Blizny

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Blizny

Post autor: Aniaww »

Im blizna większa i starsza tym efekt jest słabszy. Nie liczyłabym na całkowite zniknięcie, ale u siebie zaobserwowałam lekkie zmniejszenie, co prawda z wiekiem blizny i tak powoli zmniejszają się, więc nie wiem na ile to efekt leku. moja jest taka dokładnie - dość szeroka i z pomarszczoną powierzchnią, po szyciu - taka uroda mojego ciała, że lubi się rozejść szycie.

Koleżanka usuwała blizny po szkle, były mniejsze, ale na twarzy. Po pierwszym zabiegu koloryt lekko się zrównał, powiem więcej po kolejnych - robi się to w seriach powtórzeń.
Koko
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2008, o 20:58

Re: Blizny

Post autor: Koko »

Dostepne w aptekach, bez recepty? A jak sie zastosauje na normalna skore to nic sie nie stanie?
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Blizny

Post autor: Aniaww »

Cepan jest bez recepty, to francuskie możliwe że na receptę, siostrzeniec miał receptę od dermatologa.

Nie, nic się nie stanie, bo jak nakładasz to zawsze wyjedziesz gdzieś poza bliznę, nie ma żadnych podrażnień.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Blizny

Post autor: Iwus »

Najdroższy jest contractubex,inne maści-cepan,alcepan, dermatix,veraderm,tointex

Stosowałam tointex na blizny i nie zauważyłam zmian.Cepan to poski odpowiednik contractuybex.Niektórzy twierdzą,że ten najdroższy im pomógł.Widziałm zdjęcie dziewczyny sprzed kuracji i po -efekty rewelacyjne.Najlepiej bedzie jeśli skonsultujesz się z deramatologiem,on ci doradzi.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Blizny

Post autor: tin »

Iwus pisze:Najdroższy jest contractubex,inne maści-cepan,alcepan, dermatix,veraderm,tointex
Contratubex najdroższy? Nie sądzę. Za 50 g zapłacisz ok 50 zł (nanjniższe ceny to 40zł z groszmi)
Dermatix żel dla porównania- za 15 gr 100-150zł (duże róznice między aptekami zależne od marży i hurtowni).

I to właśnie ten drugi poleci dermatolog(bo jest dosyć skuteczny zwłaszcza na blizny potrądzikowe).
Koko
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2008, o 20:58

Re: Blizny

Post autor: Koko »

Kupiłam Cepan. Poczekamy zobaczymy .

[ Dodano: Sob Lut 23, 2008 14:31 ]
Dzięki
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Blizny

Post autor: tin »

Koko pisze:Kupiłam Cepan. Poczekamy zobaczymy .
Jesli to nie są jakieś rozległe blizny pooperacyjne to powinien pomóc. W aptece raczej poleca się ten polski odpowiednik(dla contratubexu) ( i niekoniecznie dla tego, że jest tańszy).

Podziel sie z nami swoją opinią po kuracji.
Koko
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2008, o 20:58

Re: Blizny

Post autor: Koko »

Nie, te blizny nie są takie duże.
Opiszę jakie zmiany zaszły na skórze po skończeniu się tuby, ale to może trochę długo trwać, więc po jakimś miesiącu/ dwóch, ale raczej po miesiącu.
anek86
Posty: 1
Rejestracja: 1 mar 2008, o 18:35

Re: Blizny

Post autor: anek86 »

podobnie działa maść NOS-CAR z masy perłowej, bez recepty 50 ml ok 60 zł.
sliwagd
Posty: 7
Rejestracja: 4 kwie 2008, o 20:22

Re: Blizny

Post autor: sliwagd »

Mam maść NO-SCAR. Jest bardzo dobra. Szybko widać poprawy
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Blizny

Post autor: tin »

Podobno najlepiej i najszybciej działa Dermatix. Jest to opinia mojej pani dermatolog, bo sam nie miałem okazji stosować.
iwonka173
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 20:12

Re: Blizny

Post autor: iwonka173 »

Zgłoś się do dermatologa. on ci poda najbliższe miejsca gdzie możesz usunąć blizny po przez sesję zabiegów laserowych. na dana chwile powinnaś używać kremów dave albo nawizające. nie smaruj sie samo opalaczami gdyż powodują one plamy na twarzy w miejscu blizny produkt ostaje i w tym miejscu robią sie plamy. polecam za to smarować sie delikatnie fluidami ale pamiętaj gdy nigdzie nie wychodzisz nie nakładaj i zmywaj go dokładnie bo może postać odwrotny efekt niż był zamierzony.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Blizny

Post autor: tin »

No niekoniecznie zniknie bez śladów. Poza tym to dość kosztowna kuracja, a efekt może dać podobny do preparatów farmaceutycznych.
I nie każdy rodzaj blizny można potraktować laserem.

Ale dobrze, że zauważyłaś taką możliwość, bo ostatnio jest modna a nikt do tego nie nawiązał.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość