Biotyczny Indeks Madoniego

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
magda11
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2010, o 08:48

Biotyczny Indeks Madoniego

Post autor: magda11 »

Witam serdecznie,

Czy może ktoś z Was wie jak się wyznacza SBI znalazłam ogólnie co to jest za metoda i ogólny zarys zasady wyznaczania tego indeksu, ale nic konkretnego, nic o metodach identyfikacji pierwotniaków ani o wartościach tego indeksu, ani nawet jak się go wyznacza.

dzięki z góry
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Biotyczny Indeks Madoniego

Post autor: _Marcin_ »

tylko że to kosztuje ponad 6zł , zawartości nie znam ale wygląda na to czego szukasz.
nic o metodach identyfikacji pierwotniaków
hmm, stosując tą metodę oceny pracy o.cz. na pierwotniakach trzeba się już co nieco znać.
Ale tak ogólnie, żeby identyfikować pierwotniaki trzeba mieć trzy rzeczy:wiedzę, dużo literatury i do dyspozycji dość dobry mikroskop.
magda11
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2010, o 08:48

Re: Biotyczny Indeks Madoniego

Post autor: magda11 »

Dzięki za odpowiedź Marcin,

Wiem, żeby oceniać jakość osadu czynnego trzeba mieć potężną wiedzę, dopiero się wstępnie przygotowuję teoretycznie do zagadnienia, żeby przy wprowadzaniu w temat nie być zupełnym laikiem. Teraz będę robić tylko badania fiz-chem i może ogólną ocenę jakości kłaczków, a za jakiś czas przejdę na mikrobiologiczną ocenę więc mam trochę czasu żeby uzupełnić luki w wiedzy.
pozdrawiam
magda11
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2010, o 08:48

Re: Biotyczny Indeks Madoniego

Post autor: magda11 »

już wiem jak się wyznacza SBI, to jest łatwiejsze niż mogłam się spodziewać.
jest do tego celu specjalna tablica umożliwiająca zdefiniowanie biologicznej jakości osadu na podstawie zagęszczenia i różnorodności występujących pierwotniaków. identyfikacja ogranicza się tylko do kilku przedstawicieli.
gamcod
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2010, o 09:33

Re: Biotyczny Indeks Madoniego

Post autor: gamcod »

Wystarczy zastosować specjalną tablicę! Nie ma po co wydawać nawet tych 6 zł

EDIT:

Haha, zostałem wyprzedzony o minutę!
kasia393
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2017, o 16:17

Re: Biotyczny Indeks Madoniego

Post autor: kasia393 »

dokładnie o jaka tablicę chodzi do określania biologicznej jakości osadu ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości