Blizny

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Blizny

Post autor: Dib00 »

Matthiola, blizny po trądziku potrafią wyglądać naprawdę nieestetycznie i większość osób woli się ich pozbyć - czemu się ani trochę nie dziwię. Moja koleżanka wydała trochę kasy na dermatologów, ale dzięki temu jej twarz wygląda teraz o wiele lepiej i ona sama lepiej się czuje w swoim ciele
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Blizny

Post autor: MatiGl »

tylko to tez warto dokladnie sie zorientowac w temacie, bo jak sie trafi na naciagacza, to kaze zrobic 3 mikordermabrazje za 300zl, gdy mozna zrobic jedna dermabrazje za 200 u kogo innego, i efekty beda takie same, albo lepsze jedyny problem przy tych zabiegach, to taki, ze po samym zabiegu wyglada sie gorzej niz przed i tak przez ok 7-10dni, a potem jest tylko lepiej.
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: Blizny

Post autor: jankes_medyk »

hmmm po 300 to i tak duzo, ja robie po 100 a wszelakiego rodzaju peelingi i zluszczania po 50. tylko,ze to chyba kwestia stazu po juz troche do swojej pani kosmetolog chodze.

ale dla przykladu powiem,ze w poznaniu gdzie studiuje, w cetrum w full wypasionym i eleganckim salonie mikrodermabrazj jest tez po 100zl dla wszystkich i w ogole maja bajeranckie ceny.

poza tym zgadzam sie z Dib00.z Mathiola zreszta tez. z tradzikiem ogolnie ciezko sie zyje. jezeli ktos nie korzysta w trakcie jego przechodzenia z zadnych uslug kosmetycznych i dzialana wlasna reke to potem efekty sa nieciekawe (=blizny).niestety
natalcia2618
Posty: 10
Rejestracja: 29 sty 2009, o 20:15

Re: Blizny

Post autor: natalcia2618 »

Ja mam pełno blizn po krostach ponieważ jestem nadpobudliwa i jak jakąś krostę mam to zaraz muszę ją zdrapać przez co mam na twarzy pełno blizn.

Spróbuję użyć cepanu i zobaczę czy mi pomoże
rapsodia
Posty: 41
Rejestracja: 24 lis 2007, o 11:48

Re: Blizny

Post autor: rapsodia »

a może krem NO-SCAR? cepan nie jest rewelacyjny,lepiej stosować preparaty o wyższej zawartości heparyny,nie pamiętam w tym momencie nazwy maści,np. Clobederm,pozatym cepan smierdzi cebulą. na blizny pozabiegowe takie wiecie,pooperacyjne są różne plasty kolagenowe,no i do niedawna stosowano iniekcje z glikokortykosteroidów do zabliźnionej tkanki,o ile mi jednak wiadomo bardzo ciężko dostać te zastrzyki w Polsce.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Blizny

Post autor: a_niap »

contractubex nie działa bo używałem
Działa. No oczywiście wiadomo że jak jets brdzo głeboka blizna to może niekoniecznie całazniknie", ale na pewno bedzie mniej widoczna.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Blizny

Post autor: tin »

rapsodia pisze:a może krem NO-SCAR? cepan nie jest rewelacyjny,lepiej stosować preparaty o wyższej zawartości heparyny,nie pamiętam w tym momencie nazwy maści,np. Clobederm,pozatym cepan smierdzi cebulą. na blizny pozabiegowe takie wiecie,pooperacyjne są różne plasty kolagenowe,no i do niedawna stosowano iniekcje z glikokortykosteroidów do zabliźnionej tkanki,o ile mi jednak wiadomo bardzo ciężko dostać te zastrzyki w Polsce.
Tyle, że kupowanie kolagenu za 1,5 stówy na niewielką bliznę po strupku mija się z celem, bo ona i tak raczej sam się zagoi, a cepan w takim przypadku wspomaga tylko regenerację.
Wiadomo, że przy bliznach pooperacyjnych stosuje się co innego. Wszystko zależy od ilości, rozległości i rodzaju blizn.
Poza tym jak wiele osób nie doceniasz cepanu. Znam wiele osób, którym pomógł nawet przy głębszych bliznach.

Poza tym w zależności od ceny podane są różne preparaty i osobiście jeśli cena nie gra roli to poleciłbym Dermatix żel (podobno najbardziej polecany przez chirurgów plastycznych), jest to żel silikonowy na bazie Polisiloksanu (o ile mnie pamięć nie zawodzi), a nie te z heparyną.
rapsodia
Posty: 41
Rejestracja: 24 lis 2007, o 11:48

Re: Blizny

Post autor: rapsodia »

wiadomo że nikt o zdrowych zmysłach nie kupi kolagenu na bliznę po strupku,i tez nie to napisałam a co do cepanu,cóż może skoro faktycznie tak dużo osób go nie docenia zwyczajnie nie pomaga każdemu,oczywiscie moze u niektórych wywołać rewelacyjne efekty,ale u innych żadne. dlatego wydaje mi się lepsze polecić taki preparat który ma jak by to ująć,większą sprawdzalność. a o wyższości preparatów typu żele silikonowe itd nie ma co dyskutować,ale oczywiście nie na bliznę po strupku
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: Blizny

Post autor: Wendy »

Co byście polecili na starą bliznę, pooperacyjną, która jest jaśniejsza od reszty skóry? Cepan mi nie pomógł
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Blizny

Post autor: Korczaszko »

a to one mogę się jeszcze zmniejszyć?

zaakceptuj
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Blizny

Post autor: zdzisław »

ewka89 pisze:Co byście polecili na starą bliznę, pooperacyjną, która jest jaśniejsza od reszty skóry?
Zależy jaka okolica ciała. Znam przypadki, że blizna po interwencji chirurga była większa niż przed.
Dlatego najlepsza rada jest to co powiedziała moja przedmówczyni.
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: Blizny

Post autor: Wendy »

Nie tyle chodzi mi o zmniejszenie, co uniewidocznienie. Poza tym niektóre można zaakceptować, ale na czole nie za bardzo.
agus1444
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2009, o 17:34

Re: Blizny

Post autor: agus1444 »

ja mam taką brzydką bliznę po wycięciu wyrostka jest na prawdę paskudna bo rana długo mi się goiła przez co zrobiła się szersza:(czy właśnie na tak świeżą ranę stosować ten krem?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość