Blizny

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Blizny

Post autor: zdzisław »

agus1444, masz świeża rane, czy świeża blizna, a rana zagojona?
agus1444
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2009, o 17:34

Re: Blizny

Post autor: agus1444 »

rana zagojona od jakichś 2 tygodni
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Blizny

Post autor: Usagi_Tsukino »

ewka89, Ja mam bliznę na czole jako pamiątke po wypadku z dzieciństwa i zaakceptowałam ją Najłatwiejszym sposobem na ukrycie blizny w tym miejscu jest po prostu odpowiednia fryzura Dlatego też kiedyś miałam grzywkę, niestety ostatnio moje włosy się skręciły i katowanie ich codziennie prostownica jest bezsensu, żyję więc z widoczną blizną nad łukiem brwiowym. I zauważyłam, że tak naprawde mało ludzi zwraca na nią uwagę
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Blizny

Post autor: Tahtimittari »

Ja mam ok 10 cm bliznę na lewej ręce, otoczoną kilkoma małymi. Skutek tego, że nie umiem chodzić.gt.
pewna osoba mi nawet usiłowała wmówić, że chciałam się zabić i potrzebuję pomocy : D

W długim rękawie w lato łazić się nie da, więc chcąc nie chcąc cały czas to widać - nieraz się ludzie dziwnie patrzą, jak na niedoszłą samobójczynię. Paskudnie to wygląda.
Muszę sobie nabyć którąś z tych maści na blizny, może chociaż te mniejsze zanikną
Nikki

Re: Blizny

Post autor: Nikki »

Ja miałam kilka małych po różnych zadrapaniach na ręce, były malutkie ale dla mnie to i tak wyglądało paskudnie zwłaszcza jak się opaliłam i wracając do tego co pisaliście wcześniej mnie osobiście Cepan pomógł
Grysik
Posty: 24
Rejestracja: 7 kwie 2009, o 17:40

Re: Blizny

Post autor: Grysik »

A co byscie polecili na zagojone blizny po laparoskopii wykonanej pol roku temu? Cos jeszcze da sie zrobic, procz lasera?
Paulina_33
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2009, o 08:47

Re: Blizny

Post autor: Paulina_33 »

czasami Cepan pomoze ale nie ma gwarancji. Jak pisala poprzedniczka blizny na twarzy mozna zakryc fryzura i zaakceptowac
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Blizny

Post autor: Tahtimittari »

Ja kilka dni po tym, jak pisałam posta ostatniego w tym temacie zakupiłam Cepan i już widać efekty. Te pomniejsze blizny są dużo mniej widoczne, a duża zjaśniała
kawusia
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2009, o 17:10

Re: Blizny

Post autor: kawusia »

No ja mam dużą bliznę po operacji serca i zainwestowałam w contratubex, jest to jakiś zagraniczny odpowiednik cepanu, no i droższy oczywiście. Blizny nie wystarczy tylko smarować tą maścią ale trzeba ja chwilę masować, efekty wydaja mi sie dobre.
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Blizny

Post autor: Anezka »

Tribiotic. Maść z antybiotykiem. Stosowałam - polecam. Cepan - mi nie pomógł. Ktoś pytał o rozstępy. Znajoma stosowała również Tribiotic i sobie chwaliła. Ogólnie rzecz biorąc wydała ona już fortunę na żele, kremy, leki pomagające na rozstępy a pomogła jej najbardziej. oliwka do ciała dla dzieci.
karolyn
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2010, o 22:08

Re: Blizny

Post autor: karolyn »

Osobiście polecam Dermatix - płytsze blizny całkowicie znikły, nieco bardziej wypukła i większa - jest prawie niewidoczna (efekt spotkania trzeciego stopnia z pedałem. rowerowym). Cepan owszem skuteczny, ale na drobniejsze rzeczy. Do takich powypadkowych warto jednak zainwestować w coś droższego.

A co powiecie o bliznowcach?
aanfall
Posty: 2
Rejestracja: 8 lip 2015, o 13:49

Re: Blizny

Post autor: aanfall »

KILKA SŁÓW PRAWDY bo staracone mam kilka dobrych tygodni na czytanie forów, popradni med, w tym wileu zagranicznych i chce przywalić tym wszystkim gabinetom i pseudo doktorkom co to niby mogą usunac blizne albo niby sprawic ze bedzie mało widoczna ( mowa tu o bliznie po urazie a nie paseczku jak włos po zacięciu się kartką)

Wiekszosc info na forach to bzdury i wpisy reklamowe głownie obecnie laser i peelingi(broń Boże tego robić)

Blizn nie da sie pozbyc a polepszyc ich wyglad tylko nieznacznie NIESTETY wiem co mówie bo mam na twarzy 4cm i od początku powstania blizny bardzo skrupulatnie o nią dbam i poszła kupa kasy na to.

Lasery nieskuteczne do tego drogie i zostawiaja czerwona skore prez b dlugi czas wyglada to gorzej niz przed Efekty no zobaczy pani za rok/2lata albo dluzej tzn tyle ile zwyczajnie goi sie blizna i blednie naturalnie troche Żenada

Chirurg b duze ryzyko ze bedzie gorzej a do tego ZAWSZE wtedy blizna nowa po operacji usuwania starej jest dluzsza - opinia 2 najlepszych plastykow w PL

Co daje efekt na gojenie plastry silikonowe, chronic przed sloncem min 12 miesiecy + masaz min 10min dziennie jaka masc obojetnie bo chodzi o masaz a nie te niby cudowne skladniki
-WSZYSTKIE TE MASCI NA BLIZNY TO badziewie NIESTETY francuskie maderma, scagel, noscar, itd tylko plastry w miare cos daja ale tylko tyle by rana sie prawidlowo goila a NIC nie sprawi by blizna byla malo widoczna

Peelingi,mascie z cebuli i innych cudow to dzialaja na zadrapanie od kota a nie blizne po szwach np kolagen dla naiwnych zdesperowanych ktorzy chca dac sie okrasc

Pozdrawiam NIE DAJCIE sie OKRADAC sepa ktorzy zeruja na tragedii ludzi ktorzy nie moga uzyskac pomocy

wpis z moich doświdaczeń i niech mi jakis gamoń powie ze jest inaczej to poprosze zdjecie pokazujace rezultaty tylko nie retuszowane i sciagane z zagranicznych stron jak to u nas w tych pseudo estetyki gabinetach taralala prosze dajecie mi zdjecie tak? aha po zadrapaniu od kota to moze to wyglada(bo itak samoistnie z czasem takie małe ranki staja sie mniej widoczne) ale prosze pokazac mi zjecie głębokiej rany i słabo widocznej blizny.

CZUWAJ
MagdaRaszczykowska
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2015, o 08:57

Re: Blizny

Post autor: MagdaRaszczykowska »

W ubiegłym roku miałam przykry wypadek podczas wycieczki rowerowej. Rozcięłam sobie skórę na łydce na długości ok 7cm. Nie obyło się bez interwencji chirurga. Po zdjęciu szwów i wygojeniu rany zaczęłam stosować żel silikonowy Alpena. Łatwo się nakłada, jest bezbarwny i bezzapachowy. Efekty działania zauważyłam już po miesiącu. Moja blizna jest teraz płaska i miękka, a jej kolor jest zbliżony do naturalnego koloru skóry.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości