspólnego z biotechnologią. Jest to właściwie druga technologia chemiczna z kilkoma biologicznymi przedmiotami.U nas pierwszy rok upływa pod znakiem przedmiotów podstawowych (matematyka, chemia, statystyka, biol.kom.,biofizyka, fizyka.). Na poczatku 2. zaczyna robić się ciekawie wchodzą przedmioty coraz bardziej wprowadzające człowieka w tajniki różnych stron biotechu. Zajęcia są prowadzone na 5 wydziałach. Np Wydział technologii żywości odpowiada za przedmioty powiązane z białą biotechnologią ( biochemia żywności, mikrobiologia techniczna, bt przemysłowa, inż. bioprocesowa, technologie przemysłów fermentacyjnych, enzymologia). Wydział Ogrodnicz, a właściwie to chyba tylko 2 katedry ( Biochemii i Genetki Roślin), odpowiada za znaczną część programu, przedmioty z bt roslin jak i takie bardziej uniwersalne (fizjologia i anatomia roślin, biochemia, wirusologia, biologia molekularna, genomika, inż. genetyczna, embriologia roślin, transgenika roślin, kultury in vitro roślin, protomika). Zajęcia przybliżające zieloną bt są również realizowane w katedrach fizjologii roślin, nasiennictwa i mikrobiologii WRE (kultury in vitro, mechanizmy regulacji ekspresji genów, genetyka, mikrobiologia, diagnostyka mikrobiologiczna, biotechnologia w ochronie środowiska). Stosunkowo najmniej w programie jest przedmiotów z czerwonej biotechnologii ( fizjologia zwierząt, kultury komórkowe i tkankowe, markery molekularne, endokrynologia czy transgenika zwierząt realizowana w Instytucie PAN w Balicach). Oprócz tego są różne zamulające przedmioty jak np OWI, ekonomia, podst. prawa, ergonomia, ochrona środowiska, etyka w biotechnologii. Poza przedmiotami obowiązkowymi trzeba zrealizować co semestr odp ilość przedmiotów dodatkowych.Trzeba zaznaczyć, że teraz nie ma już u nas rejestracji przez Usos na te przedmioty, co doprowadza ludzi na całym UJ do szału. Ich wybór polega na tym że dogadujemy się miedzy sobą które przedmioty chcemy realizować ( było to proste bo na 1 stopniu było nas na roku ok 55). Uczelnia oferuje szeroką gamę tychże elektywów np: biotechnologia roślin leczniczych, produkcja enzymów, cytogenetyka zwierząt, cytogenetyka roślin, immunologia, sub. dodatkowe w żyw.,biotechnologia mleczarska, broń biologiczna i bioterroryzm, narkotyki i halucynogeny, metodologia badań doświadczalnych,substancje bioaktywne w prod. spożywczych ,biopolimery i wiele innych przedmiotów.
Dla bardziej zainteresowanych plan studiów I stopnia
Awatar użytkownika
Magda_Lena
Posty: 22
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 19:47

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: Magda_Lena »

Kurcze jaka obszerna wypowiedź. Super! Bardzo ciekawie się zapowiadają te studia. Słyszałam, że biotechnologia na UR ma bardzo dobrą opinię:D A mam pytanie odnośnie ksiązek na poszczególne przedmioty, czy koniecznie je trzeba mieć wszystkie czy np. da się je wypożyczyć?:D
Numer 7
Posty: 13
Rejestracja: 21 gru 2008, o 20:10

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: Numer 7 »

Dołączam się do pytania o książki potrzebne na tym kierunku !


PS. Czy jest ktoś na forum kto w tym roku zaczyna biotechnologię na UJ ? Byłbym wdzięczny za ujawnienie się


Pozdrawiam !
pepsi
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 23:22

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: pepsi »

Biotechnologia to najlepszy kierunek na UR, wiec to prawda z tą opinią.Jeżeli chodzi o książki to większość można wypożyczyć w bibliotece, część książek jest dostępna w duzej ilosci a inne w kilku egzemplarzach.Innymi słowy kto pierwszy ten lepszy
Na pierwszym semestrze potrzebne są :
-skrypt do ćwiczeń z chemii ( można kupić ksero tego skryptu w ksero-kwiaciarni na WO cena 10 zł)
-skrypt do wykładów z chemii ( też można kupić ksero za ~10 zł)
- do matematyki przydatna jest książka Analiza matematyczna Krysickiego, można ściągnąć w pdf z netu
-materiały z fizyki są w internecie
Ogólnie rzecz biorąc najcześciej na egzaminy i kolosy uczyłem się z notatek i fragmentów ksero różnych książek. Idzie na to sporo kasy ale książek raczej nie trzeba kupować. Jest czytelnia studencka w której ksiażki są zawsze i można tam skserować interesujące nas fragmenty.
Awatar użytkownika
Magda_Lena
Posty: 22
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 19:47

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: Magda_Lena »

No to genialnie, dzięki za odpowiedź. Bo w sumie trochę mnie martwiło, że będę musiała te wszystkie książki kupić Także nie jest źle:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości