Bulimia - ważna sprawa

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
hepi93
Posty: 182
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:35

Bulimia - ważna sprawa

Post autor: hepi93 »

Witam, mam przygotować prezentację na temat bulimii i znalazłem takie objawy w Internecie. Chciałbym prosić o wyjaśnienie mi dlaczego bulimia ma właśnie takie objawy:
1.opuchlizna twarzy i policzków (zapalenia ślinianek), tzw. „przewlekła świnka”, czyli powiększone ślinianki przyuszne
2.podrażnienie przełyku, zgaga, refluks
3.zniszczone zęby – zniszczenie szkliwa, co skutkuje przebarwieniami i próchnicą
4.podkowiaste odciski na dłoniach
5.nieprzyjemny zapach z ust
6.stała chrypa
7.nieregularne miesiączki lub ich brak
8. silne skurcze mięśni

2. to rozumiem jest spowodowane częstymi wymiotami, czyli po prostu kwaśna treść z żołądka drażni przełyk
4. nie wiem nawet jak takie podkowiaste odciski mają wyglądać, ma ktoś jakieś zdjęcie
8. może to powodować brak jakiś minerałów np. wapnia, ale nie wiem, czy to dobra przyczyna.

Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu tych objawów. Dzięki z góry.
Awatar użytkownika
Mastermind
Posty: 85
Rejestracja: 15 sie 2011, o 13:10

Re: Bulimia - ważna sprawa

Post autor: Mastermind »

Pod wymioty można pewnie podciągnąć też 3 i 5. w-spodnicy.ofeminin.pl/Tekst/Zdrowie/529439,1,O-bulimiiobjawy-bulimiirozpoznanie-bulimii.html wspominają o niedoborach magnezu, może stąd te skurcze mięśni.
hepi93
Posty: 182
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:35

Re: Bulimia - ważna sprawa

Post autor: hepi93 »

Mastermind, dzięki za odpowiedź

Myślę, że możesz mieć rację:
3.zniszczone zęby – zniszczenie szkliwa, co skutkuje przebarwieniami i próchnicą - spowodowane częstymi wymiotami (kwaśna zawartość żołądka niszczy szkliwo)
5.nieprzyjemny zapach z ust - spowodowane częstymi wymiotami

Wie ktoś co z pozostałymi objawami? Proszę o odpowiedź.
A może ktoś wie o co chodzi z tymi podkowiastymi odciskami na dłoniach (4) - dlaczego powstają i jak wyglądają (nie mogę znaleźć żadnych zdjęć w necie)?
13112015

Re: Bulimia - ważna sprawa

Post autor: 13112015 »

6. Stała chrypa wynika z podrażnienia gardła z powodu częstych wymiotów.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Bulimia - ważna sprawa

Post autor: AnnaWP »

Kod: Zaznacz cały

en.wikipedia.org/wiki/Russell%27s_sign
Zdaniem Wiki odciski pochodzą od wbijania się zębów w dłonie, przy wywoływaniu wymiotów.
BialaPanna
Posty: 231
Rejestracja: 25 lip 2012, o 14:10

Re: Bulimia - ważna sprawa

Post autor: BialaPanna »

7.nieregularne miesiączki lub ich brak
Podobnie jak w przypadku anoreksji. Niedobór estrogenów.

1.opuchlizna twarzy i policzków (zapalenia ślinianek), tzw. „przewlekła świnka”, czyli powiększone ślinianki przyuszne
Być może spowodowane wymiotami zaczopowanie/zatkanie ujścia ślinianki przyusznej?
hepi93
Posty: 182
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:35

Re: Bulimia - ważna sprawa

Post autor: hepi93 »

dzięki za odpowiedzi

BialaPanna, a jeśli chodzi o to zaczopowanie ujścia ślinianki przyuszunej, to czym będzie to spowodowane? Podrażnieniem śluzówki przez kwaśną treść żołądka?
Ala_T
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2014, o 13:46

Re: Bulimia - ważna sprawa

Post autor: Ala_T »

Cześć! Ja miałam podobne problemy i długo szukałam skutecznego rozwiązania na moją kieszeń. Niestety tradycyjna wizyta u psychologa jest bardzo droga, a należy brać pod uwagę, że jedna taka sesja nie wystarczy. Wtedy natknęłam się na serwis SpokójDucha.pl. Zrobiłam test, otrzymałam darmową poradę w formie wideo! Polecili mi też lekturę dla osób o podobnym problemie do mojego, naprawdę niedrogiego specjalistę z mojego województwa oraz e-kurs, dzięki któremu zupełnie zmieniłam moje nastawienie do spraw, które mnie dręczyły Polecam wszystkim serdecznie!

"Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na innowacje - Inwestujemy w waszą przyszłość."
MartynaK90
Posty: 11
Rejestracja: 9 lut 2017, o 11:48

Re: Bulimia - ważna sprawa

Post autor: MartynaK90 »

Jeżeli szukasz opisów przyczyn bulimii to bardzo prosto i zrozumiale tu są opisane wylecz.to/pl/choroby/neurologia-i-psychiatria/bulimia-1379672136.html Korzystałam z tego artykułu gdy dowiedziałam się,że bliska mi osoba cierpi na bulimię. Łatwiej mi było to zrozumieć i jej pomóc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości